Mokslo ir technologijų populiarinimas

Spausdinti

Renginių skelbimų archyvas

Renginys „ŠIUOLAIKINIS OPTINIS MIKROSKOPAS“

Nuo 2014 m. 31 d. 10:00 val. iki 2014 m. 31 d. 17:00 val.

Įvairios pasaulio laboratorijos kuria nanodaleles ir drąsiai su jomis eksperimentuoja. Žodis „nano“ yra kilęs iš graikų kalbos žodžio „nannos“, kuris reiškia „mažas“. Nanotechnologija yra technologija su mažomis medžiagų dalelėmis – nanodalelėmis, matuojamomis nanometrais. Tai yra tokios nedidelės dalelės, kurios maždaug 80 000 kartų mažesnės už žmogaus plauko storį.

Nanotechnologijos – mokslas apie tuos objektus ir struktūras, kurie yra per maži, kad juos pamatytum akimis ir netgi geriausiais optiniais mikroskopais.

Data: 2014 m. sausio 31 d.

Vieta: KTU fizinių ir fundamentaliųjų mokslų fakultetas

Dalyviai: Jurbarko raj. Eržvilko gimnazijos 40 mokinių, 5 mokytojai, 1 gimnazijos žurnalistas, 2 KTU universiteto docentai (48 asmenų)

Tikslas:
Susipažinti mokinius su mikroskopų istoriją (nuo lęšio iki šiuolaikinio mikroskopo), jo sandara, panaudojimu. Panaudojus vienintelį Baltijos šalyse optinį mikroskopą su hiperspektrinę atvaizdavimo CytoViva ® sistema

Uždaviniai:
1. Mokiniai bus supažindinti su Nanodalelių evoliucija Lietuvos moksle. Vykdomais tyrimais, projektais bei rezultatų panaudojimais šiuolaikiniame pasaulyje ir realiame gyvenime.
2. Praktinio užsiėmimo metu išbandyti Nanodetalių mikroskopą.
3. Skatinti tiksliųjų dalykų gimnazijos mokytojus domėtis apie galimybes paįvairinti  ugdymo procesą, kurio metu gimnazistai domėtųsi mokslo naujovėmis ir savarankiškai imtųsi tyrimų bei ugdytų savo mokslinę kompetenciją.

KTU universiteto dėstytojai doc. Judita Puišo ir doc. Leonas Jakevičius laboratorinio darbo metu moksleivius susipažins su mikroskopo struktūra ir veikimo principu. Taip pat, susipažins su dviejų skirtingų tipų mikroskopais. Sužinos mikroskopo atsiradimo istoriją ir šių dienų naujoves. Praktinės dalies metu moksleiviai galės stebėti įvairius bandinius mikroskopo pagalba, išmoks naudotis kompiuterine programa, matuos ląstelių didumus.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

 

„Mokslo spalvos II“ kūrybinės dirbtuvės

Nuo 2014 m. 30 d. 08:00 val. iki 2014 m. 30 d. 15:00 val.

Jau ne kartą kvietėme į nuo rugsėjo vykstančių projektų „Mokslo spalvos“ ir „Mokslo spalvos II“   renginius. Jų būta dalykiškai įvairių, netikėtų, įdomių, spalvingų ir keliančių nostalgiją. Taip vyko nuo rugsėjo ir atrodė, kad taip bus visada. Deja, o ir džiugu – norime pakviesti į paskutinį „Mokslo spalvų II“ renginį – kūrybines dirbtuves, kurios vyks sausio 30 d. Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje.

Gruodžio bei sausio mėnesiais trukęs renginių ciklas švytėjo žalia, geltona, balta, mėlyna ir oranžine spalvomis. Tai reiškia, kad patys savo rankomis gaminomės fotoaparatus, atlikome įvairius fizikinius eksperimentus, vykome į Energetikos ir technikos muziejų, Lietuvių kalbos institutą bei VU biblioteką, praktiškai susipažinome su neįgaliųjų sportu.

Kūrybinėmis dirbtuvėmis, kaip baigiamuoju renginiu siekiame „atsukti filmą atgal“, pažvelgti, kas buvo nuveikta per projektą „Mokslo spalvos II“. Tačiau darysime tai, kaip visada kūrybingai. Vaizduotei ir kūrybiškumui žadinti naudosime meninius metodus: kursime dovanas, floristines puokštes, molio kūrinius, erdvines formas ir kita. Ir galų gale pakviesime visus į šių darbų parodą.

Renginys prasidės sausio 30 d. 8.00, o baigsis 15.00. Tačiau tikime, kad kas kartą pasėta, tas nesibaigia...

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

Mokslo populiarinimo renginių ciklas „Mokslo spalvos II“: Baltos spalvos diena

Nuo 2014 m. 23 d. 16:00 val. iki m. d.

Balta spalva. Jei paklaustume, su kuo ji mums asocijuojasi, ko gero vienas iš pirmųjų atsakymas būtų - medicina.  Kas prisimintų baltus gydytojų chalatus, kas operacinės sienas, kam tai - tiesiog sterilumo spalva.

Jei užklaustume apie jausmus, iškylančius apibūdinant mediciną, viena dalimi daugelis įvardintų baimę, nerimą, kiti - atradimus, lūkesčius, viltis, naujus išradimus.

Todėl užsiėmimas prasidės baimių ir lūkesčių išsiaiškinimu.

Data: 2014 m. sausio 23d. 16-19 val.

Vieta: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla.

Dalyviai: Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, Vilniaus universiteto sveikatos ir sporto centro specialistas, mokslininkai, specialistai (30 asmenų).

Tikslas: Supažindinti mokinius ir mokytojus su technologijomis ir jų raida medicinos ir reabilitacijos srityse.

Uždaviniai:
1. Apžvelgti technologijų raidą medicinoje;
2. Praktinio užsiėmimo metu išbandyti kompensacinę techniką;
3. Kartu su mokiniais sukurti ateities technologijų viziją medicinoje ir reabilitacijoje.

Užsiėmimo pradžioje mokiniai supažindinami su technologijų svarba šiuolaikinėje medicinoje, o ypač reabilitacijoje. Pateikiami pavyzdžiai, kokią svarbą technologijos gali turėti žmonėms su negalia, t.y. kuomet dėl įgimtų ar įgytų priežasčių žmogaus tampa neįgalus. Vedama diskusija apie technologijų svarbą. Surengiamas praktinis užsiėmimas, kurio metu mokiniai turės galimybę susipažinti ir išbandyti kompensacinę  techniką (sportiniai neįgaliųjų vežimėliai), kuri padeda žmonėms su negalia judėti aplinkoje, sportuoti bei būti aktyviems. Taip pat atliekamos sportinės užduotys mokinių gebėjimams patikrinti. Užsiėmimas baigiamas mokinių ateities technologijų vizijos įprasminimu, išmokimų, jausmų ir lūkesčių aptarimu.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

GAMTOS MOKSLŲ SAVAITĖ VILNIAUS VALDORFO MOKYKLOJE

Nuo 2014 m. 20 d. 12:00 val. iki 2014 m. 24 d. 17:00 val.

Sausio 20 – 24 dienomis Vilniaus Valdorfo mokykloje vyks Gamtos mokslų savaitė. Tai mokslo populiarinimo renginys, kuriuo siekiama atskleisti gamtos ir technologijų mokslų įtaką mūsų gyvenimui ir paskatinti mokinius labiau jais domėtis. Mokslas atrodo sunkus ir neįdomus tol, kol jis yra tik vadovėliuose, o juk iš tikrųjų, patys to nepastebėdami, su mokslu susiduriame kiekvieną dieną – einame per tiltą, fotografuojame, už mus daugybę darbų atlieka automatizuoti įrengimai, galų gale mes judame ir išlaikome pusiausvyrą ar tiesiog... mylime! Renginio metu mokslas ir visi rūpimi su juo susiję klausimai bus pristatomi patraukliai, interaktyviai, leidžiant patiems pabūti mokslininko kailyje, patirti atradimo džiaugsmą bei tiesiog pajausti mokslą. Savaitę truksiančių užsiėmimų metu mokiniai ne tik lankysis Vilniaus universiteto mokslinėje laboratorijoje ir patys atliks mokslinius eksperimentus, bet ir mūsų mokykloje apsilankys daug svečių, kurie: dirbtuvių metu leis vaikams patiems kurti, konstruoti tiltus, „pinhole“ fotoaparatus, programuoti robotus ir projektuoti bei spausdinti 3D gaminius, piešti komiksus. Interaktyvių seminarų metu mokiniai sužinos, kas yra meilė chemikų akimis ir stebės įspūdingą chemijos šou. Įsijausti ir patiems labiausiai pajausti mokslą padės kontaktinių improvizacijų užsiėmimai, atmosferą mokykloje sukurs „Art in Science“ paroda, kino peržiūra.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Mokslo populiarinimo renginių ciklas „Mokslo spalvos II“: Geltonos spalvos diena

Nuo 2014 m. 3 d. 09:00 val. iki m. d.

„Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis - istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia“- sakė lietuvių kalbininkas Jonas Jablonskis. Įsitikinti ar patvirtinti šiuos žodžius sumanyta ketvirtajame - Geltonos spalvos - renginyje. Tuo tikslu 2014 m. sausio 3 d. 9-18 val. „Lietavos“  pagrindinės mokyklos mokiniai  iškeliauja į Vilniaus universiteto biblioteką, Lietuvių kalbos institutą. Šiame renginyje dalyvaus 32 mokiniai, mokytojai, mokslininkai, lietuvių kalbotyros specialistai. Devynių valandų kelionė suplanuota intensyviai: vykstama į Lietuvių kalbos institutą, esantį Vilniuje, kur mokiniai susipažįsta su unikalaus lietuvių kalbos muziejaus eksponatais, apžiūri asmeninius kalbininkų daiktus, varto elektronines vartykles, žaidžia kompiuterinius kalbos žaidimus, išbando tarmių karaoke, kompiuterines knygas.

Po Lietuvių kalbos instituto edukacinės programos mokiniams yra pristatomos elektroninės knygų skaityklės, mokiniai jas palygina su įprastomis popierinėmis knygomis. Taip pat mokiniai mokysis naudotis elektroninėmis knygomis, naudodamiesi šia technologija atliks komandines užduotis, o siekiant išsiaiškinti ir  aptarti lietuvių kalbos būklę, pakeliui į Vilniaus universiteto biblioteką, organizuojama mokslinė ekspedicija. Vėliau apsilankys Vilniaus universiteto bibliotekoje. Na, o grįžus visi panirs į išsamią refleksiją, kurią pristatys mokyklos bendruomenei.

Renginiui išsikelti uždaviniai:
• Motyvuoti ir supažindinti moksleivius su naujausiais kalbos mokymosi ir pažinimo būdais;
• Aptarti lietuvių kalbos būklę nuo seniausių rašytinių šaltinių iki naujausių technologijų panaudojimo galimybių;
• Patrauklia ir šiuolaikiška forma pateikti mokiniams naujausias žinias apie lietuvių kalbą;
• Supažindinti mokinius su interaktyviais lietuvių kalbos muziejaus eksponatais – elektroninėmis tvartyklėmis, kompiuteriniais kalbos žaidimais, tarmių karaoke, kalbos žaislais.
• Parodyti šiuolaikinių technologijų – elektroninių knygų skaityklių – pritaikymo ir panaudojimo galimybes.

Renginys finansuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".
  

Mokslo populiarinimo renginių ciklas „Mokslo spalvos II“: Mėlynos spalvos diena

Nuo 2013 m. 21 d. 10:00 val. iki 2013 m. 21 d. 17:00 val.

Trečiasis renginys mokslo spalvų spektre - Mėlynos spalvos diena „Energetika ir technika“.  Gruodžio 21 d. trisdešimt 5a ir 5b klasės mokinių vyks į Vilniaus Energetikos ir technikos muziejų.  Laikas: 10.00 – 17.00 val.

Šios išvykos tikslas – panaudojant mokinių tiek konkretaus, tiek abstraktaus mąstymo galimybes, įdomiai ir paprastai paaiškinti ar leisti patiems atrasti, kas slepiasi po sąvokomis  „technika“ ir „energetika“.

Muziejaus ekspozicijos ir lektorių pasiruošimas leidžia sukurti interaktyvias aplinkas mokiniams, kurių metu vaikai patys gali „veikti“: liesti, paspausti, patraukti, sudėlioti, pasukti eksponuojamus įrenginius. Toks pažinimo būdas,  renginio turinys sudomins ir jaunesnio amžiaus mokinius.

I. 10 val. Vykstama į Energetikos ir technikos muziejų.
II. Kelionės metu mokiniai pasidalina lūkesčiais, apgalvoja klausimus, kuriuos atvykę paklaus muziejaus darbuotojų.
III. Dalyvaujama edukaciniuose užsiėmimuose, mokiniai lanko energetikos, transporto, pramonės, atsinaujinančių energijos išteklių bei interaktyviąsias mokslo ekspozicijas.
IV.17 val. Grįžtama namo, tuo pačiu metu aptariama, kaip pasiteisino lūkesčiai, ko buvo išmokta, atrasta, kuo galima pasidalinti su kitais.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

MTP renginys „Visi keliai veda į juodąją skylę“

Nuo 2013 m. 19 d. 19:00 val. iki m. d.

Artėjant šventėms, VU FF SMD kviečia į mokslinį pašnekesį su astrofiziku, mokslo populiarintoju ir gynėju nuo nesąmonių bei šeštąjį gimtadienį neseniai atšventusio blogo www.konstanta.lt autoriumi Kastyčiu Zubovu.

Jis diskusijos dalyviams ir svečiams papasakos apie žemiečiams mažai pažįstamą juodųjų skylių pasaulį, kur esti tokie dalykai, kaip išsigimusi be galo tanki medžiaga ir veikia viską plėšanti gravitacija, iš kurios gniaužtų nepabėga net šviesa. Juodųjų skylių egzistavimas glaudžiai susijęs su galaktikų evoliucija, be abejo, pranešėjas pristatys ir tai.

Nors vakaro tema - "Visi keliai veda į juodąją skylę" ir būtent apie juodąsias skyles Kastytis pasakos daugiausiai, tačiau susitikus akis į akį bus galima dar tiksliau išsiaiškinti, kokį gyvenamąjį plotą galima apšildyti su žvakėmis (http://www.lrytas.lt/verslas/bustas-ir-statybos/eksperimentas-vilnietis-namus-pasisildo-po-vazonais-pasleptomis-zvakemis.htm).

Kviečiame visus neabejingus mokslui.

Data: gruodžio 19 d.
Vieta: roko baras BIX, Etmonų g. 6, Vilnius
Pradžia 19 val.

Daugiau informacijos:  www.facebook.com/events/1437294919818667/

Renginys finansuojamas Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomo projekto „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas", lėšomis.

Mokslo populiarinimo renginių ciklas „Mokslo spalvos II“: Žalios spalvos diena

Nuo 2013 m. 19 d. 16:00 val. iki 2013 m. 19 d. 19:00 val.

Antrasis  renginys – taip pat  Žalios spalvos diena „Linksmoji fizika – pasidaryk pats“.  Jis vyks 2013 m. gruodžio 19 d. 16-19 val.

  Fizika atrodo nepasiekiamos mokslas, neturintis nieko bendra su kasdienybėje esančiais daiktais? Netiesa. Tuo mes ir įsitikinsime.

Užsiėmimo metu mokiniai  savo rankomis pasigamins elektros šaltinį, panaudodami citriną. Neseniai per Nacionalinę televiziją stebėta laida, kurioje rodytas šis eksperimentas su citrina, vaikams suteikė dar didesnį norą pamatyti tai savo akimis ir patirti patiems. Naudosime citrinas, vinis, laidus ir lemputes. To pakaks paprastai lemputei-diodui įžiebti! Atlikus veiksmus, vaikai bus skatinami mąstyti, jog ne visada daiktus galima panaudoti vien pagal pirminę jų paskirtį, o tuo įsitikinę ir pasitelkę pačių atrastus analogiškus pavyzdžius žinos, jog mokslo žinios ir teorijos bei praktinio pabandymo sintezė gali duoti stebėtinų rezultatų.

Vieta: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla, 11 kabinetas.
Dalyviai: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokyklos mokiniai ir mokytojai, bendruomenės nariai, specialistai, 1-10 klasių „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokiniai.

Programa:
I. Mokinių ir specialistų supažindinimas.
II. Mokiniai supažindinami su dirbtuvių įrankiais, medžiagomis ir saugaus darbo taisyklėmis.
III. Padedami specialistų, mokytojų, mokiniai vykdo eksperimentą.
IV. Rezultatų analizė, mokinių daromos išvados bei teorinis pranešimas, kur pateikiama reikalinga ir įdomi teorinė medžiaga.
V. Veiklos užbaigimas.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

Mokslo populiarinimo renginių ciklas „Mokslo spalvos II“

Nuo 2013 m. 12 d. 16:00 val. iki 2013 m. 12 d. 19:00 val.

Pirmasis  renginys – Žalios spalvos diena „Pasidaryk sau fotoaparatą“ vyks 2013 m. gruodžio 12 d.

Renginio metu bus papasakota apie fotografijos atsiradimą, pirmuosius fotoaparatus, nuotraukas, bus galima apžiūrėti senovinį fotoaparatą. Tačiau didžiąją laiko dalį skirsime fotoaparato gamybai. Pasirodo, primityvus fotoaparatas yra gana nesudėtingas dalykas, todėl mokiniai patys pasidarys fotoaparatus. Renginio  metu mokiniai daugiau sužinos apie fotografiją ir apie fotoaparato veikimą ir šios žinios bei praktinis prisilietimas leis jiems atrasti sudėtingo aparato  paprastumo stebuklą.

Vieta: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla, 11 kabinetas.
Dalyviai: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokyklos mokiniai ir mokytojai, bendruomenės nariai, specialistai, 1-10 klasių „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokiniai.
Tikslas: Supažindinti mokinius su iš pažiūros labai sudėtingų kasdienybėje naudojamų technologijų ir daiktų pagaminimo bei veikimo principais
Uždaviniai:
1. Suorganizuoti dirbtuves, kurių metu mokiniai patys galės pasigaminti fotoaparatą, trintuką ar kitą daiktą, kurio gamybai reikalingos tam tikros mokslinės žinios.
2. Pateikti reikalingiausią ir įdomiausią teorinę medžiagą, kuri padėtų suvokti gaminamo daikto veikimo principą.
3. Išbandyti, pristatyti ir pagal galimybes eksponuoti dirbtuvių rezultatus.

Programa:
2013 m. gruodžio 12 d.
I. 16.00 Mokinių ir specialistų supažindinimas.
II. 16.15 Teorinis pranešimas, kuris  apima du aspektus: pateikiama reikalinga ir įdomi, ar patraukli teorinė medžiaga.
III. 16.45 Mokiniai supažindinami su dirbtuvių įrankiais, medžiagomis ir saugaus darbo taisyklėmis.
IV. 17.00 Padedami specialistų, mokytojų, mokiniai gamina fotoaparatus ar kitus pasirinktus gaminius.
V. 18.15 Veiklos aptarimas, rezultatų vertinimas ir gaminių eksponavimas.
VI. 19.00 Veiklos užbaigimas.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

MTP renginys „SMD seminaras apie mokslinę leidybą“.

Nuo 2013 m. 11 d. 18:30 val. iki m. d.

Gruodžio 11 dieną, trečiadienį, 18.30 val., Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto 510 auditorijoje vyks ketvirtasis fakulteto Studentų mokslinės draugijos organizuojamo seminarų ciklo ("Studentai studentams") renginys "SMD seminaras apie mokslinę leidybą".

Mokslininko gyvenimas - ne tik krapštymasis laboratorijoje. Tai kartu ir savo atradimų dalijimasis su kitais, arba mokslinių straipsnių rašymas. Būtent pagal jų kiekį ir poveikį mokslinei bendruomenei matuojamas mokslininko darbas.

Apie tai daugiau papasakos draugijos Mokslo Reikalų Kordinatorius, daugkartinis konferencijos "Open Readings" abstraktų knygutės redaktorius ir teorinės fizikos katedros doktorantas Vytautas Butkus.

Renginys finansuojamas Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomo projekto „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas", lėšomis.

"Ekstremalioji lazerių fizika: nuo greičiausios pasaulyje videokameros iki saulės Žemėje"

Nuo 2013 m. 4 d. 18:30 val. iki 2013 m. 4 d. 20:30 val.

Gruodžio 4 dieną, trečiadienį, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto 510 auditorijoje vyks trečiasis fakulteto Studentų mokslinės draugijos organizuojamo seminarų ciklo ("Studentai studentams") renginys "Ekstremalioji lazerių fizika: nuo greičiausios pasaulyje videokameros iki saulės Žemėje".

Trečiasis šio sezono SMD seminaras bus apie ekstremaliąją lazerių fiziką - tokią mokslo šaką, kurioje pasiekiamos lazerių technologijų ribos. Kažkada buvo manoma, kad galima pasiekti pasaulio kraštą ir ten nuo jo nukristi arba sužinoti, iš ko ir kaip sukonstruotas mūsų pasaulis. Šio seminaro tema apie lazerių pasaulio kraštą, kur lygiai taip pat galima arba susinaikinti, arba išsiaiškinti, ką iš tikro galima nuveikti su lazeriu.

Apie tai mums ir papasakos Rimantas Budriūnas.

Renginys finansuojamas Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomo projekto „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas", lėšomis.

Mokslo savaitė Šiaulių Simono Daukanto gimanzijoje

Nuo 2013 m. 2 d. 10:00 val. iki 2013 m. 6 d. 16:00 val.

Vieta:  Šiaulių Simono Daukanto gimnazija (S. Daukanto g. 71, Šiauliai)
Data: 2013 m. gruodžio 02-06 d.

Programa:

2013-12-02 (pirmadienis)
Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos biologijos laboratorijos atidarymas.
Po remonto vėl duris atvers biologijos laboratorija.  Naudodamiesi nauja biotechnologijų aparatūra  Simono Daukanto, Juliaus Janonio ir Lieporių gimnazijų mokiniai atliks biotechnologijų eksperimentus.

2013-12-03  (antradienis)
Gimnazistai ir gamtos mokslų mokytojai vyks į pažintinę ekskursiją į Kauną. Ekskursijos metu mokiniai ir mokytojai lankysis Vytauto Didžiojo universitete, kur numatyti susitikimai su gamtos mokslų fakulteto dėstytojais ir studentais. Mokiniai turės galimybę susipažinti su universiteto laboratorijomis bei studijų programomis.
Po susitikimo su dėstytojais ir studentais vyksime į Kauno hidroelektrinę, kur mokiniai stebės darbuotojus jų darbo vietose, sužinos hidroelektrinės veikimo principą ir gamtos mokslų pritaikymą realiame gyvenime.
Mokiniai ir mokytojai lankysis farmacijos muziejuje.

2013-12-04 (trečiadienis)
Eksperimentų diena skirta Šiaulių miesto 8 klasių progimnazijų mokiniams. Kartu su Simono Daukanto gimnazijos biologijos, fizikos ir chemijos mokytojais Medelyno, Vinco Kudirkos, Rėkyvos, Ragainės progimnazijų mokiniai atliks ir aptars biologijos, fizikos ir chemijos eksperimentus. Mokiniai video tilto metu pristatys atliktus eksperimentus Truro (Didžioji Britanija) Richard Lander  mokyklos mokiniams.

2013-12-06 (penktadienis)
Gamtos mokslų savaitės baigiamasis renginys – Mokinių gamtos mokslų mokinių projektinių darbų konferencija.
 Konferencijoje pranešimus skaitys KTU Panevėžio instituto technologijų fakulteto pramoninių robotų laboratorijos vadovas prof. dr. Vytenis Sinkevičius, Šiaulių universiteto gamtos mokslų fakulteto studentai vadovaujami prof. dr. Astos Klimienės. Mokiniai iš Šiaulių, Vilniaus, Telšių, Skuodo, Papilės (Akmenės rajonas), Raseinių, Kuršėnų (Šiaulių rajonas) mokyklų pristatys gamtos mokslų projektinius darbus. Konferencijoje bus parodyti mokinių video pranešimai iš Balvi amatų mokyklos (Latvija) ir Truro (Didžioji Britanija) Richard Lander mokyklos.

Renginio dalyviai – Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos mokiniai, mokytojai, kviestiniai lektoriai, žiniasklaidos atstovai ir partneriai.

Savaitės renginiai finansuojami pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

MM seminarai Kaune: Technologijos, pakeitusios muzikos industriją

Nuo 2013 m. gruodžio 30 d. 15:00 val. iki 2013 m. 7 d. 19:00 val.

„Mokslo ir Meno“ seminarų ciklo „Technologijos, pakeitusios muzikos industriją“ metu bus atkreiptas dėmesys į tai, kaip mokslo ir technologijų atradimai keitė, ko gero, daugumai artimiausios meno srities – muzikos – raidą. Iš viso bus organizuojami dviejų skirtingų temų seminarai.Pirmasis seminaras - “Technologijų įtaka muzikos stiliaus raidai”
(Lapkričio 30 d. Kaune, G-LOFT klube).
Šio seminaro metu bus chronologiškai sugretinami pagrindiniai mokslo ir technologijų atradimai bei naujų muzikos stilių atsiradimas ir kaita. Tai parodys, kaip mokslo ir technologijų įtaka kartais gali pasireikšti visiškai netikėtose situacijose ir paveikti mūsų mąstyseną, nesvarbu, ar mes jomis domimės, ar ne.

Renginio programa:
15.00 – 15.15 Registracija
15.15 – 15.30 Sveikinimo žodis. Projekto iniciatoriai “Mokslas ir Menas”
15.30 – 16.30 Dimensijų slenksčiai: technologijos ir nauji horizontai muzikoje
Tautvydas Bajarkevičius - menotyrininkas, dėstytojas, kuratorius ir garso menininkas. Domisi garso, medijų menu, o taip pat įvairiomis šiuolaikinio meno formomis ir kontekstais, šiuolaikine muzika. Vilniaus dailės akademijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universitete dėsto su šiais interesais susijusius kursus. Kuruoja bei koordinuoja šiuolaikinio meno bei muzikos projektus. Nuo 2002-ųjų kuria eksperimentinę muziką (meninis pseudonimas – audio_z).
16.30 – 17.00 Pertrauka
17.00 – 18.00 Muzika ar garsas. Kompiuterizacija
Vytautas Paukštelis – muziką bandė kurti jau 11 metų, pasitelkdamas žaidimų konsolę bei vokiško televizoriaus garsiakalbius. Tačiau tikrąją savo patirtį skaičiuojanuo 2003 metų, kai gavo kompiuterį. Prieš kelis metus baigė muzikos kompozicijos magistro studijas  LMTA. Parašė keletą kūrinių vargonams, orkestrui, kitoms smulkioms sudėtims. Tačiau tikroji jo aistra yra elektroninė muzika, o ypač sunkioji šokių muzika, kurią kuria kaip Moon Bird. Iš akademinių pavyzdžių galite paklausyti paskutinį Vytauto kūrinį vargonams “Išlikimas“.
18.30 – 19.00 Diskusija su svečiais: Mantu Topzelninku, Laimonu  Jonušu  bei  Loranu Vaitkum.
19.00 – 19.30 Pertrauka
19.00 – 20.00 Aplinkos įrašai ir technologinis sugrįžimas į čia ir dabar
Andrius Rugys - garso menininkas, pasivadinęs PB8. Kūrybinėje veikloje naudoja klausymą,
bendravimą, keliavimą, garso įrašų ir instaliacijų darymą. Yra baigęs fotografijos ir medijos meno studijas Vilniaus dailės akademijoje, kur vėliau keletą metų dėstė garsinės raiškos kursą. Šiuomet kartas nuo karto atlieka meniškai edukacines paskaitas (angl. workshop). Keliaujančios garso instaliacijos, gyvo garsų muziejaus ‘Garso korys’ autorius. Savo kūriniuose gan dažnai naudoja garso terapijos metodikas. Einamuoju laikotarpiu užsiima lietuviškų sutartinių ir Tibeto sėdinčių varpų garso studijomis.

Antrasis seminaras - “Naujausios muzikos technologijos”
(Gruodžio 7 d. Kaune, G-LOFT klube).
Šio seminaro metu bus aptariamos muzikos kūryboje, atlikime ir apdorojime naudojamos naujosios technologijos bei mokslo sritys, kurios leido šioms technologijoms atsirasti. Panagrinėsime, kaip jos veikia ir kokias galimybes suteikia šiuolaikiniam kūrėjui bei klausytojui.
Preliminari renginio programa:
15.00 – 15.15 Registracija
15.15 – 15.30 Sveikinimo žodis. Projekto iniciatoriai “Mokslas ir Menas”
15.30 – 16.30 Garso įrašų studijos programinės įrangos evoliucija: nuo trekerių iki Cubase
Jonas Valančius -  internetinio marketingo agentūros “Cometos” techninis vadovas. Daugiau nei 8 metus dirbo dėstydamas programinės įrangos dalykus garso technologijų specialistams KTU, rengė kvalifikacijos kėlimo kursus mokytojams, muzikos kūrimo kursus mokiniams. Šiuo metu veda muzikos technologijų programinės įrangos kursus universitetams ir kitoms švietimo įstaigoms. Dirbdamas marketingo įmonėje kuria įmonių reprezentacines video priemones, atsakingas už garso kūrybinius ir derinimo darbus.
16.30 – 17.00 Pertrauka.
17.00 – 18.00 Naujausių technologijų taikymas garso miksavimo procese.
Dalius Nomicas – muzikos technologijų bei profesionalios garso įrangos specialistas, dėstytojas, UAB „Midiaudio“ direktorius supažindins kaip naujausios technologijos (valdymas liečiamu ekranu /touch screen/, WiFi ir kt) yra naudojamos garso miksavimui. Pademonstruos praktinusi pavyzdžus naudojant Mackie DL1608 skaitmeninį mikšerį.
18.00 – 19.00 Modernių garso apdirbimo technologijų veikimo principai. Patalpų akustika. Mitai.
Dr. Rimtautas Piskarskas – nors apsigynė daktaro disertaciją lazerių fizikos srityje, tačiau šiuo metu daugiausia koncentruojasi į garso režisieriaus darbą įrašų ir repeticijų studijoje “Muzikos laboratorija”, kurios savininkas ir yra. Taip pat Vilniaus Universitete dėsto fiziką, organizuoja įvairius muzikos renginius, turuoja su grupėmis kaip garso inžinierius. Nemažai laiko praleidžia grodamas gitara bent keliose ekstremalaus metalo grupėse, Thrigger pseudonimu.

Daugiau informacijos apie renginius: http://mokslasirmenas.lt/mm-seminarai/technologijos-pakeitusios-muzikos-industrija/

Šis seminarų ciklas yra finansuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Baigiamasis mokslo populiarinimo renginių ciklo “Mokslo spalvos” renginys

Nuo 2013 m. gruodžio 28 d. 13:00 val. iki 2013 m. gruodžio 28 d. 17:00 val.

Vieta: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla Fabriko g. 10
Data: 2013-11-28
Laikas: 13 val. – 17.00 val.; trukmė – 4 val.

Programa:

13.00 – 13.30 Renginio atidarymas. Mokyklos direktorės kalba, renginio svečių kalba.
13.30 – 14.00 Pagrindinis pranešimas. Supažindinimas su nuveiktomis veiklomis.
14.00 –14.20 Pasiskirstymas į interesų-darbo grupes.
14.20 – 15.30 Darbas grupėse, moderuojamose veiklose dalyvavusių mokinių. Čia jie turi atsakyti į iš anksto parengtus klausimus, suformuluoti išvadas ir perspektyvas bei parengti trumpus pranešimus.
15.30 – 16.00 Bendra veikla. Mokslo populiarinimo filmuko peržiūra.
16.00 – 16.30 Darbo grupių nuveiktų veiklų pristatymas.
16.30 – 17.00 Mokslininko apibendrinimas. Renginio uždarymas.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

„Mokslo spalvos“: Raudonos spalvos diena

Nuo 2013 m. gruodžio 23 d. 09:30 val. iki 2013 m. gruodžio 23 d. 17:30 val.

Vieta: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla Fabriko g. 10, Jonava; Energetikos ir technikos muziejus, Rinktinės g. 2, Vilnius.

Data: 2013-11-23 d.

Laikas: 9.30 – 17.30 val.; trukmė – 8 val.

Programa:

9.30 – 10.15 val. – Pasiruošimas renginiui ir saugaus elgesio instruktažas;
10.15 – 11.15 val. – Kelionės tikslų ir lūkesčių aptarimas, diskusija apie tai, kaip yra gaunama energija;
11.15 – 13.00 val. – Kelionė į Energetikos ir technikos muziejų Vilniuje. Kelionės metu mokiniai diskutuoja apie jiems žinomas atsinaujinančių energijos išteklių rūšis. Pakeliui aplankomi atsinaujinančių energijos išteklių jėgainių parkai, esantys Vilniaus apskrityje;
13.00 – 14.00 val. – Mokomoji ekskursija po Energetikos ir technikos muziejuje esančią atsinaujinančių energijos išteklių ekspoziciją, kurios metu mokiniai praktiškai supažindinami su skirtingomis atsinaujinančių energijos išteklių rūšimis, stebi saulės ir vėjo elektrines, susipažįsta su jų veikimo principais;
14.00 – 15.45 val.  – Edukacinės veiklos ir komandinės užduotys. Remdamiesi dienos metu gautomis žiniomis mokiniai aptaria kokia išteklių rūšis daro mažiausią neigiamą poveikį aplinkai. Po užduočių vyksta refleksija;
15.45 – 17.30 val. – Kelionė į Jonavą. Grįždami namo mokiniai išsako savo nuomonę apie tai, kodėl atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą reikia didinti.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

MM seminarai: Technologijos, pakeitusios muzikos industriją

Nuo 2013 m. gruodžio 16 d. 15:00 val. iki 2013 m. gruodžio 23 d. 19:00 val.

„Mokslo ir Meno“ seminarų ciklo „Technologijos, pakeitusios muzikos industriją“ metu bus atkreiptas dėmesys į tai, kaip mokslo ir technologijų atradimai keitė, ko gero, daugumai artimiausios meno srities – muzikos – raidą. Iš viso bus organizuojami dviejų skirtingų temų seminarai.

Pirmasis seminaras - “Technologijų įtaka muzikos stiliaus raidai”
(Lapkričio 16 d. Vilniuje, Soul Box klube).
Šio seminaro metu bus chronologiškai sugretinami pagrindiniai mokslo ir technologijų atradimai bei naujų muzikos stilių atsiradimas ir kaita. Tai parodys, kaip mokslo ir technologijų įtaka kartais gali pasireikšti visiškai netikėtose situacijose ir paveikti mūsų mąstyseną, nesvarbu, ar mes jomis domimės, ar ne.
Renginio programa:

15.00 – 15.15 Registracija
15.15 – 15.30 Sveikinimo žodis. Projekto iniciatoriai “Mokslas ir Menas”
15.30 – 16.30 Dimensijų slenksčiai: technologijos ir nauji horizontai muzikoje
Tautvydas Bajarkevičius - menotyrininkas, dėstytojas, kuratorius ir garso menininkas. Domisi garso, medijų menu, o taip pat įvairiomis šiuolaikinio meno formomis ir kontekstais, šiuolaikine muzika. Vilniaus dailės akademijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universitete dėsto su šiais interesais susijusius kursus. Kuruoja bei koordinuoja šiuolaikinio meno bei muzikos projektus. Nuo 2002-ųjų kuria eksperimentinę muziką (meninis pseudonimas – audio_z).
16.30 – 17.00 Pertrauka
17.00 – 18.00 Muzika ar garsas. Kompiuterizacija
Vytautas Paukštelis – muziką bandė kurti jau 11 metų, pasitelkdamas žaidimų konsolę bei vokiško televizoriaus garsiakalbius. Tačiau tikrąją savo patirtį skaičiuojanuo 2003 metų, kai gavo kompiuterį. Prieš kelis metus baigė muzikos kompozicijos magistro studijas  LMTA. Parašė keletą kūrinių vargonams, orkestrui, kitoms smulkioms sudėtims. Tačiau tikroji jo aistra yra elektroninė muzika, o ypač sunkioji šokių muzika, kurią kuria kaip Moon Bird. Iš akademinių pavyzdžių galite paklausyti paskutinį Vytauto kūrinį vargonams “Išlikimas“.
18.30 – 19.00 Duskusija su svečiais: Mantu Topzelninku, Laimonu  Jonušu  bei  Loranu Vaitkum.
19.00 – 19.30 Pertrauka
19.00 – 20.00 Aplinkos įrašai ir technologinis sugrįžimas į čia ir dabar
Andrius Rugys - garso menininkas, pasivadinęs PB8. Kūrybinėje veikloje naudoja klausymą,
bendravimą, keliavimą, garso įrašų ir instaliacijų darymą. Yra baigęs fotografijos ir medijos meno studijas Vilniaus dailės akademijoje, kur vėliau keletą metų dėstė garsinės raiškos kursą. Šiuomet kartas nuo karto atlieka meniškai edukacines paskaitas (angl. workshop). Keliaujančios garso instaliacijos, gyvo garsų muziejaus ‘Garso korys’ autorius. Savo kūriniuose gan dažnai naudoja garso terapijos metodikas. Einamuoju laikotarpiu užsiima lietuviškų sutartinių ir Tibeto sėdinčių varpų garso studijomis.
20.00 – 04.00 VERNISSAGE
Seminaro svečiai – Mantas T. (Partyzanai) kviečia muzikos stilių kaitą pajusti balansuojant tarp techno, eksperimentinės bei ambient muzikos ribų muzikos ir meno parodos neoficialiame atidaryme VERNISSAGE, kur muzikiniai kūriniai yra garsiniai eksponatai. Prie garsinės išraiškos dominuos siurealistinės instaliacijos, audiovisualiniai performancai ir kitos netradicinės kooperacijos meno kontekste.

Antrasis seminaras - “Naujausios muzikos technologijos”
(Lapkričio 23 d. Vilniuje, Soul Box klube).
Šio seminaro metu bus aptariamos muzikos kūryboje, atlikime ir apdorojime naudojamos naujosios technologijos bei mokslo sritys, kurios leido šioms technologijoms atsirasti. Panagrinėsime, kaip jos veikia ir kokias galimybes suteikia šiuolaikiniam kūrėjui bei klausytojui.
Preliminari renginio programa:

15.00 – 15.15 Registracija
15.15 – 15.30 Sveikinimo žodis. Projekto iniciatoriai “Mokslas ir Menas”
15.30 – 16.30 Garso įrašų studijos programinės įrangos evoliucija: nuo trekerių iki Cubase
Jonas Valančius -  internetinio marketingo agentūros “Cometos” techninis vadovas. Daugiau nei 8 metus dirbo dėstydamas programinės įrangos dalykus garso technologijų specialistams KTU, rengė kvalifikacijos kėlimo kursus mokytojams, muzikos kūrimo kursus mokiniams. Šiuo metu veda muzikos technologijų programinės įrangos kursus universitetams ir kitoms švietimo įstaigoms. Dirbdamas marketingo įmonėje kuria įmonių reprezentacines video priemones, atsakingas už garso kūrybinius ir derinimo darbus.
16.30 – 17.00 Pertrauka.
17.00 – 18.00 Naujausių technologijų taikymas garso miksavimo procese.
Dalius Nomicas – muzikos technologijų bei profesionalios garso įrangos specialistas, dėstytojas, UAB „Midiaudio“ direktorius supažindins kaip naujausios technologijos (valdymas liečiamu ekranu /touch screen/, WiFi ir kt) yra naudojamos garso miksavimui. Pademonstruos praktinusi pavyzdžus naudojant Mackie DL1608 skaitmeninį mikšerį.
18.00 – 19.00 Modernių garso apdirbimo technologijų veikimo principai. Patalpų akustika. Mitai.
Dr. Rimtautas Piskarskas – nors apsigynė daktaro disertaciją lazerių fizikos srityje, tačiau šiuo metu daugiausia koncentruojasi į garso režisieriaus darbą įrašų ir repeticijų studijoje “Muzikos laboratorija”, kurios savininkas ir yra. Taip pat Vilniaus Universitete dėsto fiziką, organizuoja įvairius muzikos renginius, turuoja su grupėmis kaip garso inžinierius. Nemažai laiko praleidžia grodamas gitara bent keliose ekstremalaus metalo grupėse, Thrigger pseudonimu.

Daugiau informacijos apie rengius: http://mokslasirmenas.lt/mm-seminarai/technologijos-pakeitusios-muzikos-industrija/

Šis seminarų ciklas yra finansuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Ciklo „Mokslo spalvos“ renginys

Nuo 2013 m. gruodžio 16 d. 12:00 val. iki 2013 m. gruodžio 16 d. 15:00 val.

Vieta: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla

Data: 2013-11-16 12 val.; trukmė – 3 val.

Programa:

12.00 – 12.15 val. Apšilimas. „Saulė šviečia“
12.15 – 12.30 val.  Optinių iliuzijų apžiūrėjimas ir užduočių atlikimas.
12.30 – 13.00 val. MBTI testas
13.00 – 13.15 val. Arbatos pertrauka
13.30 – 14.00 val. Relaksacinė kelionė į save.
14.15 – 14.20 val. Dėmesio testas
14.20 – 14.40 val. Paskaitėlė apie psichologijos mokslą
14.40 – 15.00 val. Renginio aptarimas

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

Studentų seminarų renginys "Visata astrofiziko akimis arba kaip viską dalinti iš 42"

Nuo 2013 m. gruodžio 13 d. 18:00 val. iki 2013 m. gruodžio 13 d. 20:00 val.

Lapkričio 13 dieną, trečiadienį, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto 510 auditorijoje vyks antrasis fakulteto Studentų mokslinės draugijos organizuojamo seminarų ciklo ("Studentai studentams") renginys "Visata astrofiziko akimis arba kaip viską dalinti iš 42".

SMD organizuojamos konferencijos "Open Readings" 2013 metų laureatas Kostas Sabulis su mumis pasidalins savo patirtimi, kaip žiūrėti į Visatą. Ne tik tiesiogine prasme (kad nepagalvotumėt, jog čia bus teleskopų aptarimas). Tačiau papasakos, kaip žiūrėti į šviesius taškelius nuotraukose, kuriuos vadiname žvaigždėmis, ir iš jų nustatyti, kas slepiasi po tais taškeliais už milijonų milijardų kilometrų. O slepiasi, patikėkite, tikrai įdomūs dalykai.


Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ POPULIARINIMO SAVAITĖS ISN: IŠGIRSTI, SUPRASTI, NAUDOTI!

Nuo 2013 m. gruodžio 12 d. 09:00 val. iki 2013 m. gruodžio 15 d. 12:00 val.

APLINKOS DIENA

Aplinkos dienos  programa
2013 m. lapkričio 12 d.
Panevėžio kolegija

11.00
Mokinių praktinis darbas Energinių procesų pastatuose tyrimų laboratorijoje.
Dalyvauja  Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokiniai ir profesijos mokytojas

13.00
Dr. Danguolės Nemeikšienės pranešimas „Žaliosios trąšos“.
Verslo ir technologijų fakulteto III korpusas, 330 auditorija (Klaipėdos g. 1, 3 aukštas),
Dalyvauja M.Rimkevičaitės technologinės mokyklos, Panevėžio profesinio rengimo centro mokiniai, Panevėžio kolegijos studentai

13.00
Mokinių praktinis darbas Energinių procesų pastatuose tyrimų laboratorijoje.
Praktinio mokymo centras, Laisvės a. 23.
Dalyvauja  Panevėžio profesinio rengimo centro  mokiniai ir profesijos mokytojas

13.45
Mokinių praktinis darbas Aplinkos kokybės tyrimų laboratorijoje.
Praktinio mokymo centras, Laisvės a. 23
Dalyvauja M.Rimkevičaitės technologinės mokyklos mokiniai ir profesijos mokytojas

13.45 – 15.00
Moksleivių edukacinė programa Krekenavos regioninio parko lankytojų centre.
Išvykimas 13.00 iš Muzikinio teatro aikštelės (Nepriklausomybės a. 8).
Dalyvauja Rožyno ir Saulėtekio progimnazijų moksleiviai ir pedagogai.


Birutė Dalmantienė,
Mokslo ir technologijų populiarinimo savaitės organizacinio komiteto pirmininkė
Birute.dalmantiene@panko.lt
(8 45) 462 919  +370 615 21556

 

SVEIKATOS DIENA

Renginio KINEZI mūšis programa
2013 m. lapkričio 13 d.
Panevėžio kolegija

 

10.30
Utenos ir Šiaulių valstybinės kolegijų komandų  atvykimas
Kolegijos centrinių rūmų IV korpusas (Klaipėdos g. 3, buvusi mokytojų seminarija)

10.45
Dėstytojų  (komandų vadovų) pasitarimas
Karjeros centre, Klaipėdos g. 3,  1 aukštas

11.00
dr. Rasos Bacevičienės  pranešimas  „Mokslu grįstas gydymo sprendimų priėmimas kineziterapijoje“.
Aktų salė, Klaipėdos g. 3, 2 aukštas
Dalyvauja Panevėžio, Utenos, Šiaulių valstybinės kolegijos studentai ir dėstytojai

11.45
Panevėžio, Šiaulių valstybinės ir Utenos kolegijų  kineziterapijos studijų programos II-III kurso studentų komandų „protų mūšis“.
Dalyvauja po 5 studentus iš kiekvienos kolegijos. Sudaromos 4 komandos: Utenos, Panevėžio, Šiaulių kolegijų ir viena jungtinė komanda.

13.00
Individualių užduočių atlikimas kineziterapijos salėje ir masažo kabinete
Iš kiekvienos kolegijos:
• 1 studentas masažo kabinete atlieka užduotį, susijusią su klasikinio masažo technika
• 1 studentas atlieka užduotį kineziterapijos salėje (pratimai su kamuoliais ir Thera-band gumomis).


Birutė Dalmantienė,
Mokslo ir technologijų populiarinimo savaitės organizacinio komiteto pirmininkė
Birute.dalmantiene@panko.lt
(8 45) 462 919  +370 615 21556

 

MOKSLO DIENA

Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija
MOKSLO IR STUDIJŲ TENDENCIJOS GLOBALIZACIJOS SĄLYGOMIS
2013 m. lapkričio 14 d., Panevėžio kolegija

11.00–13.00
Plenarinis posėdis   Kolegijos salė,  Klaipėdos g.3, Panevėžys
• Studijų kokybė globalizacijos sąlygomis, dr. Benjaminas Pladis
• Globalios migracijos dinamika ir šiuolaikiniai požymiai, prof. Violeta Pukelienė
• Lietuvos konkurenciniai pranašumai ir jų panaudojimas inovacijoms bei eksporto plėtrai, AB „Amilina“ generalinis direktorius Mindaugas Gedvilas
• Отдача от образования в условиях международного рынка труда, dr. Svetlana Ignatjeva (Daugavpils Universitāte)
• Kompetencijų pripažinimo galimybės ES šalyse, dr. Rasa Grigolienė

13.45.-16.15
Globalizacijos raiška socialinėje plotmėje 428 aud., Klaipėdos g.3, Panevėžys  
• Отдача от образования в условиях международного рынка труда
• Cross-cultural competence of teachers in Latvia in times of increasing migration
• Challenges of Globalization: the Promotion of Entrepreneurship in Higher Education as the gain of competitive ability in country‘s economy
• Biomedicinos mokslų studijų srities studentų adaptacija Utenos kolegijoje.
• Vertybinės nuostatos globalizacijos sąlygomis
• Panevėžio kolegijos studentų užsienio kalbos situacija ir tendencijos
• Mažos bendrovės vidaus kontrolės sistemos efektyvumo vertinimas
• Jūrų verslo finansų studijų ypatumai rinkos globalizacijos sąlygomis
• Ekonominės statistikos ir finansų valdymo sintezės raiška finansų ir vadybos krypties baigiamuosiuose darbuose
• Dailės andragogų rengimas mokymosi visą gyvenimą kontekste
• Projektinė veikla socialinio darbo studijose: Panevėžio kolegijos atvejis
• Inovatyvių studijų metodų taikymas Panevėžio kolegijoje

13.45.-16.15
Globalizacija ir technologijų taikymas 611 aud. Klaipėdos g. 3, Panevėžys
• Akademinis sąžiningumas informacinės visuomenės sąlygomis
• Plagiato aptikimo studentų darbuose tyrimas
• Разработка системы для составления расписания занятий в высших учебных заведениях на основе  LAIS
• Pastatų sandarumas
• Усовершенствование образовательного процесса и возможности IT в организации системы охраны труда
• Šiuolaikinių IT logistikos technologijų taikymas globalizacijos kontekste
• MS SQL serverio priedo  Data mining Excel‘iui naudojimo galimybės Panevėžio kolegijos studijose

16.15–16.45
Baigiamasis konferencijos posėdis. Kolegijos salė,  Klaipėdos g.3, Panevėžys


Dr. Rasa Glinskienė, konferencijos organizacinio komiteto pirmininkė
Tel. (845) 460 485, el.paštas Rasa.glinskiene@panko.lt

INFORMACIJOS DIENA
Renginio programa
2013 m. lapkričio 15 d.
Panevėžio kolegija


9.00
Dr. Ojaro Purvinio pranešimas „Ar kompiuteris turi intelektą?“  
Verslo ir technologijų fakulteto III korpusas, 330 auditorija (Klaipėdos g. 1, 3 aukštas),
Dalyvauja M.Rimkevičaitės technologinės mokyklos mokiniai Panevėžio profesinio rengimo centro mokiniai
Panevėžio kolegijos studentai
Gimnazijos moksleiviai

9.30
Panevėžio kolegijos duomenų centro pristatymas
Informacinių technologijų centras, Laisvės a. 23
Dalyvauja Panevėžio profesinio rengimo centro ir  M.Rimkevičaitės technologinės mokyklos mokiniai ir profesijos mokytojai

9.45
Praktinis darbas „Manipuliavimas grafiniais objektais interaktyvioje lentoje“
Verslo ir technologijų fakulteto III korpusas, 330 auditorija (Klaipėdos g. 1, 3 aukštas),
Dalyvauja  M.Rimkevičaitės technologinės mokyklos,  Profesinio rengimo centro mokiniai ir profesijos mokytojai

9.45
Praktinis darbas „Atsinaujinančių energijos šaltinių veikimo principai“
Praktinis darbas  Elektroninių įrenginių montavimo laboratorijoje
Praktinio mokymo centras, Laisvės a. 23
Elektroninių įrenginių montavimo laboratorija
Energinių procesų pastatuose tyrimų laboratorija
Dalyvauja Panevėžio profesinio rengimo centro mokiniai ir profesijos mokytojai

9.45
Praktinis darbas „Informacinių skrajučių ir lankstinukų rengimas“
Informacinių  leidinukų tema - atliekų irimas, rinkimas ir perdirbimas.
Darbas reklamos laboratorijoje (Verslo ir technologijų fakulteto VI korpusas vidiniame  kieme)
Praktinė užduotis – lankstinukų platinimas miesto gyventojams ir svečiams.
Dalyvauja gimnazijos moksleiviai, Panevėžio kolegijos studentai

Birutė Dalmantienė,
Mokslo ir technologijų populiarinimo savaitės organizacinio komiteto pirmininkė
Birute.dalmantiene@panko.lt
(8 45) 462 919  +370 615 21556

Renginys finansuojamas Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomo projekto „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“ lėšomis

 MTP savaitės skelbimas >>

„Netradicinė mokslo savaitė“

Nuo 2013 m. gruodžio 11 d. 10:00 val. iki 2013 m. gruodžio 29 d. 13:00 val.

„Netradicinė mokslo savaitė“Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje
(Dariaus ir Girėno g. 6, Prienai)
2013 m. lapkričio 11-29 d.

2013 m. lapkričio 11-15 d. vyks netradicinės veiklos, skirtos susipažinti su profesijomis.

2013-11-11 (pirmadienis)
Karjeros savaitės pristatymas. Mokinių susitikimas su profesinio mokymo įstaigų atstovais.

2013-11-12 – 2013-11-14 (antradienis-ketvirtadienis)
Mokinių susitikimai su medicinos ir rajono savivaldos atstovais jų darbo vietose. Vienos dienos mokinio „šešėliavimas“ pasirinktos profesijos atstovo.

2013-11-15 (penktadienis)
Karjeros savaitės apibendrinimas. Ugdymo karjerai specialistų ir Karjeros savaitėje aktyviai dalyvavusių mokinių diskusija.

2013-11-13 (trečiadienis)
Pradinių klasių mokinių netradicinio ugdymo diena „Būk saugus“.

2013 m. lapkričio 20 d. Netradicinė matematikos ir gamtos mokslų diena „Pažinkime Prienų rajono seniūnijas“.

1 pamoka. Praktinės matematikos pamoka „Skaičiai ir seniūnijos“.
2 pamoka. Seniūnijos simbolika ir jos kilmė.
3 pamoka. Seniūnijos kryžiažodžio kūrimas (Įžymios vietos, žmonės, svarbūs faktai ir pan.)
4 pamoka. Pažintis su Prienų rajono seniūnijomis. Filmo peržiūra ir aptarimas.

2013 m. lapkričio 25-29 d. vyks netradicinės veiklos, skirtos susipažinti su mokslininkais bei mokslo ir technologijų pritaikymu skirtingose srityse.

2013 m. lapkričio 25-29 d. lygiagrečiai su atvykstančiais lektoriais mokytojai ves įvairių mokomųjų dalykų pamokas, ugdymo procese panaudodami informacines technologijas.

2013-11-25 (pirmadienis)
„Gyvūnų ir paukščių migracijos stebėjimas panaudojant geolokatorius, satelitų ir radio transmiterius“ (planuojamas lektorius - biomedicinos mokslų daktarasŽydrūnas Preikša, Aleksandro Stulginskio universitetas). Mokomieji dalykai: geografija (4 pamokos)
„Matematinių metodų panaudojimas tiriant lietuvių kalbą“ (planuojamas lektorius - Andrius Utka, Kompiuterinio lingvistikos centro vadovas, humanitarinių mokslų daktaras, VDU). Mokomieji dalykai: lietuvių kalba(5 pamokos)

2013-11-26 (antradienis)
 „Gamta pro mikroskopą“  (planuojamas lektorius - biomedicinos mokslų daktaras Žydrūnas Preikša, Aleksandro Stulginskio universitetas).  Mokomieji dalykai: fizika (4 pamokos)
„Smagioji robotika“ (planuojamas lektorius - Rytis Kuncevičius, VDU Informatikos fakulteto doktorantas, IT mokytojas metodininkas). Mokomieji dalykai: informacinės technologijos ir technologijos (6 pamokos)

2013-11-27 (trečiadienis)
„Aerodinamikos dėsnių panaudojimas kuriant multikopterius“ (planuojamas lektorius - Antanas Urnikis, VDU). Mokomieji dalykai: fizika ir technologijos (4 pamokos)
„Virtuali realybė. Kas tai?“ (planuojamas lektorius - Egidijus Vaškevičius, Multimedijos laboratorijos vadovas, VDU). Mokomieji dalykai: menai (5 pamokos)

2013-11-28 (ketvirtadienis)
„Smagioji robotika“ (planuojamas lektorius - Rytis Kuncevičius, VDU Informatikos fakulteto doktorantas, IT mokytojas metodininkas). Mokomieji dalykai: informacinės technologijos ir technologijos (6 pamokos)

2013-11-29 (penktadienis)
„Tobulėkime žaisdami laisvus kūrybinius žaidimus?“ (planuojamas lektorius - Mantas Kriaučiūnas, Asociacijos „Atviras kodas Lietuvai“ biuro ir edukacinių programų komiteto koordinatorius). Mokomieji dalykai: informacinės technologijos (5 pamokos)

Mokslo savaitės apibendrinamasis renginys „Ar mokslas gali būti įdomus?“

 

Savaitės renginiai finansuojami pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Renginio dalyviai – Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojai, kviestiniai lektoriai, žiniasklaidos atstovai ir partneriai.

„Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė“ Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje

Nuo 2013 m. gruodžio 11 d. 08:00 val. iki 2013 m. gruodžio 15 d. 12:30 val.

PROGRAMA
Lapkričio 11d. (pirmadienis)
7.40 – 8.00  Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitės atidarymas.  Gimnazijos radijo laida apie savaitės veiklas.  Skrajučių  su savaitės programa dalijimas gimnazistams, mokytojams, gimnazijos darbuotojams.  II-III gimnazijos klasių mokiniai, administracija, toliau— organizatoriai (11 mokinių ir mokytojai)*.
8.00 – 9.00 Parodų „Vanduo“ ir „Atgimstantys daiktai“ atidarymas.  Gimnazijos koridorius. I gimnazijos klasių moksleiviai (40 mokinių) ir chemijos mokytoja(1).Paroda veiks visą savaitę.
10.35 – 11.00 „Vandens kietumo ir užterštumo nitratais tyrimas Ukmergės miesto ir rajono šuliniuose“. Tyrimo ir jo rezultatų pristatymas.  Salė. Pristato II-III klasių tyrėjų grupė (10), vadovė – chemijos mokytoja. Dalyvauja gimnazijos bendruomenė.
11.40 – 12.00 „Fizika mūsų gyvenime“. Fizikos būrelio programa, iliustruojanti fizikinius dėsnius. Salė.  Ruošia II-IV klasių gimnazistai(11 mokinių), vadovė – fizikos mokytoja(1).Dalyvauja gimnazijos bendruomenė.
14.30 val. Eksponuojami matematiniai laikraščiai. Ekspoziciniai stendai gimnazijos koridoriuose. I-II gimnazijos klasių mokiniai (35 mokiniai), vadovauja matematikos mokytojos (3).Paroda veiks visą savaitę.

Lapkričio 12d. (antradienis)
9.50 – 13.50 Tyrėjo diena gimnazijoje.  Projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ programa gimnazijos salėje ir kabinetuose (skaitykla, biologijos, M4 kabinetai). Dalyviai – I-IV gimnazijos klasių mokiniai ir Ukmergės rajono aštuntokai.

Lapkričio 13d. (trečiadienis)
12.00 – 14.30 Protų mūšis „Visų mokslų raktas – klaustukas“.  Salė. Dalyvauja 9 rajono ir 1 Trakų rajono mokyklų aštuntokų komandos ir mokytojai (50 mokinių ir 10 mokytojų), organizatoriai.
13.00-13.30 Kavos pertrauka protų mūšio dalyviams ir juos lydintiems mokytojams. Gimnazijos skaitykla ir mokytojų kambarys.
13.30 – 14.00 Fizikos būrelio programa protų mūšio dalyviams(II-IV klasių gimnazistai, vadovė – fizikos mokytoja). Skaitykla.
14.00 – 14.30Protų mūšio nugalėtojų ir dalyvių apdovanojimas.Salė.

Lapkričio 14d. (ketvirtadienis)
12.00 – 13.40 Mokyklinis matematikos olimpiados turas. Dalyvauja I-II klasių mokiniai.
12.00 – 13.00 Paskaita „Naujų vaistų kūrimas“ .Lekt. Vilma Petrikaitė,  LSMU (1). Gimnazijos skaitykla. DalyvaujaIII-IV gimnazijos klasių  mokiniai, besimokantys chemijos ir biologijos dalykus A lygiu (35 mokiniai), chemijos ir biologijos mokytojai (2 mokytojai).

Lapkričio 15d. (penktadienis)
8.55 – 9.40  Fizikos pamoka. Pamoką veda projekto „Renkuosi mokyti“ dalyvis, fizikos mokytojas Tomas  Kivaras (1). Fizikos kabinetas. Dalyviai 1a klasės mokiniai (25 mokiniai).
9.40-9.50 Gimnazijos radijo laida apie įvykusias savaitės veiklas. Organizatoriai.
11.30 – 12.00 Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitės apibendrinimas ir organizatorių, parodų nugalėtojų, tyrėjų ir  jaunųjų fizikų apdovanojimai(numatoma apdovanoti 40 gimnazijos mokinių). Salė. I-IV gimnazijos klasių mokiniai, tiksliųjų ir gamtos mokslų mokytojai, administracija.

Organizatoriai:
1. Otas Meironas, 2a
2. Artūras Kuliavas, 2a
3. Lora Jane Iredale, 2b
4. Aidas Gaška, 3c
5. Mykolas Krivickas, 3c
6. Viktorija Zikaraitė, 4a
7. Dovilė Cibulskytė, 4c
8. Rūta Aukštakojytė, 4c
9. Karolina Stankevičiūtė, 4c
10. Paulius Vaitkevičius, 4c
11. Ričardas Ivanovas,  4d
12. Gražina Macijauskaitė,  chemijos mokytoja
13. Marina Aukštuolienė, fizikos mokytoja
14. Kristina Krivickienė, dir.pav.papildomajam ugdymui

Savaitės renginiai finansuojami pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.


Cafe Scientifique "Rizikos fizika: kuo daugiau fizikos, tuo mažiau rizikos"

Nuo 2013 m. gruodžio 6 d. 19:00 val. iki 2013 m. gruodžio 6 d. 21:00 val.

2013 m. lapkričio 6 dieną (trečiadienį) 19 val. kavinėje "Savas kampas" vyks Cafe Scientifique "Rizikos fizika: kuo daugiaufizikos, tuo mažiau rizikos".

Renginio lektorius Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto doktorantas Aleksejus Kononovičius papasakos apie socialinių ir ekonominių sistemų sudėtingumą bei tai, kaip fizikai (ir ne tik) bando jį suprasti, aprašyti ir paaiškinti. Aleksejus pristatys, ką šia kryptimi veikia Pasaulio mokslininkai ir kokie tyrimai atliekami Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos institute.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Seminaras apie grafikų gamybos ir skaitymo filosofiją

Nuo 2013 m. lapkričio 30 d. 19:00 val. iki 2013 m. lapkričio 30 d. 21:00 val.

2013 m. spalio 30 dieną, trečiadienį, 19 val., Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto 215 auditorijoje vyks pirmasis fakulteto Studentų mokslinės draugijos organizuojamo seminarų ciklo ("Studentai studentams") renginys, pavadintas seminaru "apie grafikų gamybos ir skaitymo filosofiją".

Grafikas yra labai svarbi mokslinė priemonė. Ji leidžia duomenims kalbėti. Kadangi mokslas be duomenų neįmanomas, o duomenys be grafikų būna palaidi, tai mes nusprendėme pirmąjį SMD seminarą daryti būtent apie tai, kaip skaityti ir lipdyti grafikus. Apie tai visiems papasakos ir į klausimus atsakys ilgametis SMD narys Vytis Valentinavičius.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Mokslo populiarinimo renginių ciklas „Mokslo spalvos“: Mėlynos spalvos diena

Nuo 2013 m. lapkričio 26 d. 11:00 val. iki 2013 m. lapkričio 26 d. 14:00 val.

Vieta: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla

Data: 2013-10-26

Programa:

11.00 – 11.15 val. – saugaus elgesio instruktažas ir susipažinimas su darbo  priemonėmis;

11.15 – 11.30 val. – susipažinimas su robotikos disciplina, su praktiniu jos panaudojimu ir pritaikomumu šiuolaikiniame pasaulyje;

11.30 – 12.45 val. – Inovatyvių mokymosi ir mokymo naujovių, kurių dėka robotus galima pritaikyti tiek įprastose pamokose, tiek užklasinėje veikloje, pristatymas. Mokinių susipažinimas su robotų veikimo principais. Atlikdami įvairias užduotis mokiniai sužinos kaip konstruojant ir valdant robotus galima įdomiai mokytis matematikos, informatikos ar fizikos.

12.45 – 13.15 – susipažinimas su 3D spausdintuvais. Jų teikiamų galimybių pristatymas.  

13.15 – 13.30 – robotikos studijų programa. Kokios galimybės šią studijų programą studijuoti Lietuvoje?

13.30 – 14.00 – Patirtų išmokimų ir komandinio darbo refleksija.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

„Mano pirmieji tyrinėjimai“ Biržų „Saulės“ gimnazijoje: išvyka į KTU Panevėžio institutą

Nuo 2013 m. lapkričio 25 d. 10:00 val. iki m. d.

Biržų „Saulės“ gimnazijos mokiniai dalyvaudami projekte „Mano pirmieji tyrinėjimai“  2013 m. spalio 25 dieną vyks į KTU Panevėžio institutą, kur susipažins su mokslinių tyrimų principais ir metodais, įgys supratimą apie mokslinių tyrimų tipus, domėsis mokslo ir technologijų pasiekimais, išklausys paskaitą apie šiame institute vykdomus mokslinius tyrimus.
      Su mokiniais bendraus:
      Doc. dr. Jonas Valickas, KTU Panevėžio instituto Technologijų fakulteto dekanas,
      Prof. dr. Vytenis Sinkevičius,  Elektros inžinerijos katedros vedėjas,
      Doc. dr. Darius Viržonis, Elektros inžinerijos katedros dėstytojas,
      Doc. dr. Ojaras Purvinis, Fizinių mokslų katedros vedėjas.
      
      Renginio pradžia 10.00 val.
      
      Pažintinėje išvykoje dalyvauja 35 antrųjų klasių mokiniai.

      Projektas finansuojamas iš vykdomo Projekto - Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomas projektas „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

„Virtualios medijų dirbtuvės“ Šiaurės Lietuvos kolegijoje

Nuo 2013 m. lapkričio 24 d. 12:30 val. iki 2013 m. 5 d. 17:00 val.

Šiaurės  Lietuvos  kolegija  organizuoja  mokslo  ir  technologijų populiarinimo  seminarą –dirbtuves  „Virtualios medijų  dirbtuvės“,  kurios atskleis mokslo ir technologijų galimybes, aktualumą šiandien ir ateityje, supažindins  moksleivius ir mokytojus su naujovėmis ir pasiekimais informacinių ir komunikacinių technologijų srityje.

Projekto  metu  bus  organizuojami  2  praktiniai  užsiėmimai  po  6  akademiniais  valandas  Šiaurės  Lietuvos kolegijoje  ir  4  užsiėmimai  po  4  akademines  valandas  naudojant  vaizdo  konferencines  priemones,  kurių metu    moksleiviai  ir  mokytojai  bus  apmokyti  dirbti  su  trimačio  vaizdo  modeliavimo,  foto  montažo programomis kuriant Šiaurės Lietuvos regiono objektų 3D modelius.

Projekto  pabaigoje  (sausio  mėn.)  bus  surengti  baigiamieji  pristatomieji  renginiai  Šiaurės  Lietuvos  regiono mokyklose,   kurių   metu   bus   pristatomos   projekto   veiklos,   jo   rezultatai,   dalyviai   apdovanojami skatinamaisiais  prizais,  o  balsavimo  metu  daugiausiai  balsų  surinkusio  3D  objekto  dalyviai  gaus  sukurto objekto maketą savo mokyklai.

Projekto tikslas
Organizuoti ir vykdyti „Virtualias medijų dirbtuves“, jomis propaguojant mokslo svarbą, gerinti moksleivių mokslo  ir  technologijų  supratimą  ir  jų  praktinį  taikomumą,  lavinti  moksleivių  IT  gebėjimus  kuriant, skaitmenizuojant ir vizualizuojant erdvinius objektus.

Praktiniai užsiėmimai numatomi:

I susitikimas-mokymai Šiaurės Lietuvos kolegijoje (Tilžės g. 22, Šiauliai) – spalio 24d.  Susitikimo pradžia 12:30 iki 17val.  
Tarpiniai nuotoliniai mokymai numatomi:

 • Lapkričio 7d;
 • Lapkričio 14d;
 • Lapkričio 21d.
 • Lapkričio 28d.

II susitikimas-mokymai  Šiaurės Lietuvos kolegijoje – gruodžio 5d.  12:30-17val.  

Konkretus nuotolinių susitikimų laikas bus suderintas su dalyviais  pirmo susitikimo  (spalio 24d.) metu.  

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Socialinių mokslų kolegija skelbia SMK mokslo savaitę „MoksloTuras“

Nuo 2013 m. lapkričio 23 d. 10:00 val. iki 2013 m. lapkričio 25 d. 17:00 val.

2013 m. spalio 23-25 dienomis organizuojami išvykstamieji vizitai į pažangiausias Lietuvos aukštųjų technologijų įmones.
 
Vizitų metu studentai lankysis pažangiausiose Lietuvos aukštųjų technologijų įmonėse, kurios vykdo savo veiklą biotechnologijų, kosmoso, lazerių, IT, biomedicinos  ir kitose srityse.
 
Kadangi dalyvių skaičius į vizitus pažangiausiose Lietuvos aukštųjų technologijų institucijose ribotas – skubėkite registruotis! Pirmenybė bus teikiama anksčiau užsiregistravusiems studentams.
 
Klaipėdos SMK studentai registruojasi el. paštu: eimante.vanceviciute@smk.lt
Vilniaus SMK studentai registruojasi el. paštu: akvile.riabceva@smk.lt
 
Registracija vyksta iki 2013 m. spalio 16 d.
Vizitų programą atsiųsime užsiregistravusiems SMK mokslo turo dalyviams.
 
SUŽINOK, KAIP IŠRADIMAI KEIČIA MŪSŲ GYVENIMUS!
 
PAŽINK VISATOS PASLAPTIS!
 
SUVOK MOKSLO PASKIRTĮ!
 
DALYVAUK SMK MOKSLO TURE!
 
 
ATEIK IR SUŽINOK KAS VYKSTA LIETUVOS MOKSLO PASAULYJE!


 
Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Mokslo populiarinimo renginių ciklas „Mokslo spalvos“: Oranžinės spalvos diena

Nuo 2013 m. lapkričio 19 d. 13:00 val. iki 2013 m. lapkričio 19 d. 16:00 val.

Vieta: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla
Dalyviai: Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir bendruomenės nariai, mokslininkai, specialistai.
Tikslas: Sudominti mokinius architektūra pasiūlant patiems mokiniams pabūti architektais. Sudaryti galimybę mokiniams formuoti, pajusti mokyklos erdves kitaip, tokiu būdu pajusti architektūros svarbą ir įtaką kasdieniui žmogaus gyvenimui.

Uždaviniai:
1. Sudaryti sąlygas mokiniams pabendrauti su architektais, leisti vaikams ir architektams pasidalinti savo požiūriais ir patirtimis.
2. Atsižvelgiant į mokinių poreikius, sudaryti mokiniams galimybę koreguoti ir kitaip patirti jiems įprastas kasdienines mokyklos patalpas.
3. Sudaryti sąlygas mokiniams pareflektuoti savo patyrimą.

Programa:
2013 m. spalio 19 d.
I. 13.00 - 13.20 Mokinių ir architektūros specialistų susipažinimas. Mokiniai atvyksta į mokyklą pro nepagrindinį įėjimą ir susipažįsta su architektais.
II. 13.20 - 15.30 Naudojantis mokyklos pastatu, kaip praktiniu pavyzdžiu, mokiniams skiriamos architektūrinės užduotys. Vyksta mokyklos erdvių tyrinėjimas, transformavimas, patyrimas.
III. 15.30 - 16.00 Renginio refleksija bendrame rate.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

Plungės rajono Alsėdžių vidurinė mokykla kviečia į mokslo populiarinimo renginių ciklą „Mokausi, kad sužinočiau“

Nuo 2013 m. lapkričio 16 d. 12:00 val. iki 2013 m. gruodžio 15 d. 17:00 val.

RENGINIO PROGRAMA

Spalio 16 - 23 dienomis Alsėdžių vidurinės mokyklos ir Kauno technologijos universiteto bendradarbiavimo sutarčių rengimas ir pasirašymas.

Lapkričio 6 - 8 dienomis Alsėdžių vidurinėje mokykloje ir  Telšių Vincento Boriseivičiaus gimnazijoje KTU transporto inžinerijos ir fundamentaliųjų mokslų, mechanikos ir mechatronikos fakultetų dėstytojų ir studentų paskaitos - susitikimai. Viso dalyvių - 90 ( moksleiviai, dėstytojai, pedagogai, žiniasklaidos atstovai).

Lapkričio 11 dieną - 11-12 klasių mokiniai, dalyvavę paskaitose-susitikimuose su KTU dėstytojais, gautomis žiniomis ir galimybėmis pritaikyti naujas technologijas dalijasi su Alsėdžių mokyklos bendrabutyje gyvenančiais moksleiviais. Viso dalyvių - 30 ( moksleiviai, pedagogai).

Lapkričio 13 dieną - išvykos į KTU:  praktinių užduočių atlikimas atskiruose fakultetuose. Viso 66 dalyviai (moksleiviai, dėstytojai, pedagogai, žiniasklaidos atstovai).

Lapkričio 14-15 dienomis renginių ciklo ataskaitų rengimas, aptarimas mokyklos bendruomenėje, straipsnių rengimas ir publikavimas.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

„Mokslo naujovės biofizikos ir biochemijos srityse“

Nuo 2013 m. lapkričio 14 d. 15:00 val. iki 2013 m. lapkričio 18 d. 15:00 val.

Panevėžio „Minties“ gimnazijos vykdomo Mokslo ir technologijų populiarinimo renginio „Mokslo naujovės biofizikos ir biochemijos srityse“ programa:

Spalio 14 d. 15 val. projekto pristatymas „Minties“ gimnazijos bendruomenei (pristatyme dalyvaus apie 100 mokinių ir 10 mokytojų);
Spalio 16 d. gimnazijos mokinių ir mokytojų išvyka į laboratorijas (išvykoje dalyvaus 90 mokinių ir 6 mokytojai):
•    10 val. - Edukologijos universiteto gamtos, matematikos, technologijų fakulteto biologijos  katedroje mokiniai atlikti tiriamųjų darbų kartu su studentais. "Tiriamieji darbai: Kraujo ląstelių tyrimas, Fizinio krūvio įtaka organizmui". Mus priims Doc. dr. Vytautas Semaška ir kiti biologijos katedros moksliniai darbuotojai.
•    10 val. Vilniaus puslaidininkių fizikos tyrimų institutas. Apsilankymas laboratorijose ir susitikimai su moksliniais darbuotojais.
•    10.30 val. Lazerių tyrimo institutas. Paskaita „Lazerių istorija“. Susipažinimas su lazerių prietaisų laboratorijomis, susitikimai su mokslininkais
Spalio 18 d.  gamtos mokslų kabinetuose atliktų tyrimų ir naujovių biofizikos ir biochemijos srityje pristatymas gimnazijos bendruomenei. Projekto viešinimas el. svetainėje, el. dienyne, gimnazijos MOODLE aplinkoje.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

„Mano pirmieji tyrinėjimai“: spalio 11 dienos veiklos

Nuo 2013 m. lapkričio 11 d. 10:00 val. iki 2013 m. lapkričio 11 d. 15:00 val.

 

Biržų „Saulės“ gimnazijos mokiniai dalyvaudami renginyje „Mano pirmieji tyrinėjimai“  2013 m. spalio 11 dieną vykdys šias veiklas:
      
1. Puslaidininkių fizikos institute 10 val. susipažins su laboratorijomis, Lietuvos fizikų darbais ir mokslo pasiekimais.
2. Vilniaus universiteto bibliotekoje 13 val. išklausys paskaitą apie universitete vykdomus mokslinius tyrinėjimus ir bendraus su mokslininkais.
     

Pažintinėje išvykoje dalyvauja 44 antrųjų gimnazijos klasių mokiniai.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

„Mano pirmieji tyrinėjimai“ Biržų „Saulės“ gimnazijoje

Nuo 2013 m. lapkričio 11 d. 10:00 val. iki 2014 m. 17 d. 14:00 val.

                  

Biržų „Saulės“ gimnazijos bendruomenė įsitraukė į MTP projektą „Mano pirmieji tyrinėjimai“, kurio tikslas - populiarinant mokslo svarbą ugdyti kūrybingą, besidomintį pasaulio pažinimu, gebanti suprasti ir naudotis mokslo ir technologijų pasiekimais, galintį atskleisti individualius savo gebėjimus ir bendradarbiaujantį mokinį. Projekto vykdymo laikotarpis 2013 m. spalio  2 d. – 2014 m. sausio 24 d. Projekto veiklos etapai:

1. Pažintinės išvykos į šalies mokslo įstaigas. ( spalio 11 – 25 d.)
Gimnazistai lankysis Puslaidininkių fizikos institute, Fizinių ir technologijos mokslų centro chemijos institute, KTU Panevėžio institute  ir Vilniaus Universitete. Susitikimų metu mokslininkai pasakos apie vykdomus mokslinius tyrinėjimus, dalyvavimą įvairiuose tarptautiniuose projektuose, mokslininko darbo ypatumus, studijas. Išvykų metu mokiniai ne tik susipažins su mokslininko darbu, bet ir ieškojo idėjų ir konsultantų savo pirmiesiems tyrinėjimams.

Paskaita „Mikrosistemos: mažų daiktų pasaulis“, lektorius - doc. dr. Darius Viržonis, KTU Elektros inžinerijos katedros dėstytojas.

2.Mokinių tiriamosios veiklos vykdymas. (2013 spalio 26 d.– 2014 sausio 9 d.)
Mokiniai pasirinks mokytojus - tiriamojo darbo vadovus. Mokydamiesi mokytis ir bendradarbiaudami parengs savo tyrimo metodiką, konsultuosis su VU ar KTU mokslininkais, studijuos mokslinę literatūrą ir įgys poreikį sekti informaciją apie mokslo ir technologijų pasiekimus.

Pagrindinė šio etapo veikla – vykdomi tyrinėjimai. Mokiniai atliks tyrimą, parinkdami jam tinkamus metodus ir priemones, mokysis atlikti tyrimo duomenų analizę, interpretuoti rezultatus bei suformuluoti išvadas. Panaudodami tyrimo filmuotą medžiagą ar fotografijas parengs pristatymui pateiktis.

3. Mokinių tiriamųjų darbų pristatymas sekcijose. (sausio 15 – 16 d.)
Visi antrųjų klasių mokiniai pristatys darbus atskirose sekcijose (skirstoma pagal temas), atsakys į klausimus, diskutuos. Vertinimo komisija atrenka moksliškiausius bei originaliausius darbus.

4. Baigiamoji konferencija „Mano pirmieji tyrinėjimai“ vyks sausio 17 d. 11 val. aktų salėje. Konferencijoje bus pasidalinta projekto dalyvių patirtimi, pristatyti geriausieji tiriamieji darbai ir apdovanoti jų autoriai. Atvykę KTU mokslininkai skaitys paskaitą.

Projekto koordinatorė Astra Korsakienė, Biržų „Saulės“ gimnazijos fizikos mokytoja - ekspertė

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Mokslo populiarinimo renginių ciklas „Mokslo spalvos“: Geltonos spalvos diena

Nuo 2013 m. lapkričio 4 d. 18:00 val. iki 2013 m. lapkričio 5 d. 15:30 val.

Antrasis renginys – Geltonos spalvos diena vyks 2013 m. spalio 4-5 d.

Vieta: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla, Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorija.
Dalyviai: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokyklos mokiniai, Molėtų astronomijos observatorijos mokslininkai.
Tikslas: Sudaryti galimybę mokiniams stebėti, fotografuoti, piešti danguje esančius kūnus bei Saulės sistemos planetas ir bent trumpam pabūti jaunaisiais astronomais.

Uždaviniai:
1. Susipažinti su observatorijoje naudojamais teleskopais, apžiūrėti įvairių dangaus kūnų nuotraukas bei esant giedram orui pasižvalgyti po naktinį dangų.
2. Sudaryti sąlygas mokiniams kartu su mokslininkų pagalba atlikti teorinės fizikos ir astronomijos tyrimus bei tam panaudoti planšetinių kompiuterių galimybes ir programas.
3. Remiantis asmenine stebėjimų patirtimi ir anksčiau įgytomis žiniomis, paaiškinti Visatos susidarymo procesą.

Programa:
2013 m. spalio 4 d.
I. 18.00-19.00 val. pasirengimas renginiui ir išvykai Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje.
II. 19.00-20.30 val. vykstama į mokslinę išvyką į Molėtus, kurioje mokiniai Visatos susidarymo ir egzistavimo procesą mokysis paaiškinti remdamiesi teorinės fizikos ir astronomijos tyrimais. Kelionės į Molėtų astronomijos observatoriją metu mokiniai diskutuoja apie tai, ką iki šiol žino apie dangaus kūnų stebėjimą, prisimenama teorinė informacija apie mūsų Saulės sistemą ir įvairius dangaus kūnus.
III. 20.30-00.30 val. veiklos Molėtų astronomijos observatorijoje:
1. 20.30-21.00 pažintis su Molėtų astronomijos observatorija.
2. 21.00-23.00 val. video medžiagos apie astronomiją ir dangaus kūnų stebėjimą peržiūra. Mokiniai prisimena pamokų metu įgytas žinias, šią informaciją stengiasi pritaikyti praktiškai. Specialių užduočių, susijusių su mokinių įgytomis žiniomis, atlikimas.
3. 23.00-00.30 val. naktinis astronominis stebėjimas (esant giedram dangui) arba atliekamos kitos tiriamosios veiklos, mokiniai naudodami planšetinius kompiuterius piešia, stebi, fotografuoja danguje esančius kūnus bei Saulės sistemos planetas. Šios naktinio stebėjimo metu po naktinį dangų bus galima pasižvalgyti teleskopu. Mokiniai bus supažindinami su naktinio dangaus vaizdu, žvaigždynais, ryškiausiomis žvaigždėmis.
IV. Po stebėjimų mokiniai apsistoja nakvynei kaimo turizmo sodyboje arba priimančioje mokykloje Molėtų r.

2013 m. spalio 5 d.
I. 8.00-14.00 val. veiklos Molėtų astronomijos observatorijoje:
1. 8.00-10.00 vakar dienos renginio veiklų aptarimas, refleksija, įtvirtinamos įgytos žinios. Pasiruošimas šios dienos veikloms. Tęsiama pažintis su Molėtų astronomijos observatorija.
2. 10.00-12.00 val. veiklos, susijusios su dangaus kūnų stebėjimu, astronomijos laimėjimais bei kosmoso technologijų nauda.
3. 12.00-13.30 val. dieninė ekskursija. Šios ekskursijos metu dalyviai supažindinami su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, spalvotomis planetų, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Taip pat pademonstruojamas didžiausias teleskopas, esantis Šiaurės Europoje
4. 13.30-14.00 refleksija ir renginio apibendrinimas.
II. 14.00-15.30 baigiama mokomoji veikla, išvykimas iš Molėtų ir kelionė į Jonavą. Po dienos veiklų mokiniai aptaria savo darbo rezultatus, bendradarbiaudami tarpusavyje dalinasi įgytomis žiniomis.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

Renginių ciklas „Mokslininkas - tai ne profesija, o gyvenimo būdas“

Nuo 2013 m. lapkričio 2 d. 10:00 val. iki 2014 m. 1 d. 16:00 val.

Kėdainių Juozo Paukštelio pagrindinės mokyklos bendruomenė yra įtraukta į MTP projektą „Renginių ciklas - „Mokslininkas-tai ne profesija, o gyvenimo būdas“, kuris bus vykdomas skirtingose edukacinėse erdvėse: LR Seime, Kėdainių rajono maisto pramonės ir trąšų gamybos chemijos laboratorijose, mokykloje. Projekto vadovai pasirinko įvairesnių ugdymo metodų: išvažiuojamosios edukacinės pamokos, moksliniai projektiniai darbai mokykloje, tiesioginis bendravimas su įvairių sričių mokslininkais, mokslo žinių konkursai, piešinių konkursas, parodos, interviu su mokslininkais, mokinių mokslinės draugijos veikla. Projekto vykdymo laikotarpis 2013 m. spalio  2 d. – 2014 m. vasario 01 d.

Išvažiuojamosios edukacinės pamokos. Jos vyks AB „Lifosa“ trąšų gamybos chemijos laboratorijoje, Kėdainių konservų fabriko, Kėdainių ledų fabriko „Vikeda“ cheminių ir biocheminių tyrimų laboratorijose, UAB „Kėdainių vandenys“ vandens tyrimų laboratorijoje, „UAB Daumantai LT“, AB "Krekenavos agrofirma" teritorijose ir gamybinėse patalpose, Kėdainių sąvartyno teritorijoje. Mokiniai susipažins su gaminama produkcija, turės galimybę stebėti atliekamus cheminius bandymus, matys, kaip atliekos yra rūšiuojamos ir utilizuojamos, stebės mechaninio ir biologinio vandens valymo procesus.

Moksliniai projektiniai darbai mokykloje. Projekto metu vyresniųjų klasių mokiniai ir mokinių mokslinė draugija atliks įvairius tiriamuosius projektinius darbus.

Tiesioginis bendravimas su įvairių sričių mokslininkais. Kėdainių Juozo Paukštelio mokyklos bendruomenei bus sudarytos sąlygos susitikti, pabendrauti, padiskutuoti su įvairių sričių mokslininkais- chemijos, fizikos, istorijos, medicinos, dailės, lietuvių kalbos ir literatūros. Šių susitikimų metu mokiniai per pokalbius ir praktines užduotis labiau susipažins su mokslininkų gyvenimo būdu, jų kasdienine veikla (pagal projekto pavadinimą „Mokslininkas - tai ne profesija, o gyvenimo būdas“).

Kita veikla mokykloje. Siekiant paįvairinti mokyklos neformalųjį švietimą, bus organizuojami šios veiklos: mokslo žinių konkursai, piešinių konkursas, kūrybinių darbų parodos, interviu su mokslininkais. Mokslo žinių konkursus „Protų mūšius“ organizuosime ne tik mokykloje, bet ir rajone (kartu su Kėdainių rajono Josvainių gimnazija).  Pradinių klasių mokiniai dalyvaus piešinių konkurse „Reikšmingiausi pasaulio mokslo išradimai“, o gražiausi darbai bus patalpinti mokyklos internetinėje svetainėje. Taip pat pradinių klasių mokiniai lavins vaizduotę per „nerimtuosius“ paišymus, o savo darbelius eksponuos klasėse. Mokyklos „Jaunieji žurnalistai“ kalbins įvairių sričių mokslininkus, o parengtas straipsnis bus talpinamas rajono žiniasklaidoje, mokyklos laikraštyje „Laiptai“. 5-6 klasių mokiniai atliks mokslinius-kūrybinius darbus, kurie bus eksponuojami mokyklos erdvėse („Kristalų auginimas ir pritaikymas mus supančioje aplinkoje“, „Pasivaikščiojimas miške“, „Auginame pelėsį“).

Projekto vadovės Jolita Gaučienė, Asta Juchnevičienė

 

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija organizuoja mokslo ir technologijų populiarinimo renginį „Mokykla. Mokinys. Mokslas“

Nuo 2013 m. 30 d. 12:00 val. iki 2013 m. gruodžio 7 d. 18:00 val.

Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija organizuoja  mokslo ir technologijų populiarinimo renginį „Mokykla. Mokinys. Mokslas“, kuris vyks 2013 m. rugsėjo – spalio mėn.

Renginį sudaro 4 užsiėmimai:

1. Rugsėjo mėn. 30 – spalio 1 d. organizuojama mokslinė-pažintinė išvyka į Molėtų  astronomijos observatoriją ir Etnokosmologijos muziejų. Išvykos metu 8-IV (12) klasių 50 mokinių Molėtų observatorijoje susipažins su veidrodiniais teleskopais, jų teikiamomis galimybėmis. Savomis akimis išvys, kaip atrodo žvaigždžių spiečiai, kometos, ūkai ir kitos planetos. Darbuotojai papasakos apie atliekamus mokslinius tyrinėjimus, mokslininko profesiją, galimybę dirbti observatorijoje.  Naktinės ekskursijos metu stebės naktinio dangaus vaizdą. Etnokosmologijos muziejuje panagrinės žmogaus ir žmonijos ryšių su kosminiu pasauliu  atspindį  ir  pasireiškimą  tautos  gyvenimo  tradicijose,  apeigose, moksle,  technikoje...

2. Spalio mėn. 16 d. organizuojama mokslinė-pažintinė išvyka į Kauno Vytauto Didžiojo universiteto biologijos, fizikos, chemijos  ir informatikos katedras. Renginyje dalyvaus 50 mokinių iš I(9)-IV(12) klasių. VDU dėstytojai ir moksliniai darbuotojai pristatys mokiniams naujausias gamtos mokslų ir informatikos  krypčių studijas. Mokiniai bus supažindinti su šiuolaikinės biologijos, chemijos, fizikos, informatikos  mokslinėmis problemomis, atliekamais naujausiais tyrimais. Susipažins su Informatikos ir Gamtos mokslų fakultetų laboratorijomis. Padedami dėstytojų gamtos mokslų laboratorijose mokiniai galės patys atlikti eksperimentus ir suprasti kur ir kaip taikomos moderniosios technologijos. Informatikos katedroje mokiniams bus pristatomi  naujausi studentų darbai atlikti naudojant šiuolaikiškas kompiuteriais valdomų sistemų laboratorijas, interneto ir mobiliųjų sprendimų laboratorijas, multimedijos laboratorijas. Mokiniai susipažins ir su VDU studijų programomis.

3. Spalio 25 d. organizuojama mokslinė-pažintinė išvyka į Vilniaus universitetą. Mokiniai dalyvaus 1,5 val. trukmės seminare archeologijos, kultūros paveldo, paveldosaugos temomis, kurį ves Viešosios įstaigos Kultūros paveldo akademijos programų koordinatorius, archeologas Ramūnas Šmigelskas. Koordinatorius supažindins su archeologo darbu, jo specifika, metodika, darbo įrankiais, edukacinėmis programomis, vykdomais komerciniais ir moksliniais tyrimais (piliakalnių kasinėjimai, miesto, karių kapinių, senkapių tyrimai, architektūrinio paveldo tyrimai), kurių metu naudojama archeologijos mokslo įranga, taikoma naujausių tyrimų metodika. Archeologas supažindins su skaitmeninėmis ir lazerinėmis technologijomis, kurios leidžia sukurti naujus trimačius tikrovės modelius archeologijoje. Mokiniai galės įsijungti į diskusiją su VU istorijos katedros dėstytojais, kalbės apie vykdomus mokslinius projektus, kurie reikalauja gerų dalykinių žinių, dalyvių motyvacijos. Mokiniai bus supažindinti su Všį „Kultūros paveldo akademijos“ vasarą vykdomu tęstiniu edukaciniu projektu – „Vasaros archeologijos mokykla 2012“, kuriame gali dalyvauti aukštesniųjų (gimnazijos, vidurinių mokyklų) klasių mokiniai. Projekto paskirtis -  suprasti ir gerbti paveldą, istoriją bei jos svarbą Lietuvai, taip pat ugdyti tarpusavio bendradarbiavimą, kritinį mąstymą. Dalyviai įgis praktinių ir teorinių žinių pastebėti ir įvertinti kultūrines vertybes. Mokiniai apsilankys ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje. Jie bus supažindinti su meteorologo darbo metodika, naujausiomis priemonėmis, kurių pagalba galima nuspėti, nustatyti išankstinius stichinius gamtos reiškinius (kritulius, audras, žaido išlydžius, karščius). Iš arčiau galės stebėti vykdomus laboratorinius tyrimus.

4. Lapkričio mėn. 7 d. organizuojama išvyka į Vilniaus universitetą, kurios metu 50 I(9)-IV(12) klasių mokinių aplankys VU biblioteką - įspūdingą  Vilniaus senamiesčio architektūrinį ansamblį, reprezentuojantį Lietuvos mokslo ir kultūros pažangos istoriją. Lankys Pranciškaus Smuglevičiaus, Joachimo Lelevelio sales, observatoriją, Šv. Jonų bažnyčią bei susipažins su filologijos fakulteto naujaisiais interjerais. Ekskursijos metu gimnazistai susitiks su VU Publikacijos duomenų bazės  darbuotojais. Susitikimo su mokslininkais metu susipažins su moksliniais tiriamaisiais darbais, su Filologijos fakulteto mokslininkų išleistomis knygomis.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

MOKSLO POPULIARINIMO RENGINIŲ CIKLAS „TIRIAME IR KURIAME“

Nuo 2013 m. 27 d. 18:00 val. iki 2013 m. gruodžio 29 d. 22:00 val.

Renginio vieta. Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinė mokykla, Vaiguvos gyvenvietė.
Renginio data. 2013-09-27-28 d.d. , 18.00 – 03 val., 28 d. 10.00-15 00 val.
Dalyviai: 5- 12 klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos auklėtinis A.Gintaras, baigęs VU ekologijos specialybę, dirbantis Lietuvos Gamtos fonde.
Renginio programa :

„Fizikų - astronomų laboratorija“: žvaigždėto dangaus fotografavimas, žvaigždynų ieškojimas ir žvaigždėlapių sudarymas, krintančių žvaigždžių stebėjimas, žvaigždžių judėjimo nustatymas. Elektros kelias nuo gimimo iki namų (veikiančios grandinės montavimas). Elektros išlydžių stebėjimas.
„Chemijos stebukladariai“. Chemija aplink mus - bandymų atlikimas, aptarimas, pagrindimas.
„Biologai - ekologai“. Flora ir fauna Vaiguvos teritorijoje dieną ir naktį. Ekologinė situacija Vaiguvos seniūnijoje. Geriamas vanduo pas mus.
„Metraštininkų studija“. Mūsų amžiaus stebuklai (medžiaga apie naujausius atradimus, mokslininkus paieška, sisteminimas, pristatymas.
„Galvočių ringas“. Viktorina apie mokslo atradimus, žymiausius pasaulio ir Lietuvos mokslininkus, XXI amžiaus atradimus.
„Debatų apskritas stalas“ - „Lietuvos einšteinai, jaunoji karta ir mokslas“. Susitikimas su mokyklos auklėtiniu A.Gintaru, baigusiu VU ekologijos specialybę ir dirbančiu Lietuvos Gamtos fonde.

Rengino vieta: Molėtų observatorija ir etnokosmologijos muziejus.
Renginio data: 2013-10-09-10 d.d.,18.30-24 val.
Dalyviai: 19 (devyniolika)  6-12 klasių mokinių.
Renginio programa: Susitikimas su mokslininku (fiziku astronomu), filmo apie dangaus kūnus peržiūra aptarimas, lyginimas su padarytomis Tyrėjų naktyje žvaigždynų  nuotraukomis. 22.00-24  val. naktinis dangaus stebėjimas per teleskopą.

Rengino vieta: KTU, Kauno hidroelektrinė.
Renginio data: 2013-10-18
Dalyviai: 19 (devyniolika)  7-12 klasių mokinių.
Renginio programa: Susitikimas su mokslininku ir KTU studentais, pokalbis apie mokslininko darbą, apsilankymas, bandymų stebėjimas ir atlikimas KTU laboratorijose. Apsilankymas Kauno hidroelektrinėje. Elektros gamybos proceso  stebėjimas.

Renginio vieta: Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinė mokykla
Renginio data: 2013-11-29, 19.00 -22.00 val.
Dalyviai: 5- 12 klasių mokiniai, mokytojai, 12 buvusių mokyklos auklėtinių, šiuo metu dirbančių mokslinį darbą, darbus parengusių mokinių tėvai, socialiniai partneriai, spaudos atstovas.
Renginio programa: Mokinių darbų pristatymas, pokalbiai grupėse su buvusiais mokyklos auklėtiniais, socialiniais partneriais.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Vilniaus universiteto Fizikos Fakulteto Studentų Mokslinės Draugijos renginys Cafe Scientifique: svečias dr. Karolis Tamošiūnas

Nuo 2013 m. 27 d. 17:00 val. iki m. d.

Rugsėjo 27-osios vakarą Vilniaus universiteto Fizikos Fakulteto Studentų Mokslinė Draugija kviečia į pažintį su nematoma fizika: Cafe Scientifique svečias dr. Karolis Tamošiūnas pasakos apie Visatą sudarančias subatomines daleles. Bene žinomiausia laboratorija, kurioje tyrinėjamas mums nematomas pasaulis ir su kuria atlikdamas kvarkgliuoninės plazmos tyrimus bendradarbiauja dr. Karolis Tamošiūnas, yra CERN laboratorija Ženevoje, geriau žinoma kaip Didysis hadronų greitintuvas. Apokaliptiniais gandais apipintas daugiau nei 26 km ilgio požeminis tunelis jau patvirtino ir davė mokslui ne vieną atradimą, tarp jų ir vadinamąją "dieviškąją dalelę" - Higso bozoną.

Vakaro metu vyks ne tik viešoji paskaita ir diskusija, bet ir įdomiųjų fizikos bandymų demonstracijos. Studentų mokslinės draugijos narių rengiamame fizikos šou galėsite išvysti elektros galią, pajusti giroskopines jėgas, išbandyti "fizikų skysčiu" vadinamo skysto azoto galimybes. Tai puiki pramoga ir proga sužinoti daugiau kiekvienam.

Renginiai vyks Tyrėjų nakties metu.

Data: rugsėjo 27 d.
Vieta: Coffee Inn, Gedimino pr. 2, Vilnius
Pradžia 17 val.

(Daugiau informacijos http://www.tyrėjųnaktis.lt/renginiai.html)

 

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

MTP renginys „Gamtos mokslų mėnuo“ Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijoje

Nuo 2013 m. 27 d. 12:00 val. iki 2013 m. lapkričio 25 d. 18:00 val.

Gamtos mokslų mėnuo – tai renginys, kurio metu bus organizuotos chemijos, fizikos, biologijos savaitės ir gamtamokslinė konferencija „Tiriu, vadinasi, esu“. Renginio tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi biomedicinos ir technologijų mokslais.

Rugsėjo mėn. 27 d. organizuojamos mokslinės-pažintinės išvykos į Molėtų  astronomijos observatoriją, A.Stulginskio ir  Kauno technologijų  universitetus. Išvykos metu 120 I-IV gimnazijos klasių  mokinių Molėtų observatorijoje susipažins su mokslo naujienomis paskaitose, atliks įvairius eksperimentus dalyvaudami „Tyrėjų nakties“renginiuose

Rugsėjo 30d – spalio 6d. gimnazijoje vyks chemijos savaitės renginiai
2013-09-30 15val. praktinis seminaras „Plastikų savybės, jų poveikis aplinkai“. Seminaro metu II-III kl. gimnazistai ištirs įvairių plastikų savybes, pagamins bioplastiką, aptars plastikų naudojimo ekologines problemas (20 mokinių).
2013-10-01 I-os gimn. klasės gimnazistų ekskursija į EMP įmonę mokyklos autobusu (20 mokinių).
2013-10-02-2013-10-03 15val. II klasės mokiniai tirs geriamo, upės vandens kokybę, nustatys šlapalo kiekį baseino ir upės vandenyje. Tyrimų rezultatus pristatys baigiamojoje konferencijoje (20 mokinių).
2013-10-04 15val. įdomiųjų chemijos bandymų vakaras, kurį ves ketvirtokai ir buvę gimnazistai (30 mokinių).

Spalio 7 d. – spalio 13d. gimnazijoje vyks biologijos savaitės renginiai
Biologijos kabinete bus stebimi ir aptariami mokslo populiarinimo filmai pie gamtą (20 mokinių).
2013-10-10 15 iki 17val mikrobiologijos praktiniai tiriamieji darbai III kl. gimnazistams (20 mokinių).
2013-10-11d. nuo15 iki 17val. vyks protmūšis I ir II klasių gimnazistams, kurį ves ketvirtų klasių gimnazistai (40 mokinių).

Spalio mėn. 14 d. – spalio 20d. gimnazijoje vyks fizikos savaitės renginiai
Fizikos kabinete bus stebimi ir aptariami mokslo populiarinimo filmai apie fizinių mokslų atradimus (20 mokinių).
2013-10-03, 2013-10-04 dienomis vyks kūrybinės elektroninės dirbtuvės I ir II klasių gimnazistams, kurias organizuos ketvirtokai (20 mokinių).

2013-10-25 respublikinė gamtamokslinė konferencija „Tiriu, vadinasi esu“. Joje 100 dalyvių išgirs dvi dėstytojų paskaitas apie naujausius biotechnologijų pasiekimus ir gimnazistų tiriamųjų darbų pristatymus. Konferencijoje dalyvaus ir Alytaus Benedikto, Jotvingių,Vilniaus Radvilų ir Kaišiadorių rajono gimnazijų gimnazistai. Konferencijos metu bus pristatyti ir gimnazistų tiriamųjų darbų stendiniai pranešimai.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Renginys „Sužinok, išbandyk, įgyvendink“ Luokės vidurinėje mokykloje

Nuo 2013 m. 27 d. 10:00 val. iki 2014 m. 20 d. 00:00 val.

 

Renginių metu mokiniai:

1. Susipažins su mokslinio pažinimo principais.
2. Sužinos, kaip savarankiškai rastą informaciją įvairiuose šaltiniuose apie naujų faktų atradimą sieti su mokslo tiesų kintamumu.
3. Išmoks analizuoti mokslinės pažangos ir technologijų vystymosi įtaka visuomenės raidai ir gyvenimo kokybei.
4. Lankstinuko kūrimo ir pranešimo rengimo konkurse mokiniai galės įvairiais metodais atskleisti savo mintis apie reikšmingiausius mokslinius tyrimus atliktus Lietuvoje ir pasaulyje.
5. Apsilankę KTU chemijos ir fizikos laboratorijose praplės savo akiratį, susipažins su laboratoriniais prietaisais ir modernia tyrimų įranga svarbiems tyrimams rengti.
6. Universiteto skirtingose laboratorijose mokiniai, taikydami turimas žinias, atliks bandymus ir susipažins su atliktų bandymų taikymu įvairiose pramonės šakose.
        
MTP Renginio datos
        Pradžia 2013-09-27
        Pabaiga 2014-01-20

Visus kūrybingus, darbščius ir mokslui neabejingus mokinius kviečiame dalyvauti projekte  „Sužinok, išbandyk, įgyvendink“

Pirmas etapas  Sužinok
Data nuo 2013 -09-30  iki 2013-11 -11
Dalyviai  5 -12 klasės mokiniai
Savarankiškas informacijos rinkimas:
         a) apie naujausias technologijas istorijos, chemijos, biologijos, fizikos ir matematikos mokslų srityse ir jų taikymą atliekant tyrimus;
         b) apie mokslinės pažangos ir technologijų vystymosi įtaka visuomenės raidai ir gyvenimo kokybei.
        
        Paskaita „Mokslinio pažinimo procesas“. Atsakinga  chemijos mokytoja Rima Gricienė  

Antras etapas  Išbandyk
Data nuo 2013 -11-12  iki 2013-12 -11
Dalyviai  5 -12 klasės mokiniai užregistravę rinktą informaciją
Dalyvavimas lankstinuko kūrimo ir pranešimo rengimo „Reikšmingiausi moksliniai tyrimai“ konkurse, kurio metu įvairiais metodais atskleis savo mintis apie reikšmingiausius mokslinius tyrimus atliktus Lietuvoje ir pasaulyje.

Ekskursija į KTU chemijos ir fizikos laboratorijas kuriose susipažins su laboratoriniais prietaisais ir modernia tyrimų įranga svarbiems tyrimams rengti ir skirtingose laboratorijose atliks bandymus. Data 2013 -12-05

Trečias etapas Įgyvendink
Data nuo 2013 -12-12  iki 2014-01 -20
Dalyviai  5 -12 klasės mokiniai dalyvavę antrame etape
Lankstinukų ir pranešimų stendo pristatymas.
Viktorina „ Mokslo ir technologijų populiarinimas“
Informacijos apie įvykusį renginį sklaida informaciniuose leidiniuose „Švietimo naujienos“, rajoninėje spaudoje ir Telšių rajono Luokės vidurinės mokyklos interneto svetainėje.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Mokslinių vizualizacijų paroda „Art in Science“

Nuo 2013 m. 26 d. 18:00 val. iki 2013 m. lapkričio 26 d. 17:00 val.

„Art in Science“ – pirmą kartą Lietuvoje vykstanti mokslinių vizualizacijų paroda. Jos pagrindinis tikslas yra supažindinti Lietuvos žmones su Lietuvos mokslininkų veikla patraukliausia forma – būtent per meną. Parodos idėja yra eksponuoti mokslines vizualizacijas, kuriose galima įžvelgti įdomių, žavių ar gražių vaizdų, kompozicijų.
Parodai kūrinius siųsti buvo kviečiami mokslininkai, privačių mokslo įstaigų tyrėjai bei visi kiti mokslo temomis besidomintys žmonės.

Jų atsiųstus darbus pirmiausia vertino kompetetingi komisijos nariai. Darbų mokslinį informatyvumą vertino prof. Gervydas Dienys (Lietuvos biotechnologų asociacija), dr. Viktorija Vaitkevičienė (Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutas), dr. Margarita Dobrynina (Lietuvos teisės institutas), dr. Rytis Stanikūnas (Vilniaus universiteto Psichofiziologijos laboratorija). Tuo tarpu meninę išraišką studijavo Rasma Noreikytė (Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras), Lina Kusaitė (Iliustratorė, menininkė), Eglė Nedzinskaitė (Nacionalinė dailės galerija).

Rugsėjo 1 – 18 dienomis vyko internetinis balsavimas už gražiausius, įdomiausius ir labiausiai patikusius darbus. Pasirinkti buvo tikrai iš ko – organizatoriai sulaukė net šešiasdešimt darbų. Susumavus komisijos narių vertinimus su visais internetinėje svetainėje gautais balsais, buvo išrinkti geriausi darbai, kurie bus eksponuojami Vilniuje ir Klaipėdoje. Dviejų geriausiųjų kūrinių autoriai bus apdovanoti partnerių įsteigtais prizais. Pasibaigus projektui, vizualizacijos bus pristatomos ir kitose Lietuvos miestuose.

Į parodos ekspozicijas pateko lazerinių technologijų įmonės Lidaris Ltd, savarankiško tyrinėtojo Artūro Jazavitos, Gabrielės Navickaitės ir Mathieu Massicotte iš Fotonikos mokslų instituto (Ispanija), Renatos Česūnienės ir  Aušros Selskienės (FTMC Chemijos institutas), Ramūno Šniauko, Vladislavo Čerkasovo ir Monikos Parafinytės (VU Fizikos fakultetas), Andriaus Stonkaus (Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas) bei Gražvydo Lukinavičiaus ir Rūtos Gerasimaitės (Šveicarijos federalinis technologijų institutas) atsiųsti vaizdai.

       

„Pirmadienis“, Lidaris Ltd.                         
                                 „Daug mažų vaiduoklių“, G. Lukinavičius ir R. Gerasimaitė

               

„Plika akimi nematoma mirtis“, A. Stonkus                        „Grafeno snaigė“, Mathieu Massicotte

Rugsėjo 26 – spalio 10 dienomis paroda vyks Vilniuje, o spalio 12 – 26 dienomis Klaipėdoje. Parodų metu vyks diskusijos, susitikimai su darbų autoriais bei komisijos nariais, dalyvaus Britų tarybos Lietuvoje, Lietuvos kino centro, Lietuvos jūrų muziejaus, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko atstovai.

Renginiai Vilniuje, Vilniaus universiteto Planetariume (Konstitucijos pr. 2a) rugsėjo 26 d. – spalio 10 d.:
 -09.30, 18.00-20.00 val. – Parodos atidarymas, kuriame dalyvaus konkurso dalyviai bei komisijos nariai.
 -10.04, 15.00-17.30 val. – Diskusija „Ką gali duoti mokslo ir meno samplaika?“.
 -10.08, 16.00-18.00 val. – Diskusija „Mokslo komunikacijos svarba ir būdai".

Renginiai Klaipėdoje, Klaipėdos kultūrų ir komunikacijoų centre (Bažnyčių g. 4) spalio 12 – 26 d.:  
-10.12, 19.00 - 21.00 val. – Parodos atidarymas, kuriame dalyvaus konkurso dalyviai bei komisijos nariai.
-10.18,  15.00 - 18.00 val. – Diskusija „Ką gali duoti mokslo ir meno samplaika?".
-10.19, 15.00 - 17.00 val. – Mokslinių komiksų piešimo dirbtuvės.

Dalyvavimas parodose bei renginiuose nemokamas.
Daugiau informacijos http://mokslasirmenas.lt/art-in-science/renginiai/Šis projektas yra finansuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

„Atverkime mokslo paslapčių skrynią“

Nuo 2013 m. 26 d. 10:00 val. iki 2013 m. lapkričio 26 d. 17:00 val.

Mokslo populiarinimo dienų tikslas: ugdyti vaikų ir pedagogų gebėjimą naudoti ir kūrybiškai taikyti naujausius chemijos, biologijos, geografijos, fizikos ir astronomijos mokslų pasiekimus ir informacines, laboratorines technologijas kasdieninėje veikloje bei ugdymo procese.

Mokslo populiarinimo dienose „Atverkime mokslo paslapčių skrynią“ dalyvaus Gelgaudiškio
pagrindinės mokyklos mokiniai, pedagogai, mokslo darbuotojai.

Rugsėjo 26 d. Mokslo populiarinimo dienų „Atverkime mokslo paslapčių skrynią“ atidarymas mokykloje: projekto pristatymas mokyklos bendruomenei, šokio spektaklis „116 cheminių elementų“, pradinių klasių piešinių konkursas „Žemė – žmonių planeta“ ir kt.

Spalio 8 d. 10-14 val. Mokslo diena - tyrėjo dienos vizitas. Vizito  metu mokykloje veiks planetariumas, judesių detektavimo arba lazerių demonstravimo sistema, bus pristatoma greitaveikė filmavimo kamera, skaitoma mokslinė paskaita. Mokslo dienoje dalyvaus apie 200 mokyklos mokinių ir 20 mokytojų.

Spalio 1-4 dienomis po pamokų bus atliekami tiriamieji darbai gamtoje (Panemunių regioninio parko Gelgaudiškio pažintiniame take): “Sumedėjusių augalų reakcijų į taršą tyrimas“- šį darbą atliks 8 klasės mokiniai. Darbo tikslas – palyginti užterštame ir švariame ore augančių augalų sandaros kitimus pagal sumedėjusių augalų reakciją į pokyčius aplinkoje, nustatyti pasirinktos vietovės užterštumą sieros dioksidu. „Upės pločio nustatymas segtuviniu prietaisu“ – atliks 10 klasės mokiniai. Darbo tikslas – be specialių prietaisų nustatyti upės plotį. Vaikai sužinos, kaip be specialių prietaisų išmatuoti upės plotį, supras, kad matematikos geometrijos žinios gali padėti išmatuoti objektus iki neprieinamų atstumų.

Spalio 14 d. 13 val. Biologijos kabinete vyks gamtamokslinių dalykų protmūšis 5-6 klasių mokiniams „Mokslo žinių karuselė“. Mokiniai atsakinės į įdomiuosius klausimus gamtos, geografijos, bandys atpažinti skaidrėse rodomus augalus, gyvūnus, paukščius ir kt.

Spalio 16 d. 12 val. „Įdomieji eksperimentai“ pradinių klasių mokiniams – kaip išimti monetą iš vandens nesušlapus pirštų, „Vandens čiuožiko paslaptys“, jodo dėmių valymas iš audinio ir kt.

Spalio 18 d. Ekskursija į Vilnių. Aplankysime LEU gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto laboratorijas, oranžeriją, Vilniaus planetariumą bei Energetikos ir technikos muziejų. LEU susipažinsime su gamtos mokslų pasiekimais, apžiūrėsime laboratorijas. Energetikos ir technologijų muziejuje apžiūrėsime muziejaus pasididžiavimą elektrinės pastatą ir autentišką dar neseniai veikusios elektrinės įrangą. Pasigėrėsime senoviškais automobiliais, pasimėgausime interaktyviomis mokslo ekspozicijomis, kurios pasaulio mokslo ir technikos muziejuose išpopuliarėjo jau prieš kelis dešimtmečius, gausime žinių apie Vilniaus pramonę. Vilniaus planetariume pasižiūrėsime mokomąjį filmą „Kelionė į visatos tolius“, sužinosime planetariumo įkūrimo istoriją. Nuvažiuosime pasižiūrėti naujosios VU bibliotekos. Dalyviai: 20 7-10 klasių mokinių.

Spalio 21 d. Ekskursija į Šiaulių šokolado muziejų. Edukacinės ekskursijos metu moksleiviai susipažins su beveik keturių tūkstančių metų šokolado istorija, sužinos, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirs apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir daugiau sužinos apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Dalyviai: 20 7-10 klasių mokinių.

Spalio 22 d. ekskursija į KTU. Apsilankysime KTU fizikos katedroje, pasižiūrėsime kaip atrodo tamsaus lauko mikroskopas, nauji optiniai mikroskopai, klausysimės doc. dr. Juditos Puišo paskaitos apie optinius mikroskopus( jų atsiradimo istorija, kaip jie buvo kuriami, kas juos kūrė), šviesos sklaidą, UV spindulius ir nanodaleles. Aplankysime KTU Moksleivių laboratoriją. Dalyviai: 20 7-10 klasių mokinių.

Spalio 23-26 d. po pamokų tiriamasis darbas 7 klasių mokiniams „Apšviestumo lygio tyrimas mokyklos patalpose“. Darbo tikslas – nustatyti apšviestumo lygį mokyklos patalpose, palyginti jį su Higienos normomis, padaryti išvadas, ar esamas apšviestumas nekenkia mokinių regėjimui. Su darbo rezultatais supažindinti mokyklos bendruomenės narius.

Mokslo populiarinimo mėnuo „Atverkime mokslo paslapčių skrynią“ finansuojamas pagal Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Mokslo populiarinimo renginių ciklas „Mokslo spalvos“: Žalios spalvos diena

Nuo 2013 m. 21 d. 08:30 val. iki 2013 m. 21 d. 16:30 val.

Koks gali būti mokslas, kaip Jūs manote? Gal sudėtingas ir tikslus? Galbūt lėtas ir nuobodus? O gal vis dėl to prasmingas ir reikalingas?
O gal žinote kokiomis raidėmis galima apibūdinti mokslą?
Mes manome, kad mokslas yra spalvingas, žaismingas, kūrybingas ir be galo įdomus. Ir tikrai labai reikalingas kiekvienam iš mūsų – tiek mažam, tiek dideliam, tiek jaunam, tiek pagyvenusiam žmogui. Jeigu sakant trumpai, mokslą mes apibūdinsime penkiomis raidėmis: R O G Ž M V.
Mūsų renginio pavadinimas yra „Mokslo spalvos“. Jeigu Jūsų paklaustų, kokia spalva galėtumėte apibūdinti sąvoką „mokslas“, turbūt ne iš karto atsakytumėte. Šis klausimas nėra sudėtingas, tiesiog į jį nėra vieno teisingo atsakymo.
Kas mokslas yra mums? Tai tarsi didelė ir ryški vaivorykštė, nušviečianti vasarišką dangų. Ji tokia spalvinga, kintanti ir labai laikina. Tačiau paliekanti ryškų prisiminimą mūsų atmintyje. Kartais ji būna didelė, kartais maža. Tačiau ji visuomet būna spalvinga – ji būna raudona, oranžinė, geltona, žalia, žydra, mėlyna ir violetinė.
Vaivorykštę pasirinkome kaip mokslo, meno ir technologijų sąveikos simbolį. Vaivorykštės spalvos bus mūsų renginio akcentas, skirtingos spalvos pristatys skirtingas veiklas. Mes akcentuosime tai, jog visų pirma vaivorykštė yra mokslo, žinių ir informacijos šaltinis. Juk žiūrėdami į ją mes matome kažką paprasto ir gražaus, tačiau ne taip paprastai apibūdinamo. Tikriausiai dabar ne kiekvienas atsakytų, kodėl ir kada mes matome vaivorykštę. Pažadame – mes tai paaiškinsime. Tačiau tai ne vien tik mokslas. Jeigu kažkam vaivorykštė atrodo kaip kažkas meniško, gražaus ir šilto, jie yra visiškai teisūs. Juk iš tiesų spalvos ir jų sukuriama aplinka teigiamai veikia žmones, skatina kūrybiškumą bei lavina vaizduotę. Parodysim ir supažindinsim, norintys tai pajaus savo „kailiu“ – kiekvienas sudalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose patys pasirinks jiems tinkančias ir patinkančias spalvas. Ir, galiausiai, vaivorykštė yra susijusi su technologijomis. Tiksliau technologijos yra susijusios su vaivorykšte. Mes paaiškinsime ir tai.
Mokslo renginių ciklas „Mokslo spalvos“ vyks nuo 2013 09 01 iki 2013 12 31. Tikslinė šio renginio grupė yra mokiniai, tačiau renginiams vykstant Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje dalyvauti bus kviečiami ir vaikų tėvai, globėjai ir artimieji.
R O G Ž M V. Kas tai? Tai nėra kažkoks sunkiai paaiškinamas kodas, tai nėra rašybos klaida. Tai yra pagrindinės spalvos, sudarančios vaivorykštę: Raudona, Oranžinė, Geltona, Žalia, Mėlyna ir Violetinė.
Apie ką pagalvojate pamatę vieną iš šių spalvų, koks vaizdinys iškyla Jums prieš akis? Mes šias spalvas pristatysime labai skirtingai. Raudona – tai energija, oranžinė – tai menas, geltona – tai Saulė, žalia – tai gamta, mėlyna – šiuolaikinės technologijos, violetinė – tai žmogaus jausmai ir išgyvenimai.

Iš viso bus surengti 7 renginiai:
1. Raudonos spalvos diena;
2. Oranžinės spalvos diena;
3. Geltonos spalvos diena;
4. Žalios spalvos diena;
5. Mėlynos spalvos diena;
6. Violetinės spalvos diena;
7. Baigiamasis Mokslo populiarinimo renginių ciklo “Mokslo spalvos” forumas-konferencija.

Kiekviena spalva pristatys atskirą renginį, kurie bus rengiami rugsėjo, spalio, lapkričio ir gruodžio šeštadieniais.
Raudonos spalvos diena mokinius supažindins su atsinaujinančių energijos išteklių rūšimis, oranžinė spalva sieks sudominti architektūra, geltona spalva supažindins su Saulės sistema ir astronomija, žalia spalva pabrėš augalų svarbą žmogui ir visai gyvajai gamtai, mėlyna pristatys robotų ir kitų išmaniųjų technologijų pritaikymą mokymosi procese ir violetinė kvies mokinius įsiklausyti į save ir susidomėti psichologijos mokslu.
Baigiamasis renginys, apibendrinantis visą renginių ciklą „Mokslo spalvos“ vyks Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje. Šiame renginyje dalyvaus Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 5-10 klasių mokiniai, Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų dalyviai, programos „Renkuosi mokyti“ mokytojai, kviestiniai mokslininkai, miesto savivaldos svečiai, mokyklos ir miesto bendruomenės nariai.

Pirmasis renginys – Žalios spalvos diena vyks 2013 m. rugsėjo 21 d.
Vieta: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno botanikos sodas.
Dalyviai: Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokyklos mokiniai ir mokytojai, VDU Kauno botanikos sodo ir VDU Gamtos mokslų fakulteto mokslininkai.
Tikslas: Gilinti mokinių žinias apie augalų reikšmę žmogui ir visai gyvajai gamtai bei mokyti pažinti ir atskirti VDU Botanikos sode augančius augalus.
Uždaviniai:
1. Prisiminti kokią reikšmę žmogui turi augalai ir aptarti galimus augalų panaudojimo būdus.
2. Susipažinti su VDU Kauno botanikos sode esančiomis augalų ekspozicijomis, gėlių kolekcijomis, augančiais vaistiniais ir prieskoniniais bei retaisiais ir saugomais augalais.
3. Paskatinti žavėtis augalijos įvairove ir svarba  žemės ūkiui, pramonei, aplinkosaugai ir sodininkystei paskatinant į pagalbą pasitelkti planšetinius kompiuterius.
Programa:
I. 8.30-9.00 val. pasirengimas išvykai Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje.
II. 9.00-10.00 val. vykstama į mokomąją išvyką į VDU Kauno botanikos sodą. Kelionės metu mokiniai diskutuoja apie augalų reikšmę žmogui ir aptaria jiems žinomus augalų panaudojimo būdus.
III. 10.00-15.30 val. veiklos Botanikos sode:
1. Nuvykę į Botanikos sodą mokinai supažindinami su Aukštosios Fredos dvaro istorija, Kauno tvirtovės istorija. Gidas mokiniams papasakoja apie Kauno botanikos sodo įkūrimą ir Botaniko sodo muziejų.
2. Sužinoję istorinius faktus mokiniai kviečiami aplankyti botanikos sodo augalų ekspozicijas, susipažinti su gėlių, vaistinių ir prieskoninių augalų bei saugomų augalų kolekcijomis.
3. Po kolekcijų lankymo mokiniai dalyvauja jiems paruoštų užduočių sprendime. Pradžioje mokiniai dirbdami grupėmis diskutuoja apie augalų svarbą žemės ūkiui, pramonei, aplinkosaugai, sodininkystei ir kitoms sritims. Po šios veiklos mokiniai supažindina kitų komandų narius su savo  darbo rezultatais ir išklauso draugų parengtų pranešimų.
4. Kita užduotis yra susijusi su išmaniųjų technologijų (planšetinių kompiuterių) naudojimu. Mokiniai turi išspręsti skirtingose Botanikos sodo vietose parengtas užduotis. Jie piešia, fotografuoja ir filmuoja tam tikrus augalus, kuriuos turi suklasifikuoti.
5. Dirbdami kartu su VDU Gamtos mokslų fakulteto ir LAMMC Miškų instituto mokslininkais mokiniai mokosi nustatyti augalų amžių. Pasitelkdami šiuolaikines miško matavimo technologijas mokiniai taip pat bando nustatyti medžių aukštį ir skersmenį.
IV. 15.30-16.30 val. Botanikos sode baigiama mokomoji veikla ir mokiniai grįžta į Jonavą. Po dienos veiklų mokiniai aptaria savo darbo rezultatus, bendradarbiaudami tarpusavyje dalinasi įgytomis žiniomis.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

Intelektualiosios technologijos mokymuisi ir kūrybai

Nuo 2013 m. 12 d. 15:00 val. iki 2013 m. 19 d. 18:00 val.

KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokykla kviečia į nemokamą mokslo ir technologijų populiarinimo renginį „Intelektualiosios technologijos mokymuisi ir kūrybai“, kuris vyks 2013 m. rugsėjo mėn. 12, 16, 19 dienomis, visi seminarai prasidės 15:00 val. Renginys vyks adresu Studentų g. 48A-337, Kaune.

Renginį sudarys trijų seminarų ciklas:

• 2013 m. rugsėjo mėn. 12 d. „Įdomioji mechanika: nuo eksperimento iki išradimo“ (3 akad.val. Seminaro dalyviai bus vizualiai supažindinami su kompiuterių taikymu inžinerinio projektavimo srityje, išskiriant esminius šiuolaikinių technologijų privalumus skaitmeninėje aplinkoje.

• 2013 m. rugsėjo mėn. 16 d. „Išmanieji įrenginiai: galimybių ribos“ (3 akad. val. Seminaro metu dalyviams bus pristatomos išmaniųjų įrenginių galimybės, kurios palengvina bendravimą ir bendradarbiavimą, bei leidžia kurti naujas, papildyta realybe paremtas, mokymo priemones.

• 2013 m. rugsėjo mėn. 19 d. „Muzika ir technologijos: muzikinės minties vystymasis" (2 akad.val.).  Moksleiviai bus supažindinami su garso suvokimo ir jo vystymo etapais iki sukurto muzikinio produkto, išskiriant esminius naujųjų muzikos technologijų privalumus muzikos industrijos sferoje.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Renginys „Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienos, dangaus kūnų stebėjimas“

Nuo 2013 m. 9 d. 10:00 val. iki 2013 m. lapkričio 31 d. 19:00 val.

2013 m. rugsėjo 13 d., 19 val. Šiaulių universiteto gamtos mokslų fakulteto vyriausiasis metodininkas Vacys Jankus Šiaulių universiteto gimnazijos mokiniams ves seminarą „Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienos“, kurio metu juos supažindins su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, Šiaulių universiteto observatorija, teleskopo veikimo principu, dangaus kūnų stebėjimo galimybėmis Šiaulių mieste.

2013 m. spalio 18 d. numatoma organizuoti praktinius užsiėmimus Molėtuose, Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Astronomijos observatorijoje ir Lietuvos etnokosmologijos muziejuje.

Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Astronomijos observatorijoje mokiniai susipažins su veidrodiniais teleskopais ir 35/51 cm Maksutovo tipo teleskopu, turės galimybę pasigrožėti nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Darbuotojai papasakos apie mokslininko profesiją, galimybę dirbti observatorijoje, šiuo metu atliekamus mokslinius tyrinėjimus. Naktinės ekskursijos metu stebės naktinio dangaus vaizdą, žvaigždynais ir ryškiausias žvaigždes.

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Kauno technologijos universiteto gimnazija kviečia visos Lietuvos 10–12 klasių moksleivius dalyvauti Antrajame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės esė konkurse

Nuo 2013 m. 5 d. 13:00 val. iki 2013 m. 5 d. 14:00 val.

Konkurso eiga:

I etapas: 2013 m. rugsėjo 5 d. – lapkričio 15 d. vyks moksleivių esė konkursas – atrankai į kūrybines tiriamąsias dirbtuves. Nuotoliniu būdu dalyvauja visos Lietuvos moksleiviai. Esė tema ir detalesni reikalavimai darbams skelbiami interneto svetainėse www.ktug.lt, www.ldki.lt ir perduodami savivaldybių švietimą kuruojantiems padaliniams.

II etapas: 2013 m. gruodžio 5 d. Konkurso finalas. Finaliniame etape dalyvauja 15 geriausių rašinių autorių ir jų mokytojai. Kauno technologijos universiteto gimnazijoje vyks kūrybinės tiriamosios dirbtuvės su VDU Istorijos katedros mokslininkais (dirbtuvių vadovas – doc. dr. Rūstis Kamuntavičius). Dalyvauja į finalinį etapą atrinkti moksleiviai ir mokytojai. Mokiniai ir mokytojai bus supažindinti su naujausia LDK istoriografija ir jos problemomis Lietuvoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, mokysis akademinio rašymo pagrindų. Finaliniame konkurso etape rašoma argumentuota esė pagal pateiktą temą. Identifikuojami ir apdovanojami konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai: skiriama viena pirmoji, dvi antrosios, trys trečiosios vietos.

Daugiau informacijos teikia ir konkurso dalyvius konsultuoja Kauno technologijos universiteto gimnazijos istorijos mokytojas ekspertas Domas Boguševičius elektroniniu paštu dbogusevicius@gmail.com.


Konkurso partneriai
Vytauto Didžiojo universitetas ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės institutas


Konkurso finansavimas
Renginys finansuojamas iš viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomo projekto „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Skelbimas >>

Renginys „Atsinaujinantys elektros energijos šaltiniai Lietuvoje“

Nuo 2013 m. 4 d. 12:00 val. iki 2014 m. 16 d. 16:00 val.

Vieta: Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinė mokykla

1. pasiruošimas išvykai į Klaipėdos kraštą:

a) 322 kab. 09-04, supažindinimas su projektu, 8D klasė 22 mokiniai (0,5 h);
b) 216 kab. 09-09 ir 09-16 (15.00-15.45) elektrinių aprašymo ruošimas, 8D kl. 13 mokinių (2 h);
c) 322 kab. 09-04, supažindinimas su projektu, 9a klasė 21 mokinys (0,5 h);
d) 216 kab. 09-12 ir 09-19 (14.00-14.45) elektrinių aprašymo ruošimas, 9a kl. 13 mokinių (2 h);

2. pasiruošimas išvykai į Vilnių:
a) 322 kab. 09-05, supažindinimas su projektu, 7D klasė 26 mokiniai (0,5 h);
b) 216 kab. 09-26 ir 10-03 (14.00-14.45)elektrinių aprašymo ruošimas, 7D kl. 14 mokinių (2 h);
c) 322 kab. 09-11, supažindinimas su projektu, 7a klasė 25 mokinys (0,5 h);
d) 216 kab. 10-10 ir 10-17 (14.00-14.45) elektrinių aprašymo ruošimas, 7a kl. 12 mokinių (2 h);

3. pasiruošimas išvykai į Kauną:
a) 322 kab. 09-05, supažindinimas su projektu, 7c klasė 24 mokiniai (0,5 h);
b) 216 kab. 10-07 ir 10-14 (15.00-15.45) elektrinių aprašymo ruošimas, 7c kl. 13 mokinių (2 h);
c) 322 kab. 09-16, supažindinimas su projektu, 7b klasė 23 mokinys (0,5 h);
d) 216 kab. 09-23 ir 09-30 (15.00-15.45) elektrinių aprašymo ruošimas, 7b kl. 13 mokinių (2 h);

4. medžiagos ruošimas konferencijai 216 kab. (Informacinių technologijų)
11-07 (ketvirtadienis) per 7-8 pamokas, 9A, (2 h);
11-12 (antradienis) per 7-8 pamokas, 7D, (2 h);
11-14 (ketvirtadienis) per 7-8 pamokas, 8D, (2 h);
11-19 (antradienis) per 7-8 pamokas, 7A, (2 h);
11-21 (ketvirtadienis) per 7-8 pamokas, 7B, (2 h);
11-28 (ketvirtadienis) per 7-8 pamokas, 7C, (2 h);

5. Konferencija — Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos aktų salėje 12-04 (trečiadienis), 6-7 pamokų metu.

6. pamoka — praktikumas „Elektros energijos gavimas Lietuvoje“: 322 kab. (Fizikos);
2013 12: 09; 10; 11; 11; 12; 12; 16; 17; 18; 18; 19; 19.
2014 01: 06; 08; 09; 13; 15; 16.
4-9 klasių mokiniai suderinus su klasių auklėtojais ir mokytojais.

7. Išvykų laikas:
Klaipėdos kraštas 09-24 (antradienis);
Vilnius 10-25 (penktadienis);
Kaunas 11-08 (penktadienis).

Renginys vykdomas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Nemokama vasaros stovykla "Mokslas ir technologijos - kūrybinei pažangai“

Nuo 2013 m. 27 d. 10:00 val. iki 2013 m. 29 d. 17:00 val.

Jau netrukus net 50 laimingųjų turės galimybę praleisti paskutines vasaros atostogų dienas stovykloje ant Baltijos jūros kranto!

SMK skirta parama organizuoti stovyklą „Mokslas ir technologijos - kūrybinei pažangai“.

Kada? 2013 m. rugpjūčio 27-29 d.

Kur? Poilsiavietėje „ŽILVITIS“ (Karklės k., Klaipėdos r.)

Šios stovyklos metu jaunimas bus supažindinamas su mokslo naujovėmis rinkodaros ir komunikacijos mokslų srityse, jiems bus pristatomi fizinių ir technologinių mokslų pasiekimai, kurie gali būti pritaikomi vizualinės raiškos priemonių kūrimui ir audiovizualinės produkcijos skaitmenizacijai. Stovyklos metu bus organizuojamos aktyvios veiklos, įtraukiančios stovyklos dalyvius į praktinį mokslo žinių pritaikymą.

Stovyklautojai: 9-12 klasių moksleiviai, studentai.

Renginys „Stovykla „Mokslas ir technologijos - kūrybinei pažangai“ organizuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

LJMS vasara 2013

Nuo 2013 m. 18 d. 10:00 val. iki 2013 m. 25 d. 11:00 val.

Š. m. rugpjūčio 18 - 25 dienomis Molėtų astronomijos observatorijoje vyksta vasaros mokykla moksleiviams LJMS vasara 2013.

Renginio programa:

 

Rugpjūčio 18 d., sekmadienis

10:15 - 10:45 – Moksleiviai renkasi prie buvusio RMTKR (Žirmūnų g. 1 b, Vilnius)
11:00 – Išvykstame
13:00 – Apgyvendinimas, svarbiausia informacija
14:00 – Pietūs
15:00 – "Ką darau ar noriu daryti moksle”. Moksleivių prisistatymas (max 10 min. kiekvienam)
19:30 – Vakarienė
20:00 – Susipažinimo žaidimai

Rugpjūčio 19 d., pirmadienis

8:00 – Labas rytas, mankšta
9:00 – Pusryčiai
10:00 – Jurga Buzytė "Ar jūsų tyrimai bus pastebėti?"- I dalis
12:00 – Jurga Buzytė "Ar jūsų tyrimai bus pastebėti?"- II dalis
14:00 – Pietūs
15:00 - Jurga Buzytė "Ar jūsų tyrimai bus pastebėti?"- III dalis
15:30 – Jonas Vaiškūnas ,,Baltiškoji kosmologija”
16:30 – Ekskursija į Etnografinę sodybą (Jonas Vaiškūnas)
19:00 – Vakarienė
20:00 – Sportiniai žaidimai

Rugpjūčio 20 d., antradienis

8:00 – Labas rytas, mankšta
9:00 – Pusryčiai
10:00 – Domas Jackevičius  "Apie gamtos taršą”
12:00 – Daina Kliaugaitė "Ar pakuotė yra ekologinė problema? Arba Efektyvus išteklių naudojimas taikant pakuočių ekologinį projektavimą”
14:00 – Pietūs
15:00 – Kastytis Zubovas "Juodosios skylės ir galaktikų evoliucija”
17:00 – Pažintis su Vilniaus universiteto Molėtų astronomijos observatorijos teleskopais
19:00 – Vakarienė
20:00 – Filmų vakaras

Rugpjūčio 21 d., trečiadienis

EKSKURSIJŲ DIENA

8:00 – Labas rytas, mankšta
9:00 – Pusryčiai
10:00 – Išvykstame į Vilnių
11:30 – 13:00 ekskursija į UAB Brolis Semiconductors (1 grupė)
11:30 – 13:00 ekskursija į UAB "Arginta” (2 grupė)
13:30 – 15:00 ekskursija į Vilniaus universiteto Onkologijos institutą (1 grupė, Ričardas Rotomskis)
13:30 – 15:00 ekskursija į Vilniaus universiteto Onkologijos institutą (2 grupė, Kęstutis Sužiedėlis)
15:30 – 17:00 ekskursija į Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centrą (1 grupė)
15:30 – 17:00 ekskursija į Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų institutą (2 grupė)
19:00 – Vakarienė
20:00 – Pasiskirstymas moksliniais projektais

Rugpjūčio 22 d., ketvirtadienis

8:00 – Labas rytas, mankšta
9:00 – Pusryčiai
10:00 – Daumantas Matulis „Vaistai ir bioenergetika“
12:00 – Jovita Vasauskaitė ,"Energijos taupymo iššūkiai Lietuvos pramonėje"
14:00 – Pietūs
15:00 – Povilas Kavaliauskas "Senos ir Naujos Infekcinės ligos. Ar jų žodis paskutinis..?"
17:00 – "Verslo dirbtuvės" su Živile Kalšyte
19:00 – Vakarienė
20:00 – Protmūšis (Brigita)

Rugpjūčio 23 d., penktadienis

8:00 – Labas rytas, mankšta
9:00 – Pusryčiai
10:00 –Pranciškus Vitta ,,Šviesos fizika ir spalvos, kad dailininko paletė ir po 100 metų atrodytų tikroviškai"
12:00 – Aušra Maldeikienė. "Kuo skiriasi Taivano ir Lietuvos švietimo sistemos ir kodėl anie baigę universitetą turi darbo, o čia — nevisada”
14:00 – Pietūs
15:00 – Ekskursija į Etnokosmologijos muziejų
17:00 –Julius Ruseckas ,, Kas bendro tarp garvežio ir kompiuterio"
19:00 – Vakarienė
20:00 – Pasiruošimas baigiamųjų darbų pristatymui

Rugpjūčio 24 d. šeštadienis

8:00 – Labas rytas, mankšta
9:00 – Pusryčiai
10:00 – Pasiruošimas baigiamųjų darbų pristatymui
14:00 – Pietūs
15:00 – Moksleivių tiriamųjų darbų pristatymas (po 10-15 min.)
19:00 – Vakarienė
20:00 – Mokyklos uždarymo vakaras

Rugpjūčio 25 d., sekmadienis

9:00 – Labas rytas, mankšta
9:45 – Pusryčiai
11:00 – Išvykstame namo


Renginys finansuojamas įgyvendinant Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomo projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“

Pažintinė ekskursija į UAB „Biotechpharma“ (renginys „Pažintinės ekskursijos po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas“)

Nuo 2013 m. 25 d. 13:15 val. iki 2013 m. 25 d. 16:00 val.

Ką veikia Lietuvos mokslininkai ir inžinieriai? Kokius tyrimus jie atlieka ir kokią įrangą konstruoja? Ar įmanoma iš to užsidirbti pinigų? Kažką išradus sukūrus pardavinėti visam pasauliui, būti geriausiu? Tai tikrai įmanoma ir tai įrodo Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių sėkmės istorijos.

Privačių organizacijų, vykdančių mokslinius tyrimus, asociacija „SCIENTIA LIBERA“ ir „Mokslo sriubos“ savanoriai visus studentus kviečia į nemokamas ekskursijas po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas. Savo akimis pamatyti ir ausimis išgirsti kaip gaminami naujausi lazeriai, robotai, kuriami vaistai – ne kiekvieną dieną pasitaikanti galimybė. Mokslininkai dirbantys privačiose laboratorijose turi ką papasakoti ir kuo nustebinti. Jie kuria vertę milijonams pasaulio žmonių, o daugelis apie tai mažai ką žino. Atėjo metas tai pakeisti!

„Esu tikras, kad tai mūsų pasaulio suvokimą keičiančios ekskursijos. Tie kurie netiki, kad mūsų šalyje įmanoma kažką sukurti, pabendravę su tyrėjais patys užsinorės dirbti su aukštosiomis technologijomis. Tai bus 5 ekskursijos į UAB „Brolis Semiconductors“, UAB „Precizika-MET SC“, UAB „Vittamed Technologijos“, UAB „Biotechpharma“ ir UAB „Rubedo
sistemos“. Jėga, kad įmonių vadovai įsileidžia smalsius studentus ir nebijo potencialių konkurentų. Žinoma juokauju, tačiau ką gali žinoti. Įkvėptas jaunas žmogus gali nustebinti pasaulį“, – sakė „Mokslo sriubos“ vedėjas Ignas Kančys.

Penktoji ekskursija - tai kelionė į UAB „Biotechpharma“ laboratoriją, pažintis dirbančiais mokslininkais ir nesibaigiantys studentų klausimai.UAB Biotechnologinės farmacijos centras „Biotechpharma“ - 2004 m. įkurta bendra Lietuvos-užsienio kapitalo įmonė, vykdanti komerciškai perspektyvius užsakomuosius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbus biotechnologinės farmacijos srityje. Moderni vaistų kūrimo laboratorija įsileidžia studentus susipažinti su aukštosiomis technologijomis!

Renginio pradžia:
Liepos 25 d. 13:20

Renginio vieta:
Mokslininkų g. 4, Vilnius

Registracija į ekskursiją el. paštu info@mokslosriuba.lt

Renginys „Pažintinės ekskursijos po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas“ organizuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Pažintinė ekskursija į KTU Telematikos mokslo laboratoriją (renginys „Pažintinės ekskursijos po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas“)

Nuo 2013 m. 24 d. 13:15 val. iki 2013 m. 24 d. 16:00 val.

Ką veikia Lietuvos mokslininkai ir inžinieriai? Kokius tyrimus jie atlieka ir kokią įrangą konstruoja? Ar įmanoma iš to užsidirbti pinigų? Kažką išradus sukūrus pardavinėti visam pasauliui, būti geriausiu? Tai tikrai įmanoma ir tai įrodo Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių sėkmės istorijos.

Privačių organizacijų, vykdančių mokslinius tyrimus, asociacija „SCIENTIA LIBERA“ ir „Mokslo sriubos“ savanoriai visus studentus kviečia į nemokamas ekskursijas po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas. Savo akimis pamatyti ir ausimis išgirsti kaip gaminami naujausi lazeriai, robotai, kuriami vaistai – ne kiekvieną dieną pasitaikanti galimybė. Mokslininkai dirbantys privačiose laboratorijose turi ką papasakoti ir kuo nustebinti. Jie kuria vertę milijonams pasaulio žmonių, o daugelis apie tai mažai ką žino. Atėjo metas tai pakeisti!

„Esu tikras, kad tai mūsų pasaulio suvokimą keičiančios ekskursijos. Tie kurie netiki, kad mūsų šalyje įmanoma kažką sukurti, pabendravę su tyrėjais patys užsinorės dirbti su aukštosiomis technologijomis. Tai bus 5 ekskursijos į UAB „Brolis Semiconductors“, UAB „Precizika-MET SC“, UAB „Vittamed Technologijos“, UAB „Biotechpharma“ ir UAB „Rubedo
sistemos“. Jėga, kad įmonių vadovai įsileidžia smalsius studentus ir nebijo potencialių konkurentų. Žinoma juokauju, tačiau ką gali žinoti. Įkvėptas jaunas žmogus gali nustebinti pasaulį“, – sakė „Mokslo sriubos“ vedėjas Ignas Kančys.

Ketvirtoji ekskursija - tai kelionė į KTU Telematikos mokslo laboratoriją ir pažintis su išradėju ir inovatoriumi prof. Arminu Ragausku, UAB „Vittamed Technologijos“ vadovu.

Prof. A. Ragausko vadovaujama mokslininkų grupė sukūrė neinvazinę galvospūdžio matavimo technologiją, kuri sudomino net JAV kosminių tyrimų agentūrą NASA. Lietuviškas galvospūdžio matuoklis – vienintelis toks išradimas pasaulyje, nes iki šiol niekam nepavyko išmatuoti slėgio kaukolės viduje jos nepragręžus. Klinikiniai tyrimai sėkmingai atlikti JAV ir ES, o juos finansavo JAV kariuomenė.

Ką NASA sutarė su Lietuvos mokslininkais, paklausime paties profesoriaus.

Renginio pradžia:
Liepos 24 d. 13:15

Renginio vieta:
Studentų g. 50, Kaunas

Registracija į ekskursiją el. paštu info@mokslosriuba.lt

Renginys „Pažintinės ekskursijos po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas“ organizuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Pažintinė ekskursija į UAB „Precizika-MET SC“ laboratoriją (renginys „Pažintinės ekskursijos po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas“)

Nuo 2013 m. 23 d. 12:00 val. iki 2013 m. 23 d. 15:00 val.

Ką veikia Lietuvos mokslininkai ir inžinieriai? Kokius tyrimus jie atlieka ir kokią įrangą konstruoja? Ar įmanoma iš to užsidirbti pinigų? Kažką išradus sukūrus pardavinėti visam pasauliui, būti geriausiu? Tai tikrai įmanoma ir tai įrodo Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių sėkmės istorijos.

Privačių organizacijų, vykdančių mokslinius tyrimus, asociacija „SCIENTIA LIBERA“ ir „Mokslo sriubos“ savanoriai visus studentus kviečia į nemokamas ekskursijas po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas. Savo akimis pamatyti ir ausimis išgirsti kaip gaminami naujausi lazeriai robotai, kuriami vaistai - ne kiekvieną dieną pasitaikanti galimybė. Mokslininkai dirbantys privačiose laboratorijose turi ką papasakoti ir kuo nustebinti. Jie kuria vertę milijonams pasaulio žmonių, o daugelis apie tai mažai ką žino. Atėjo metas tai pakeisti!

„Esu tikras. kad tai mūsų pasaulio suvokimą keičiančios ekskursijos. Tie, kurie netiki, kad mūsų šalyje įmanoma kažką sukurti, pabendravę su tyrėjais patys užsinorės dirbti su aukštosiomis technologijomis. Tai bus 5 ekskursijos į UAB „Brolis Semiconductors“, UAB „Precizika-MET SC“, UAB „Vittamed Technologijos“, UAB „Biotechpharma“ ir UAB „Rubedo sistemos“. Jėga, kad įmonių vadovai įsileidžia smalsius studentus ir nebijo potencialių konkurentų. Žinoma, juokauju, tačiau ką gali žinoti. Įkvėptas jaunas žmogus gali nustebinti pasaulį“, - sakė „Mokslo sriubos“ vedėjas Ignas Kančys.

Trečioji ekskursija - tai kelionė į UAB „Precizika-MET SC“ laboratoriją, pažintis su dirbančiais mokslininkais ir nesibaigiantys studentų klausimai.

UAB „Precizika-MET SC“ specializuojasi fotoelektrinių saulės elementų technologijų srityje. Įmonės Industrinėje fotoelektros laboratorijoje įrengta pirmoji Lietuvoje eksperimentinė monokristalinio silicio saulės elementų gamybos linija. laboratorijoje sumontuotos įrangos teorinis pajėgumas yra 1 mln. saulės elementų per metus, todėl vykstant eksperimentinei gamybai įmanoma įvertinti ir techninę, ir ekonominę technologinių spendimų naudą. Laboratorijos plotas apie 1000 m2, iš kurių 300 m2 - švarios patalpos. Bus labai įdomu sužinoti ir pamatyti!

Renginio pradžia:

Liepos 23 d. 12:00

Renginio vieta:

Žirmūnų g. 139, Vilnius

Registracija į ekskursiją el. paštu info@mokslosriuba.lt

Renginys „Pažintinės ekskursijos po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas“ organizuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų institutas vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Pažintinė ekskursija į UAB „Rubedo sistemos“ (renginys „Pažintinės ekskursijos po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas“)

Nuo 2013 m. 18 d. 13:45 val. iki 2013 m. 18 d. 16:00 val.

Ką veikia Lietuvos mokslininkai ir inžinieriai? Kokius tyrimus jie atlieka ir kokią įrangą konstruoja? Ar įmanoma iš to užsidirbti pinigų? Kažką išradus sukūrus pardavinėti visam pasauliui, būti geriausiu? Tai tikrai įmanoma ir tai įrodo Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių sėkmės istorijos.

Privačių organizacijų, vykdančių mokslinius tyrimus, asociacija „SCIENTIA LIBERA“ ir „Mokslo sriubos“ savanoriai visus studentus kviečia į nemokamas ekskursijas po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas. Savo akimis pamatyti ir ausimis išgirsti kaip gaminami naujausi lazeriai, robotai, kuriami vaistai – ne kiekvieną dieną pasitaikanti galimybė. Mokslininkai dirbantys privačiose laboratorijose turi ką papasakoti ir kuo nustebinti. Jie kuria vertę milijonams pasaulio žmonių, o daugelis apie tai mažai ką žino. Atėjo metas tai pakeisti!

„Esu tikras, kad tai mūsų pasaulio suvokimą keičiančios ekskursijos. Tie kurie netiki, kad mūsų šalyje įmanoma kažką sukurti, pabendravę su tyrėjais patys užsinorės dirbti su aukštosiomis technologijomis. Tai bus 5 ekskursijos į UAB „Brolis Semiconductors“, UAB „Precizika-MET SC“, UAB „Vittamed Technologijos“, UAB „Biotechpharma“ ir UAB „Rubedo sistemos“. Jėga, kad įmonių vadovai įsileidžia smalsius studentus ir nebijo potencialių konkurentų. Žinoma juokauju, tačiau ką gali žinoti. Įkvėptas jaunas žmogus gali nustebinti pasaulį“, – sakė „Mokslo sriubos“ vedėjas Ignas Kančys.

Antroji ekskursija - tai kelionė į UAB „Rubedo sistemos“ būstinę, pažintis su dirbančiais mokslininkais ir nesibaigiantys studentų klausimai.

Lotyniškas žodis rubedo (liet. pažodžiui "raudonis") yra XV - XVI a. alcheminis terminas, reiškiantis paskutinę alcheminio darbo stadiją, kurios metu alchemikas pasiekia savo tikslą - pagamina auksą. UAB „Rubedo sistemos“ siūlo pažangius robotizuotų sistemų pritaikymo sprendimus, kurie sėkmingai diegiami net ir tokiose kokybei reikliose  srityse kaip sveikatos apsauga. Mokslininkų sukurti sprendimai sėkmingai diegiami Europos, JAV ir Azijos onkologinėse klinikose.

Renginio pradžia:
liepos 18 d. 13:45

Renginio vieta:
Jovarų g. 2, Kaunas

Registracija į ekskursiją el. paštu info@mokslosriuba.lt

Renginys „Pažintinės ekskursijos po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas“ organizuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Pažintinė ekskursija į UAB „Brolis Semiconductors“ laboratoriją (renginys „Pažintinės ekskursijos po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas“)

Nuo 2013 m. 17 d. 12:45 val. iki 2013 m. 17 d. 15:00 val.

Ką veikia Lietuvos mokslininkai ir inžinieriai? Kokius tyrimus jie atlieka ir kokią įrangą konstruoja? Ar įmanoma iš to užsidirbti pinigų? Kažką išradus sukūrus pardavinėti visam pasauliui, būti geriausiu? Tai tikrai įmanoma ir tai įrodo Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių sėkmės istorijos.

Privačių organizacijų, vykdančių mokslinius tyrimus, asociacija „SCIENTIA LIBERA“ ir „Mokslo sriubos“ savanoriai visus studentus kviečia į nemokamas ekskursijas po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas. Savo akimis pamatyti ir ausimis išgirsti kaip gaminami naujausi lazeriai, robotai, kuriami vaistai – ne kiekvieną dieną pasitaikanti galimybė. Mokslininkai dirbantys privačiose laboratorijose turi ką papasakoti ir kuo nustebinti. Jie kuria vertę milijonams pasaulio žmonių, o daugelis apie tai mažai ką žino. Atėjo metas tai pakeisti!

„Esu tikras, kad tai mūsų pasaulio suvokimą keičiančios ekskursijos. Tie kurie netiki, kad mūsų šalyje įmanoma kažką sukurti, pabendravę su tyrėjais patys užsinorės dirbti su aukštosiomis technologijomis. Tai bus 5 ekskursijos į UAB „Brolis Semiconductors“, UAB „Precizika-MET SC“, UAB „Vittamed Technologijos“, UAB „Biotechpharma“ ir UAB „Rubedo
sistemos“. Jėga, kad įmonių vadovai įsileidžia smalsius studentus ir nebijo potencialių konkurentų. Žinoma juokauju, tačiau ką gali žinoti. Įkvėptas jaunas žmogus gali nustebinti pasaulį“, – sakė „Mokslo sriubos“ vedėjas Ignas Kančys.

 

Pirmoji ekskursija - tai kelionė į UAB„Brolis Semiconductors“ laboratoriją, pažintis su dirbančiais mokslininkais ir nesibaigiantys studentų klausimai.

UAB Brolis Semiconductors užsiima puslaidininkių technologijomis elektronikos ir optoelektronikos srityse. Kompaniją 2011 metais įkūrė trys broliai: Augustinas, Kristijonas ir Dominykas Vizbarai, kurie specializuojasi ilgabangiuose puslaidininkiniuose lazeriuose bei molekulinio pluoštelio epitaksijoje. UAB Brolis Semiconductors misija – tapti pasauliniais lyderiais sudėtingų epitaksinių struktūrų, arsenidų bei stibidų pagrindu, auginime bei tiekime pasaulinei elektronikos ir optoelektronikos rinkai. Ką visa tai reiškia, paklausime pačių tyrėjų!

Renginio pradžia:
Liepos 17 d. 12:45

Renginio vieta:
Molėtų pl. 73, Vilnius

Registracija į ekskursiją el. paštu info@mokslosriuba.lt

Renginys „Pažintinės ekskursijos po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas“ organizuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Interaktyvieji seminarai / Cafe Scientifique: „Puslaidininkinė istorija apie tris brolius“

Nuo 2012 m. gruodžio 14 d. 19:00 val. iki 2012 m. gruodžio 14 d. 21:00 val.

Malonus pašnekesys prie kavos ar arbatos puodelio apie puslaidininkius
ir jų taikymą su jaunais mokslininkais ir verslininkais broliais

Augustinu, Kristijonu ir Dominyku Vizbarais,

įkūrusiais aukštųjų technologijų bendrovę
„Brolis Semiconductors“.

Cafe Scientifique – tai garsus ir visame Pasaulyje organizuojamas mokslo ir technologijų populiarinimo renginys, jungiantis mokslą ir komunikavimą, mokslininkus ir visuomenę. „Mokslo kavinė“ yra vieta, kurioje mokslininkai ar su mokslu susiję žmonės diskutuoja ir dalijasi įžvalgomis, mintimis su visuomene viena ar kita socialiai aktualia tema. Renginio tikslas yra skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp mokslo ir ne mokslo žmonių,padedant vieniems kitus geriau suprasti, neatskiriant visuomenės ir rečiau matomų mokslininkų vienų nuo kitų. Interaktyviųjų seminarų metu Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Studentų mokslinė draugija kviečia savo veikloje, srityje pasižymėjusį ir visuomenei geriau žinomą asmenį ar jauną visuomenės dėmesio nusipelniusį mokslininką pristatyti aktualią visuomenei ir mokslo bei technologijų sferai temą ir iššaukti žiūrovų-dalyvių diskusiją neformalioje aplinkoje. Kiekvienas susidomėjusysis gali užduoti klausimą ir gauti atsakymą į sau rūpimą klausimą, taip gaudamas galimybę pritraukti mokslo problematiką arčiau žmogiškosios, aktualesnės šių dienų žmogui.

Renginio pradžia: trečiadienį, lapkričio 14 d., 20.30 val.
Renginio vieta: Kavinė-baras "Artistai", Šv. Kazimiero g. 3
 
Mokslo ir technologijų populiarinimo renginys yra finansuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Kvietimas >>

„Fizinių mokslų ir technologijų diena Jovaro progimnazijoje“

Nuo 2012 m. gruodžio 14 d. 10:00 val. iki 2012 m. gruodžio 14 d. 17:00 val.


Lapkričio 14 d. Šiaulių Jovaro progimnazijoje vyks Fizinių mokslų ir technologijų diena.
Renginio metu organizuojamos 4 pamokos su fizinių ir technologinių mokslų mokslininkais bei specialistais, kurie supažindins moksleivius su dirbtiniu intelektu, išmokys naudotis žiedadulkių žemėlapiu, padiskutuos, ar žmogus vilkui ar vilkas žmogui, supras, jog matematika skirta ne tik skaičiavimams, bet ir svajonių realizacijai. Tai pat sužinos, ką geba šiuolaikiniai robotai ir praktiškai išmėgins juos konstruoti. Kompiuterių srityje išmėgins planšetinius iPad kompiuterius mokslo ir laisvalaikio reikmėms.

Mokiniai įgiję naujų žinių ir pritaikę anksčiau įgytas, savo jėgas išmėgins komandiniame integruotame konkurse „Gamtamokslinis ir technologinis ginčas“. Komanda konkurso nugalėtoja savo mokyklai laimės 12 mėn. žurnalo „Iliustruotas mokslas“ prenumeratą.

Renginio trukmė 6 akademinės valandos (4 akademinės valandos skirtos pamokoms, 2 akademinės valandos - konkursui). Komanda laimėtoja laimi savo mokyklai metinę „Iliustruoto mokslo“ prenumeratą.

Renginio dienotvarkė >>

 

Mokslo ir informacinių technologijų populiarinimo renginys „Susitikimai“

Nuo 2012 m. gruodžio 13 d. 09:30 val. iki 2012 m. gruodžio 14 d. 14:00 val.

2012 m. lapkričio 13-14 d.  nuo 09:30 val. iki 14:00 val.

Lapkričio 13-14 d. Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijoje vyks Biomedicinos ir Informacinių technologijų mokslų dienos.

Renginio metu organizuojami susitikimai su Klaipėdos universiteto profesoriais Sergejumi Oleninu ir Vitalijumi Denisovu.  Profesoriai papasakos apie mokslo ir technologijų pasiekimus, jų potencialų panaudojimą kasdieniame gyvenime. Bus diskutuojama apie biomedicinos mokslų atradimų panaudojimą siekiant užtikrinti Lietuvos ir Europos sąjungos gyventojų ilgaamžiškumą, planuojama supažindinti su naujausių tyrimų metodologija, kuri atliekama moderniausių technologijų pagalba.

Renginio tikslas, kad mokiniai ir pedagogai  įgytų naujų žinių, ugdytų savyje gebėjimą pritaikyti įgytas žinias savo gyvenime bei  karjeros planavime. 

Renginio trukmė 8 akademinės valandos ir 1 valanda pertraukoms (kiekvieną dieną po 4 akademines valandas susitikimui ir pusė valandos poilsiui bei arbatos pertraukėlei).

„WEB technologijos bibliotekininko darbe“

Nuo 2012 m. gruodžio 10 d. 10:00 val. iki 2012 m. gruodžio 10 d. 16:00 val.

Renginio vieta: Šiaulių Universiteto biblioteka, Vytauto g. 84,  Šiauliai, 205, 409 ir 410 auditorijos

Renginio laikas: 10.00-16.00

Siekiant praplėsti pažinimo ribas Web 2.0 ir Web 3.0 technologijų srityje ir supažindinti su naujausiomis technologijomis ir jų teikiamomis galimybėmis įvairioje kasdieninėje veikloje bei bibliotekininko darbe Asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ 2012 m. lapkričio 10 d. Šiauliuose organizuoja mokslo ir technologijų populiarinimo renginį „WEB technologijos bibliotekininko darbe“. Renginio trukmė 8 akad. val. - teorinė ir praktinė dalys.

Renginys skirtas bibliotekininkams, kurie nori Web technologijas panaudoti savo darbe ir pasiekti savo bibliotekų vartotojus, kurie svajoja virtualioje erdvėje kurti bendrus projektus ir darbus su kitais kolegomis ar lankytojais, kurie nori išmokti dėti nuotraukas, pateiktis, vaizdo ir garso medžiagą, kaupti ir dalintis nuorodomis į vertingus interneto šaltinius.

Registracija į renginį vyksta adresu: www.vipt.lt

Renginys finansuojamas pagal Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

Seminaras „Šiaulių universiteto studentų ir dėstytojų tiriamieji darbai“

Nuo 2012 m. gruodžio 7 d. 12:00 val. iki 2012 m. gruodžio 7 d. 14:00 val.

Renginio vieta: VšĮ Šiaulių universiteto gimnazija, Dainų 33, Šiauliai
Renginio laikas: nuo 2012 m. lapkričio 7 d. 12 val. iki 2012 m. lapkričio 7 d. 14 val.

Seminare doc. dr. Alfredas Lankauskas, Šiaulių universiteto gamtos mokslų fakulteto dekanas, gimnazijos moksleiviams ir pedagogams pristatys Vandenilio energetiką, pateiks mokslinius pavyzdžius apie praktinį vandenilio pritaikymą gyvenime. Bus diskutuojama apie praktinį vandenilio panaudojimą.
Mokiniai gamtos mokslų kabinetuose atliks įvairius gamtos mokslų tiriamuosius darbus.

Kūrybinės dirbtuvės „Susipažinkite – ROBOTAS!“

Nuo 2012 m. gruodžio 5 d. 14:00 val. iki 2012 m. gruodžio 9 d. 18:00 val.

2012 m. lapkričio 5-9 d.  Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos „VTDK.hackLAB“ laboratorijoje (Antakalnio g. 54, Vilnius) vyks  kūrybinės dirbtuvės – „Susipažinkite – ROBOTAS!“

Renginys skirtas elektronika besidomintiems ir/arba studijuojantiems žmonėms, norintiems susipažinti su robotikos pagrindais. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai sužinos apie pagrindines sudedamąsias robotų dalis, jų struktūrą. Dalyviai bus supažindinti su mikrovaldikliais, jų programavimu, komponentų tarpusavio ryšiais, įvairių jutiklių panaudojimo galimybėmis, duomenų apdorojimu ir valdymo algoritmų sudarymu,  turės galimybę pabandyti sukonstruoti ir programuoti pilnai veikiančius robotų modelius.

Renginio pabaigoje vyks rezultatų peržiūra, bus išrinktas geriausias robotas o jo kūrėjas bus apdovanotas paskatinamuoju prizu.

Renginio darbotvarkė:

Lapkričio 5 d. 14 - 18 val.
    Susipažinimas, robotikos pagrindai: komponentai.

Lapkričio 6 d. 14 - 18 val.
    Mikrovaldiklių jungimo ir programavimo pagrindai (ARDUINO programinėje aplinkoje).

Lapkričio 7 d. 14 - 18 val.
    Robotų konstravimas – grupėmis arba savarankiškai.

Lapkričio 8 d. 14 - 18 val.
    Robotų konstravimas – grupėmis arba savarankiškai.

Lapkričio 9 d. 14 - 18 val.
    Rezultatų peržiūra, geriausių darbų apdovanojimai.

Elektroninė registracija į renginį vyksta iki spalio 31 d.  šia prieiga http://www.hacklab.lt/robotas/

Gamtos mokslų savaitė „Teodoro Grotuso tyrimų keliu“

Nuo 2012 m. gruodžio 5 d. 10:00 val. iki 2012 m. gruodžio 9 d. 17:00 val.

 

Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos bendruomenė vykdo projektą „Teodoro Grotuso tyrimų keliu“, kuris yra finansuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo i r technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (projekto kodas VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Projekto tikslas – bendradarbiaujant su aukštųjų mokyklų dėstytojais, Teodoro Grotuso fondu, atliekant eksperimentus ir tiriant aplinką, skatinti mokinių susidomėjimą moksline veikla, parodyti mokslo ir technologijų duodamą naudą.

Lapkričio 5 - 9 d. gimnazijoje vyksiančioje gamtos mokslų savaitėje jaunieji gimnazijos tyrėjai glaudžiai bendradarbiaudami su Vilniaus ir Šiaulių universitetų dėstytojais, Teodoro Grotuso fondo atstovais, respublikos gimnazistais eksperimentuos, tirs aplinką, pasidalins savo tiriamųjų darbų rezultatais su bendraminčiais. Ši gamtos mokslų savaitė padės gimnazistams atrasti gamtos mokslų žavesį, paskatins juos dar labiau domėtis moksline tiriamąja, eksperimentine veikla.

Lapkričio 5 d. Išvyka į Likėnų reabilitacijos ligoninę. Mokslinė paskaita „Mineralinių vandenų gydomųjų savybių efektyvus panaudojimas žmogaus sveikatinimui“. Mokinių atliekami Smardonės šaltinio vandens tyrimai.

Lapkričio 6 d. išvyka prie Svilės šaltinio. Mokslinė paskaita „Geriamojo vandens kokybės nustatymo metodika ir jo gerinimo galimybės, taikant naujausius mokslinius atradimus.

Lapkričio 7d. Išvyka į Gedučius, Žeimelį – Teodoro Grotuso gyvenimo ir darbo vietas. Paskaita „Teodoro Grotuso tiriamoji eksperimentinė veikla, jo atradimų reikšmė“.

Lapkričio 8d. Respublikinis Teodoro Grotuso eksperimentų konkursas Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje.

Lapkričio 9d. Baigiamoji savaitės konferencija „Gamtos mokslų pažinimo žavesys“ Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje.

„Aplinkos būklės tyrimai šalia Šiaulių miesto mokyklų“

Nuo 2012 m. lapkričio 27 d. 11:00 val. iki 2012 m. gruodžio 5 d. 14:15 val.


Projekto pavadinimas: „APLINKOS BŪKLĖS TYRIMAI ŠALIA ŠIAULIŲ MIESTO MOKYKLŲ“

Projekto dalyviai: Šiaulių Didždvaro gimnazijos, Šiaulių Jovaro progimnazijos, Šiaulių Salduvės progimnazijos, Šiaulių V.Kudirkos progimnazijos, Šiaulių Ragainės progimnazijos mokiniai (iš viso 80 mokinių), šių mokyklų gamtos mokslų mokytojai (10 mokytojų).

Projekto laikas: 2012 m. spalio 27-30 d., lapkričio 5 d.

Projekto tyrimo temos:
1.    Dirvos pH nustatymas (ats. chemijos mokytojos V.Savickaitė ir V.Kladkienė).
2.    Oro taršos tyrimas kerpių metodika (Lechinoindikacija) (ats. biologijos mokyt. I.Barabanova ir geografijos mokytojas A.Gedminas).
3.    Triukšmo matavimas (ats. fizikos mokytojai E.Daujotas, A.Briedis ir J.Bieliauskienė).
4.    CO koncentracijos ir triukšmo gatvėje matavimas naudojant automobilių srauto skaičiavimo metodiką (ats. biologijos mokytojai A.Bertulis ir V.Raziūnienė).

Detalus renginio aprašymas >>

DARBOTVARKĖ:

Spalio 27 d. 11 val. Šiaulių Didždvario gim. aktų salėje
-    stovyklos atidarymas (ats. D.Trijonienė);
-    mokyklų komandų susipažinimo žaidimai (ats. R.Zvilnaitė);
-    temų pristatymas, darbų planavimas (ats. V.Savickaitė, I.Barabanova, E.Daujotas, A.Bertulis);

Spalio 28 d. 11 val.
Tyrimų atlikimas šalia Didždvario, Salduvės, Jovaro, Ragainės ir V.Kudirkos mokyklų (ats. mokytojai V.Savickaitė, V.Kladkienė, I.Barabanova, A.Gedminas, E.Daujotas, A.Briedis,  J.Bieliauskienė, A.Bertulis, V.Raziūnienė);

Spalio 29 d. 11 val.
Tyrimų atlikimas
Rezultatų apibendrinimas (ats. mokytojai V.Savickaitė, V.Kladkienė, I.Barabanova, A.Gedminas, E.Daujotas, A.Briedis,  J.Bieliauskienė, A.Bertulis, V.Raziūnienė);

Spalio 30 d. 11 val.
Rezultatų apibendrinimas
Pristatymų parengimas (ats. mokytojai V.Savickaitė, V.Kladkienė, I.Barabanova, A.Gedminas, E.Daujotas, A.Briedis,  J.Bieliauskienė, A.Bertulis, V.Raziūnienė);

Lapkričio 5 d. 10 val. Didždvario gimnazijos aktų salėje
Rezultatų apibendrinimas.  „Apskritojo stalo diskusijos“ (ats. mokytojai V.Savickaitė, V.Kladkienė, I.Barabanova, A.Gedminas, E.Daujotas, A.Briedis,  J.Bieliauskienė, A.Bertulis, V.Raziūnienė);

Programa >>

 

Interaktyvieji seminarai/Cafe Scientifique: „Lazeriai - Lietuvos šansas?“

Nuo 2012 m. lapkričio 23 d. 19:00 val. iki 2012 m. lapkričio 23 d. 22:00 val.

Ar iš tikrųjų lazeriai yra ta sritis, kurioje Lietuva galėtų užtikrintai vadintis Pasaulio lydere? Ar tai – Lietuvos langas į Pasaulinę mokslo ir verslo bendruomenę? Ar lietuviai pajėgūs išnaudoti dabarties teikiamas galimybes?
 
 
Į šiuos ir kitus klausimus atsakys kviestinis lektorius
 
Rimantas Kraujalis, lazerinių technologijų įmonių grupės „EKSMA“ prezidentas ir UAB „Optolita“ direktorius
 
 
Cafe Scientifique – tai garsus ir visame Pasaulyje organizuojamas mokslo ir technologijų populiarinimo renginys, jungiantis mokslą ir komunikavimą, mokslininkus ir visuomenę. „Mokslo kavinė“ yra vieta, kurioje mokslininkai ar su mokslu susiję žmonės diskutuoja ir dalijasi įžvalgomis, mintimis su visuomene viena ar kita socialiai aktualia tema. Renginio tikslas yra skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp mokslo ir ne mokslo žmonių,padedant vieniems kitus geriau suprasti, neatskiriant visuomenės ir rečiau matomų mokslininkų vienų nuo kitų. Interaktyviųjų seminarų metu Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Studentų mokslinė draugija kviečia savo veikloje, srityje pasižymėjusį ir visuomenei geriau žinomą asmenį ar jauną visuomenės dėmesio nusipelniusį mokslininką pristatyti aktualią visuomenei ir mokslo bei technologijų sferai temą ir iššaukti žiūrovų-dalyvių diskusiją neformalioje aplinkoje. Kiekvienas susidomėjusysis gali užduoti klausimą ir gauti atsakymą į sau rūpimą klausimą, taip gaudamas galimybę pritraukti mokslo problematiką arčiau žmogiškosios, aktualesnės šių dienų žmogui.
 
 
Renginio pradžia: antradienį, spalio 23 d., 19 val.
Renginio vieta: Muzikinis klubas "Brodvėjus", Vokiečių g. / Mėsinių g. 4
 
 
Mokslo ir technologijų populiarinimo renginys yra finansuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

„Informacijos paieška ir kalbos technologijos: kaip padėti kompiuteriui suprasti“

Nuo 2012 m. lapkričio 22 d. 18:00 val. iki 2012 m. gruodžio 12 d. 15:00 val.

 


Informacinės ir ryšio technologijos, ir jų teikiamos paslaugos yra  integrali  nūdienos  dalis.  Jos  leidžia  pasiekti  didelius informacijos   kiekius,  juos  apdoroti, ir remiantis  gautais rezultatais priimti sprendimus,  kurti  naujas   žinias   ir informaciją. Tačiau dėl greito informacinių technologijų progreso, ir eksponentiškai augančių duomenų ir informacijos kiekių  tampa  sunku  rasti  reikiamą  informaciją,  ją  analizuoti. Paieškos sistemos, tokios kaip Google ar Yahoo! padeda rasti informaciją, tačiau dažnas vartotojas  nežino,  kaip šios sistemos veikia, kokios technologijos  naudojamos,  kaip lengviau rasti informaciją.    

Šiuo metu  yra  kuriamos semantinės  paieškos ir informacijos  saugojimo  sistemos, kurios  naudoja  kalbos  technologijas,  kurios  jau  irgi  tampa kasdienybe. Seminare bus pademonstruota, kokios technologijos  slepiasi  po  šiuolaikinėmis paieškos Internete sistemomis,  tokiomis  kaip Google, Yahoo!  ar Yandex,  ar paieškos kompiuteryje ar tarp el. pašto sistemomis.

SEMINARAI

Vilniuje: 2012 m. spalio 22 d., 18 val.; Basanavičiaus g. 29A

Kvietimas >>

Alytuje: 2012 m. lapkričio 5 d., 11 val.; Alytaus kolegija, Ligoninės g. 1c/Seirijų g. 2, 302 auditorija

Kvietimas >>

Kaune: 2012 m. lapkričio 6 d., 16.15 val; Vytauto Didžiojo universitetas, S. Daukanto g. 28-404

Kvietimas >>

Klaipėdoje: 2012 m. lapkričio 12 d., 12 val; Klaipėdos valstybinė kolegija, Bijūnų g. 10-141

Kvietimas >>

Renginys  finansuojamas  pagal  Socialinių  inovacijų  instituto vykdomą   projektą   „Mokslo   ir   technologijų   populiarinimo renginių  rėmimo  ir  gebėjimų  ugdymo  sistema“  (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004),  kuris  finansuojamas  pagal  2007  -  2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V   "Žinių   apie   mokslą   ir   technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių  lygybės moksle skatinimas".

Mokslo pažinimo savaitė Socialinių mokslų kolegijos studentams „Pažink mokslo pasaulį“

Nuo 2012 m. lapkričio 22 d. 10:00 val. iki 2012 m. lapkričio 26 d. 15:00 val.

Socialinių mokslų kolegijoje 2012 m. spalio 22-26 d. organizuojama mokslo pažinimo savaitė, skirta supažindinti studentus su socialinių ir tiksliųjų mokslų tarpdisciplinine sąveika, mokslo inovacijomis ir fizinių bei gamtos mokslų naujovėmis.

Visą savaitę bus organizuojamos paskaitos, kurias skaitys žymiausi Lietuvos mokslininkai iš technologinių mokslų sričių, kurie pristatys naujausias mokslo ir technikos naujoves, išradimus. Taip pat organizuojami studentų vizitai į fizinių, techninių ir gamtos mokslų tyrimų laboratorijas ir centrus, supažindinant su naujausiais tyrimų atradimais, patentuotais mokslininkų darbais.

Daugiau informacijos suteiks Donata Dulkė,  projektų vadybos centro vadovė (Socialinių mokslų kolegija
Tilžės g. 52, Klaipėda, tel. +370 46 397385,  donata.dulke@smk.lt)

Ši mokslo pažinimo savaitė finansuojama pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V "Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

 

Numatoma „Pažink mokslo pasaulį“ programa >>

„Mokslo ir Meno“ seminarai: Kaip gyvensime ir ką valgysime po 50 metų?

Nuo 2012 m. lapkričio 20 d. 14:00 val. iki 2012 m. gruodžio 3 d. 19:00 val.


Kas nutiktų, jeigu keli skirtingų sričių specialistai norėtų supažindinti klausytojus su ta pačia problema? Rezultatai nenuspėjami, todėl geriausia, ką gali padaryti – ateiti ir pamatyti pats!

Seminarai „Ateities miestas“ ir „Ateities maistas“ – tai „Mokslo ir Meno diskusijų“, vykusių 2010 m. pavasarį, tęsinys. Jie skirti visiems, norintiems praplėsti savo akiratį ir geriau susipažinti su tomis disciplinomis, kurios iki tol atrodė svetimos ir nesuprantamos. Tai puiki galimybė ne tik sužinoti daugiau, bet ir pabendrauti, rasti bendraminčių bei pritaikyti įgytas žinias praktiškai. Šį kartą bus galima ne tik patiems suprojektuoti ateities miestą, bet ir išbandyti netradicinius maisto gaminimo būdus.

„Ateities miestas“

Vieta: meno studija „Artoteka“, A. Strazdelio g. 1, Vilnius
Laikas: 2012 m. spalio 20 d., šeštadienis, nuo 14 iki 19 val.

Seminaro metu kalbėsime apie Europos miestų ateitį: gvildensime dabartines jų problemas, susipažinsime su naujausiais urbanistų siūlomais projektais, kuriuos aptarsime tiek ekologiniu,  tiek socialiniu požiūriu. Klausytojų laukia ne vien teorija, bet ir smagi praktika: susiskirstę į komandas ir pasidalinę vaidmenimis, jie kurs savo ateities miestą – nepanašų į kitus, vienintelį ir nepakartojamą!

Seminaro programa*

14:00 – 14:15 Įžanginis žodis (renginio vedėjas Andrius Ivanovas);
14:15 – 15:00 Miestų poveikis laukinei gamtai. Kaip išlaikyti pusiausvyrą? (VšĮ „Kauno aplinkos kokybės tyrimai“ vadovas, VDU Aplinkotyros katedros doc. dr. Juozas Kameneckas);
15:30–16:15 Europietiškų miestų ateitis; naujausi pasaulio urbanistų projektai ateities miestams (VGTU Urbanistikos katedros vedėjas prof. Sigitas Čereškevičius);
16:45 – 17:30 Taktinis urbanizmas: miestiečių dalyvavimas kuriant ateities miestą (EHU Kritinio urbanizmo laboratorijos tyrinėtoja, VGTU Kūrybinio verslo ir komunikacijos katedros dr. Jekaterina Lavrinec)
18:00 – 19:00 Praktinis užsiėmimas („Laimikis.lt“ kūrybinė grupė).

* Dėl nenumatytų aplinkybių programa gali šiek tiek keistis.

„Ateities maistas“

Vieta: meno studija „Artoteka“, A. Strazdelio g. 1, Vilnius
Laikas: 2012 m. lapkričio 3 d., šeštadienis, nuo 14 iki 19 val.

Kokį maistą valgysime ateityje? Kaip jis atrodys, ar bus sveikesnis nei šiandien? O gal tau būtų įdomu išgirsti apie naujausias gastronomijos ir konditerijos gudrybes? Juk maisto ruošimas ir mokslas – tik iš pirmo žvilgsnio visiškai nesusiję dalykai. Praktinio užsiėmimo metu turėsi galimybę tuo įsitikinti – išbandyti ledų gamybą su azotu ir kitas mums dar neįprastas technologijas.

Seminaro programa*

14:00 – 14:15 Įžanginis žodis (renginio vedėjas Andrius Ivanovas);
14:15 – 15.00 Maistas kaip organinių cheminių medžiagų sistema. Jo skaidymas ir apdorojimas, patekus į mūsų organizmą (VU Chemijos fakulteto Organinės chemijos katedros doc. Albinas Žilinskas);
15:30 – 16:15 Naujausios gastronomijos tendencijos (pranešėjas tikslinamas);
16:45 – 17:30 Naujausios technologijos, naudojamos maisto gamyboje (KTU Maisto technologijos katedros prof. Rimantas Venskutonis);
18:00 – 19:00 Praktinis užsiėmimas (VšĮ „Mokslas ir menas“, Simas Janulis)

* Dėl nenumatytų aplinkybių programa gali šiek tiek keistis.

Registracija ir kontaktinė informacija

Apie savo dalyvavimą būtina pranešti iš anksto internetiniame puslapyje www.mokslasirmenas.lt/seminarai.

Vietų skaičius ribotas. Registracija į seminarą „Ateities miestas“ vyksta iki spalio 19 dienos 12 valandos, į „Ateities maistas“ – iki lapkričio 2 dienos 12 valandos).

Šis projektas yra finansuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

Kontaktinis asmuo:  
Vaiva Kulbokaitė
Direktorė
VšĮ „Mokslas ir menas“
Tel.: 8 620 17776
Vaiva@mokslasirmenas.lt

Mokslo mėnuo „Įdomieji eksperimentai“

Nuo 2012 m. lapkričio 17 d. 10:30 val. iki 2012 m. gruodžio 14 d. 17:00 val.


Kauno technologijos universitete Mokslo ir technologijų populiarinimo renginiai organizuojami nuolat. KTU kasmet dalyvauja mokslo populiarinimo festivalyje ,,Erdvėlaivis žemė“, Europos komisijos inicijuotose ,,Tyrėjų naktyse“, KTU mokslininkai skaito paskaitas Vaikų ir Moksleivių universitetų klausytojams,  studentų mokslinė draugija jau trejetą metų važinėja po mokyklas su savo renginiu ,,Įdomieji eksperimentai“.  Ši puiki tradicija  puoselėjama ir plėtojama. Siekiant moksleivius sudominti mokslo ir technologijų naujovėmis  šių metų pavasarį KTU atidaryta Moksleivių laboratorija.

Nors šioje laboratorijoje jau apsilankė tikrai nemažai moksleivių, tačiau didelė jų dalis, ypač iš atokesnių vietovių ne visada gali atvykti į Kauną. Todėl reikia ieškoti būdų nuvykti pas juos. Vienas iš tokių kelių- pasinaudoti interneto ryšio teikiamomis galimybėmis.
Taip kilo idėja parengti projektą – „Mokslo mėnuo – įdomieji eksperimentai“ . Šio projekto eigoje KTU Moksleivių laboratorijoje planuoja apsilankyti apie 200 moksleivių, tačiau svarbiausia – jų atliekamus laboratorinius darbus nufilmuosime ir išplatinsime  internete.

Mokslo mėnuo prasidės nuo pačių vyriausių moksleivių apsilankymų Moksleivių laboratorijoje. Spalio 17 dieną planuojami trys laboratoriniai darbai, kuriuos atliks Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijos ir Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijų 10-12 klasių moksleiviai. Jie susipažins su Fluorescensijos efektu, patys gamins švytintį vandenį, pabandys pasidaryti cheminį laikrodį, praktiškai įsitikins kad balta spalva susideda iš keleto pagrindinių spalvų, patikrins kaip maišant įvairias spalvas gaunamos vis kitos spalvos.

Spalio 24 dieną mus aplankys jau jaunesni moksleiviai. KTU Vaižganto progimnazijos septintokai ir aštuntokai sužinos kodėl muilo burbulas apvalus, susipažins su sausu ledu, išsiaiškins kodėl jis neturi skystos fazės esant normalioms sąlygoms. Kauno Saulės gimnazijos 9-10 klasių moksleiviai susipažins su galimybėmis gaminti elektros energiją namuose. Praktinio užsiėmimo metu jie patys gaminsis galvaninius elementus iš vaisių. Na o vėliau įvairių Kauno mokyklų 5-6 klasių moksleiviai susipažins su skysčių įtempiu, sužinos kad pienas turi ,,ypatingą“ įtempį, pieš paveikslus pieno paviršiuje.

Lapkričio 7; 9 ir 14 dienomis į laboratoriją pakviesime jauniausius – įvairių Kauno mokyklų 5 ir 6 klasių moksleivius. Bandymų metu jie sužinos kad skysčiai skirstomi į niutoninius ir neniutoninius, eksperimentuos su skysčiais sutinkamais buityje; tyrinės įvairius paviršius; bandys patys nuimti pirštų antspaudus; imituos vulkano išsiveržimą.
Tikimės, kad pačių atliekami eksperimentai  ne tik suteiks naujų žinių, bet ir padės moksleviams geriau susipažinti  su aplink juos esančiu pasauliu. Kiekvienas laboratorinis darbas iliustruos konkretų  mokyklos programoje nagrinėjamą fizikos ar chemijos dėsnį, įprasmins jį remiantis moksleivių praktine patirtimi atliekant bandymus.

Šių užsiėmimų pagrindu bus parengta 10  dešimties minučių trukmės vaizdo įrašų, kurie bus platinami visiems laisvai prieinamais internetiniais kanalais. Jais galės pasinaudoti tiek mokytojai, aiškindami fizikinius reiškinius mokyklose, tiek patys moksleiviai, mėgindami giliau suvokti aplink juos esantį pasaulį.

Renginių tvarkaraštis >>

„Naujovės puslaidininkių srityje“

Nuo 2012 m. lapkričio 15 d. 12:00 val. iki 2012 m. lapkričio 18 d. 15:30 val.

Siekiant susipažinti su fizikos mokslo laimėjimais, kuriamų technologijų vaidmeniu žmonijos gyvenime, ryšius su gamtine, socialine ir kultūrine aplinka Panevėžio „Minties“ gimnazijoje organizuojama pažintinė - tiriamoji ekskursija į Fizikos puslaidininkių institutą, siekiant susitikti su mokslininkais, dirbančiais fizikos puslaidininkių srityje, susipažinti su jų pasiekimais, žinomais pasaulyje. Ekskursijoje dalyvavę gimnazistai su fizikos naujovėmis supažindins gimnazijos bendruomenę rengdami projektus, viešindami juos el svetainėje: www.mintis.panevezys.lm.lt

Renginio "Naujovės puslaidininkių fizikos srityje" planas:

10.15 d. -  Supažindinimas gimnazistų su ekskursijos tikslu ir uždaviniais, su virtualia Puslaidininkių Fizikos instituto svetaine, mokslo ktyptimis ir laimėjimais.

10.16 d. - Išvyka į Puslaidininkių Fizikos institutą.
Nuo 10.30 val. Susipažinimas su institutu, susitikimas su mokslininkais ir susipažinimas su jų veikla, susipažinimas su praktine veikla mokslinėse laboratorijose.

10.18 d. - gautos informacijos apie naujoves puslaidininkių fizikos srityje apdorojimas darbo grupėse ir pristatymas gimnazijos bendruomenėje.
 
Renginys finansuojamas pagal VšĮ Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V "Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

„Vaistų kūrimo procesas: nuo idėjos iki vaistinės“

Nuo 2012 m. lapkričio 11 d. 10:45 val. iki 2012 m. lapkričio 11 d. 12:30 val.


Jurbarko rajono Girdžių pagrindinėje mokykloje, aktų salėje spalio 11d. 10.50 val. vyks susitikimas su jaunąja mokslininke farmacininke dr. Vilma Petrikaite. Ji dėsto LSMU ir dar dirba VU biotechnologijos institute. Taip pat yra Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė. Vadovauja keleto moksleivių moksliniams darbeliams (jos moksleivės sėkmingai dalyvavo ir ES jaunųjų mokslininkų konkurse).

Ji pristatys projektą apie naujų vaistų kūrimą "Vaistų kūrimo procesas: nuo idėjos iki vaistinės"


Renginys finansuojamas pagal VšĮ Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V "Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

„Technologijos čia ir dabar!“

Nuo 2012 m. lapkričio 8 d. 17:00 val. iki 2012 m. lapkričio 11 d. 18:30 val.


Mokslo ir technologijų populiarinimo renginys „TECHNOLOGIJOS ČIA IR DABAR!“ skirtas moksleiviams, norintiems plėsti akiratį, įgyti mokslo žinių ir praktinio taikymo gebėjimus naujų informacinių technologijų srityje. Renginio savaitėje numatomas 8 akad. val. keturių seminarų ciklas Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams (70 moksleivių dalyvaus akivaizdžiai) su tiesiogine vaizdo transliacija internetu mokyklose (ne mažiau 6 mokyklų moksleiviai stebės transliaciją internetu, dalyvių skaičius neribojamas). Renginio transliacijos vaizdo įrašai bus patalpinti internete ir jų peržiūra galima visos Lietuvos moksleiviams. Dalyviams išklausiusiems seminarus akivaizdžiai bus įteikiami specialūs pažymėjimai, bei seminarų padalomoji medžiaga duomenų laikmenose.

Programa:

Spalio mėn. 8 d. 17:00 val. 18.30 val. „Naujų technologijų kūrimo galimybės vakar ir šiandien!“

Renginys skirtas naujausių mokslo ir technologijų pasiekimų populiarinimui pasitelkiant robotų ir robotizuotų sistemų (protingi namai, išmanūs elektronikos įtaisai) kūrimą. 

Spalio mėn. 9 d. 17:00 val. 18.30 val. „Kuriu lenktyninį automobilį!“
Renginio metu bus demonstruojamas 3D spausdintuvo veikimo principas.  Dalyviai turės galimybę apžiūrėti 3D spausdintuvų sukurtus maketus. Bus atliekamos kūrybinės užduotys. Moksleiviai sužinos apie 3D modeliavimą, fizikinių jėgų modeliavimą, aerodinaminio tunelio modeliavimą.

Spalio mėn. 10 d. 17:00 val. 18.30 val.  „Kuriu save iš naujo!“

Renginio metu moksleiviai sužinos, kaip lengvai realius daiktus perkelti į virtualų pasaulį, kaip kasdien naudojamos skaitmeninės technologijos gali suteikti neribotų kūrybos galimybių, kaip ateityje lengviau valdysime ne tik virtualų, bet ir fizinį pasaulį, kuriame gyvename.

Spalio mėn. 11 d. 17:00 val. 18.30 val. „iPAD - kaip tradicinių vizualaus meno priemonių alternatyva“
Renginio metu bus supažindinama su iPAD pritaikymo skaitmeniniam piešimui galimybėmis, didžiausią dėmesį skiriant grafinių programų funkcinių galimybių ir jomis atliktų bandomųjų darbų apžvalgai. Moksleiviams siekiama pailiustruoti piešinio plastikos įvairovės skalę, kuri pagrindžia iPAD, kaip tradicinių vaizduojamojo meno priemonių alternatyvos efektyvumą, funkcionalumą ir pritaikomumą praktikoje.

Renginio dalyviai - Lietuvos Respublikos bendrojo lavinimo mokyklų 8-12 klasių moksleiviai.

Renginys finansuojamas pagal VšĮ Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V "Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

„Želdynų projektavimas ir Geografinės informacinės sistemos. PRITAIKYK PRAKTIKOJE!”

Nuo 2012 m. lapkričio 8 d. 12:00 val. iki 2012 m. lapkričio 12 d. 17:00 val.PRAKTINIŲ SEMINARŲ SAVAITĖ
„Želdynų projektavimas ir Geografinės informacinės sistemos. PRITAIKYK PRAKTIKOJE!”

Renginys vyks 2012 m. spalio 8 d. - 12d. dienomis.  

Renginio „Želdynų projektavimas ir Geografinės informacinės sistemos. PRITAIKYK PRAKTIKOJE!” tikslas - gerinti visuomenės ir jaunimo gebėjimus suprasti ir praktiškai naudoti mokslo ir technologijų pasiekimus želdynų projektavimo ir geografinių informacinių sistemų srityje.

Renginio dalyviai dalyvaus dviejose sekcijose organizuojamuose renginiuose. Pirmojoje sekcijoje vyks želdynų projektavimo, o antrojoje – geografinių informacinių sistemų praktiniai seminarai. Želdynų projektavimo sekcijoje dalyviai ne tik susipažins su želdynų projektavimu,  naudojamomis kompiuterinėmis programomis, dalyvaus teorinėse paskaitose, kurių metu sužinos daug įdomios ir tikslingos informacijos apie sodybų apželdinimą, tačiau ir atliks praktines užduotis, projektuos savo svajonių sodybą, susipažins su Lietuvoje auginamais augalais. Geografinių informacinių sistemų sekcijoje, dalyvaus tie, kurie bus susidomėję naujausiomis technologijomis, įrenginiais, susijusiais su geografinėmis informacinėmis sistemomis, jų panaudojimu praktikoje.

Renginio vieta: Kauno kolegijos Kraštotvarkos fakultetas (Mokslo g. 2, Mastaičiai, LT-53313, Kauno raj.)

PROGRAMA

Želdynų projektavimo sekcija:
2012 m. Spalio 9 ir 11 dienomis nuo 8.30 val. iki 16.00 val.
Temos:
- Augalų sortimento parinkimas ir sodybos želdynų kompozicijos
- Realtime Landscaping 2 programos valdymas: meniu, komandos; objektų įkėlimas į brėžinį; erdvinių vaizdų valdymas; sklypo plano braižymas
- Pastatų bei kitų statinių išdėstymas, inžinerinių sistemų projektavimas su Realtime Landscaping 2
- Želdinių projektavimas su Realtime Landscaping 2
- Žolinių dekoratyviųjų augalų sortimento parinkimas su Flores 2008 kompiuterine programa
- Reljefo formavimas su Realtime Landscaping 2
- Brėžinių eksportas ir spausdinimas su Realtime Landscaping 2

Geografinių informacinių sistemų sekcija:
2012 m. Spalio 8 dieną nuo 9.00 val. iki 15.45 val.
Temos:
- SUSIPAŽINKITE - Geografinių informacinių sistemų (GIS) technologijos
- Susipažinimas su Žilina universiteto (Slovakija) mokslininkėmis-geodezijos ir kartografijos specialistėmis – Jana Ižvoltova ir Marta Kanderkova.
- PhotoMod – skaitmeninė fotogrametrinė fotografavimo stotis. Žemės paviršiaus nuotraukų, nufotografuotų iš lėktuvo apdorojimas, 3D vaizdo išgavimas ir matavimas. Globalinė padėties nustatymo sistema (GPNS). GPNS imtuvų, elektroninių tacheometrų pristatymas.
- Interaktyvaus žemėlapio „Svajonių gyvenvietė, parkas“ sukūrimas.

2012 m. Spalio 10 ir 12 dienomis nuo 9.00 val. iki 15.45 val.
Temos:
- SUSIPAŽINKITE - Geografinių informacinių sistemų (GIS) technologijos“.
- Susipažinkite - Globalinė padėties nustatymo sistema (GPNS). GPNS imtuvų, elektroninių tacheometrų pristatymas. Praktinės užduotys poligone.  
- PhotoMod – skaitmeninė fotogrametrinė fotografavimo stotis. Žemės paviršiaus nuotraukų, nufotografuotų iš lėktuvo apdorojimas, 3D vaizdo išgavimas ir matavimas.  
- Interaktyvaus žemėlapio „Svajonių gyvenvietė, parkas“ sukūrimas.

Renginio metu organizuojamos konkursinės užduotys ir apdovanojimai geriausiai jas atlikusiems dalyviams.

Renginyje laukiamas jaunimas nuo 14 iki 29 metų (įskaitant studentus), pedagogai, mokslininkai ir kiti tyrėjai, žiniasklaidos atstovai. Išankstinė registracija būtina.

Informacija kontaktams: 8 37 561351, ramune.kalvaitiene@go.kauko.lt

Renginys finansuojamas pagal VšĮ Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V "Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".


„Mokslo mėnuo“

Nuo 2012 m. lapkričio 3 d. 12:00 val. iki 2012 m. lapkričio 29 d. 17:00 val.

Projekto „Mokslo mėnuo“ tikslas: supažindinti projekto dalyvius su naudojamomis technologijomis gamtos mokslų srityje ir pramonėje.

Jo metu bus surengtos keturios teminės, pažintinės išvykos į skirtingas gamtos tyrimų vietas Lietuvoje, kurių metu savo srities specialistai, mokslininkai pristatys mokslo ir technologijų pasiekimus, jų pritaikymą praktikoje, supažindins su tyrimų galimybėmis gamtos mokslų srityje.

Renginių ir išvykų planas:

Spalio 3d. Projekto „Mokslo mėnuo“ atidarymo renginys.

Daugiau informacijos >>

Spalio 6d. Pirmoji išvyka, kurios tema – „Invazinių rūšių tyrimai Lietuvos vidaus vandenyse”, kurią ves lekt. V. Rakauskas.

Daugiau informacijos >>

Spalio 12d. Antroji išvyka, kurios tema – „Valstybinės žuvininkystės sistemos funkcionavimas, problemos ir trūkumai", kurią ves dr. E. Bukelskis.

Daugiau informacijos >>

Spalio 18d. Trečioji išvyka, kurios tema – „Šikšnosparnių tyrimai”, kurią ves Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas R. Karpuška.

Daugiau informacijos >>

Spalio 27d. Ketvirtoji išvyka, kurios tema – „Telemetrijos metodai, naudojami retųjų rūšių apsaugoje”, kurią ves VšĮ Gamtos paveldo fondo ekologas, Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas A. Gintaras.

Daugiau informacijos >>

Spalio 29 d. Projekto „Mokslo mėnuo“ uždarymo renginys.

Daugiau informacijos >>


Į išvykas užsiregistravę dalyviai bus vežami autobusu nuo VU gamtos mokslų fakulteto (M. K. Čiurlionio 21/27, Vilnius).

Registracija ir informacija el. paštu: mokslomenuo@gmail.com arba telefonu: 8 625 63095


Studentų gamtininkų mokslinės draugijos vykdomi renginiai projekto „Mokslo mėnuo“ metu yra finansuojami pagal viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2- ŠMM-02-V -02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.

 

„Mokslo mėnuo“ bendra informacija >>

„Stebime. Mokomės. Kuriame“

Nuo 2012 m. lapkričio 3 d. 12:00 val. iki 2012 m. gruodžio 12 d. 16:15 val.

Projekto renginys  vykdomas nuo 2012 m. Spalio 3 d. 12 val. iki 2012 m. lapkričio 12 d. 16.15 val.


Renginys „Stebime. Mokomės. Kuriame“ vyksta dviem svarbiais etapais:

1.    Mokomųjų knygų, skirtų neformaliam gamtamoksliniam ugdymui leidyba.
Ši veikla prasidėjo iš karto po sutarties pasirašymo, nedelsiant, nes per labai trumpą, griežtai apibrėžtą laiką, buvome įsipareigoję suburti autorių kolektyvus, parengti ir išleisti metodinę medžiagą -  mokomąsias knygas: „Stebime ir mokomės. Tyrimai gamtoje", „Stebime ir mokomės. Etnochemijos užduotys ir vanduo" ir laisvalaikio programoms skirtą mokomąją knygą "Stebuklingas pasaulis paveiksluose iš siūlų". Išleidus šias knygas lapkričio mėn. 8-10 dienomis suorganizuoti, dalyvaujant šių knygų autoriams ir kitiems lektoriams, mokomąją stovyklą – seminarą mokiniams, jiems vadovaujantiems mokytojams, studentams ir kitiems tikslinių grupių dalyviams.

2.    Mokomosios praktinė stovyklos-seminaro "Rudens sezono metu gamtinėje aplinkoje vykstančių procesų stebėjimas, tyrimas ir vertinimas" organizavimas.

Šios stovyklos - seminaro tikslas - praktinis įgūdžių, gebėjimų ugdymas ir aplinkos tyrimo metodų populiarinimas bei kūrybinis jų taikymas. Autorių dalyvavimas renginyje ir dalijimasis patirtimi  bus puikus, gyvas pavyzdys mokiniams, kurie svyruoja tarp noro studijuoti ateityje fizinius mokslus ir noro ugdyti savo kūrybinius meninius gebėjimus. Jie pamatys, kad viskas yra suderinama, padeda tobulinti savo individualybę, atrasti savyje netikėtas kūrybines versmes ir lengviau apsispręsti, pasirenkant tolimesnį studijų ir veiklos kelią.

Daugiau informacijos >>

Registracijos anketa >>

Seminaro programa >>

Laukiami renginio „Stebime. Mokomės. Kuriame“  rezultatai bei tęstinumas:
 
1. Paskatinimas ir orientavimas gabaus jaunimo gamtos mokslų studijoms, daugiaprofilinio integruoto mokymo bei studijų svarbos supratimo ugdymas.
2. Vietos bendruomenės aplinkotyros entuziastų ugdymas.
3. Platesnė aplinkotyros darbų plėtra tiek šiaurės rytų Lietuvos, tiek kitose bendrojo lavinimo mokyklose.
4. Manome, kad mokomoji metodinė medžiaga gal būt paskatins kurtis naujus ekologinio ugdymo klubus ir mokyklėles atskirose vietos mokyklų bendruomenėse.
5. Ekologinio ugdymo mokyklos modelio prie mokslo institucijos išpopuliarinimas ir tolimesnės veiklos plėtra.

„Bepiločių skraidymo aparatų konstravimo ir panaudojimo galimybės“

Nuo 2012 m. lapkričio 2 d. 12:00 val. iki 2012 m. gruodžio 8 d. 17:00 val. Lietuvos kosmoso asociacija, siekdama populiarinti vieną pažangiausių ir perspektyviausių šiuolaikinės aviacijos šakų, organizuoja dešimties seminarų ciklą „Bepiločių skraidymo aparatų konstravimo ir panaudojimo galimybės“. Jų metu moksleiviai ir studentai bus supažindinami su naujausia informacija apie bepiločių skraidymo aparatų (BSA) konstravimo ir panaudojimo galimybes, fizinių ir technologijos mokslų pritaikomumą konstruojant ir panaudojant šiuos aparatus. Be to, seminarų dalyviams bus suteikta galimybė atlikti tam tikras praktines BSA konstravimo ir skraidinimo užduotis.

BSA  yra viena iš didžiausią potencialą turinčių šiuolaikinės aviacijos šalų. Manoma, kad jie jau netolimoje ateityje pakeis didžiąją dalį pilotuojamos aviacijos. Didžioji dalis tokių BSA sistemų nuo seno yra naudojamos tik kariniams tikslams. Panašių aparatų taikymas civiliniams – komerciniams tikslams dėl nustatytų griežtų civilinių orlaivių skrydžių taisyklių yra labai ribotas (daugelyje išsivysčiusių šalių civilinių BSA skrydžiai yra draudžiami). Lietuvoje tokie skrydžiai nėra draudžiami, o tai suteikia progą vystyti BSA sistemas Lietuvoje.

Be to, nežiūrint į ribotą BSA naudojimą civiliniame sektoriuje, visi techniniai sprendimai, reikalingi BSA plačiam pritaikymui, yra prieinami. Civilinių – komercinių BSA rinka yra labai plati – nuo greitesnio, lankstesnio ir pigesnio užduočių, kurios iki šiol buvo atliekamos įprastais orlaiviais, iki visiškai naujų užduočių įgyvendinimo. BSA naudojant komerciniams tikslams dėl sąlyginai mažos naudojamos įrangos masės ir kainos, minimizuoto žmonių įsikišimo į procesą bei eksploatacijos pigumo įmanoma pasiekti žymiai didesnį sistemos lankstumą nei naudojant įprastus orlaivius.

Pagrindinis seminarų organizavimo tikslaspopuliarinti technologinius mokslus jaunų žmonių tarpe, propaguojat bepiločių skraidymo aparatų ir bendrosios robotikos pritaikomumą bei jų teikiamą naudą plačiajai visuomenei.

Lietuvos kosmoso asociacija organizuojamais seminarais tikisi sudominti įvairių Lietuvos miestų vaikų ir jaunimo atstovus, pedagogus, mokslininkus ir tyrėjus.

Preliminarus seminarų grafikas:

 • 2012 m. spalio 2 d.15 val. Vilniaus universiteto Fizikos fakultetui studentams ir dėstytojams. Vilnius, Saulėtekio al. 9-704, III rūmai; Daugiau informacijos >>

 • 2012 m. spalio 4 d. 15:20 val. Klaipėdos universiteto studentams ir dėstytojams. Klaipėda, KU Gamtos ir matematikos mokslų fakultetas, H. Manto g. 84, 314 auditorija; Daugiau informacijos >>
 • 2012 m. spalio 16 d. 14 val. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Elektronikos fak., Naugarduko g. 41, 306 auditorijoje, studentams ir dėstytojams;
 • 2012 m. spalio 18 d. 14.30 val.  Aleksandro Stulginskio universitete Miškotvarkos ir medienotyros instituto salėje, 1 a., Studentų g. 13, Akademija, Kauno r., studentams ir dėstytojams;
 • 2012 m. spalio 18 d. 17.00 val.  Aleksandro Stulginskio universitete Miškotvarkos ir medienotyros instituto salėje, 1 a., Studentų g. 13, Akademija, Kauno r., moksleiviams ir mokytojams;
 • 2012 m. spalio 19 d. 14 val. Tauragės Žalgirių gimnazijoje, fizikos kabinete, Moksleivių al. 14, moksleiviams ir mokytojams;
 • 2012 m. spalio 23 d. 15 val. Kauno technologijos universiteto Mechanikos ir mechatronikos fakulteto (Kęstučio g. 27, 416 auditorija) studentams ir dėstytojams;
 • 2012 m. spalio 25 d. 15 val. Panevėžio profesinio rengimo centro filiale, Pilėnų g. 35, 3 auditorijoje;
 • 2012 m. lapkričio 6 d. 14.00 – 16.00 val. Šiaulių universiteto Technologijos fakulteto (Vilniaus g. 141, 109 auditorijoje) studentams ir dėstytojams;
 • 2012 m. lapkričio 8 d. 15.00 – 17.00 val. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1B, Vilniuje, aktų salėje) moksleiviams ir mokytojams.

Seminarų ciklas finansuojamas pagal Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V "Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

„Mokslo idėjų mugė“ Klaipėdoje (MIM)

Nuo 2012 m. 28 d. 12:00 val. iki 2012 m. 30 d. 18:00 val.


„Jeigu  kiekvienas turime po litą ir juo pasidalijame, visvien teturime po litą...   Jei  turime po idėją ir jomis pasidalijame – kiekvienas turime jau daug idėjų! MOKSLAS prasideda nuo labai paprasto ir kasdieniško dalyko – minties! Mes visi be išimties esame kūrėjai ir turime įvairiausių sumanymų, TAD PASIDALINKIME JAIS IR VISI KARTU STUMKIME PASAULĮ PIRMYN!”  Kviečiame visus, ypač jaunimą ir „senjorus“, paskutinį rugsėjo  savaitgalį apsilankyti Klaipėdos „Akropolyje“ vyksiančioje  „Mokslo idėjų mugėje“ (MIM),  pasisemti įdomių idėjų, pasidalinti savosiomis ir kartu paieškoti būdų joms įgyvendinti. Renginį pristato Viešoji įstaiga „Inovacijų poligonas“.

Renginio programa:

Rugsėjo 28d., penktadienis:
nuo 17.00 val. – interaktyvus „Akropolio“ lankytojų kvietimas "atnešti" savo idėjas į KIM renginį. Savanorių "korespondentų" informacinė akcija ir pristatymas visame "Akropolio" prekybos centre.

Rugsėjo 29d., šeštadienis:
10.00  val.  –  18.00  -  inovatyvių  idėjų/projektų  ekspozicija,  interaktyvi  lankytojų  apklausa,  darbų  pristatymai  bei vertinimai,  dalykinės  ekspertų  konsultacijos  visiems  suinteresuotiems  lankytojams  idėjų  generavimo  bei  jų įgyvendinimo klausimais, koncertiniai Jaunimo centro kolektyvų pasirodymai;
11.00, 13.00, 17.00 – Jaunimo muzikinės grupės „Viksva“ koncertas, Klaipėdos jaunimo centro kolektyvų koncertas, integruotas su inovatyvių idėjų/projektų ekspozicija.
13.00  –  15.30  -  teminė  popietė-  susitikimas  su  miesto  valdžios  ir  verslo  atstovais  dėl  MIM  inovatyvių  idėjų,  skirtų miestui  vystyti,  įgyvendinimo.  Kelių  perspektyviausių  MIMM  idėjų-projektų  pristatymas,  perspektyvų  bei  naudos miestui aptarimas, konkrečių realizavimo kelių numatymas, inovatyvių jaunimo idėjų transformavimo į verslą tarptautiniu lygmeniu aptarimas su asociacijos ECYC atstovais („Delano“ IIa.  salėje);

Kontaktams: Rimantas Varanauskas, tel. 8 611 23123, el paštas info@inpo.lt

 

Renginys finansuojamas pagal Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V "Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".


 

„Chemijos penkiadienis“ Kaišiadorių raj. A.Brazausko gimnazijoje

Nuo 2012 m. 28 d. 12:00 val. iki 2012 m. lapkričio 26 d. 17:00 val.


„Chemijos penkiadienis“ Kaišiadorių raj. A.Brazausko gimnazijoje

Nuo 2012 m. Rugsėjo 28 d. 12:00 val. iki 2012 m. spalio 26 d. 17:00 val.
 
Gimnazijoje jau penkeri metai gyvuoja gamtos klubas “Protonas”, kuriame buriasi aktyvūs, žingeidūs mokiniai. Jie noriai atlieka įvairius tyrimus, dalyvauja konkursuose ir aplinkosauginėse akcijose. Šiemet nusprendėme chemija ir mokslo technologijomis sudominti didesnį mokinių ratą organizuodami MTP  renginį „Chemijos penkiadienį“

Renginio programa:

Rugsėjo 28d., penktadienis:
12.00 val. išvykome į „Tyrėjų nakties“ renginius KTU. Dalyvavome įvairiose paskaitose, seminaruose dizaino ir chemijos fakultetuose. 21val. stebėjome lazerių ir ugnies šou. Renginyje dalyvavo  42 I-IV gimn. klasių gimnazistai.

Spalio 5d., penktadienis:
13.00  val.  –  15.00  -  praktinis seminaras „Kompiuterinių laboratorijų „Nova“ panaudojimas“. IVbm1 klasės gimnazistai Vita Tomkutė ir Darius Musteika supažindins I-III klasių gimnazistus su oro taršos tyrimo metodika. Seminaro dalyviai išmoks panaudoti kompiuterinę laboratoriją savo tiriamiesiems darbams.

Spalio 12d., penktadienis:
14.45  val.  –  16.15  -  Lomenos upelio vandens tyrimai. Naudodamiesi Baltijos jūros projekto metodika, mokiniai ištirs Lomenos upelio vandens kokybę, įvertins esamą taršą.

Spalio 19d., penktadienis:

I-III klasių gimnazistų  chemijos protmūšis. Mokiniai turiningai praleis laiką žaisdami intelektualų žaidimą, pagilins savo chemines žinias.

Spalio 26d., penktadienis:
13.00  val.  –  17.00  -  gamtamokslinė tiriamųjų darbų konferencija „Tiriu,vadinasi, esu“. Konferenciją ves IVbm 1 klasės gimnazistės ES NJMK nugalėtojos Arūnė Verbickaitė ir Rimvilė Prokarenkaitė. Mokiniai susipažins su įvairių mokslinių tyrimų rezultatais. Mokiniai išgirs tiriamųjų darbų „Aliejaus patvarumo tyrimas“, „Vitamino c nustatymas vaisiuose“, „Maisto produktų rūgštingumo tyrimas“, „Oro tarša Kaišiadorių priemiesčiuose“ ir kt. pristatymus. Konferencijoje paskaitą „Kada ir kur aliuminis tampa grėsme“ skaitys dr. Vilma Kisnierienė.

Kontaktams: Laima Sabaliauskienė, el paštas laimasab@gmail.com;

Renginys finansuojamas pagal Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V "Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

Mokslo populiarinimo dienos Gelgaudiškio vidurinėje mokykloje „Kelionė į žinių šalį“

Nuo 2012 m. 24 d. 12:00 val. iki 2012 m. 28 d. 18:15 val.

2012 m. rugsėjo mėn. 24-28 d. mokykloje vyks  mokslo populiarinimo dienos „Kelionė į žinių šalį“, kuriose dalyvaus apie 200 1-12 klasių mokinių ir 15 mokytojų. Mokiniams bus organizuojamos ekskursijos į mokslo įstaigas, paskaitos, žaidimai, šventės, konkursai, tiriamieji darbai, kuriais bus siekiama suteikti žinių apie mokslo ir technologijų svarbą, aktualumą, galimybes. Renginių metu bus propaguojamos mokslo ir technikos naujovės, pasiekimai, aiškinamas mokslo poveikis visuomenės raidai, gerinami mokinių ir mokytojų gebėjimai suprasti ir naudoti mokslo ir technologijų pasiekimus. Atlikdami tiriamuosius darbus, mokiniai turės galimybę įtvirtinti pamokų metu įgytas žinias, pritaikyti jas praktikoje, ugdysis gebėjimus panaudoti mokslą ir technologijas savo veiklose.

Renginys finansuojamas pagal Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V "Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".


„Išmanūs mokiniai skaitmeninėje visuomenėje“

Nuo 2012 m. 13 d. 12:00 val. iki 2012 m. lapkričio 12 d. 17:00 val.Renginys  „Išmanūs  mokiniai  skaitmeninėje  visuomenėje“  pristatys  mokslo  ir  technologijų naujoves,  jų svarbą  švietime,  technologijų  panaudojimo  aktualumą  ir  galimybes  stiprinti  besimokančiųjų  gebėjimus  taikyti šiuolaikines technologijas mokymesi.


Renginio vieta: KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokykla (Studentų g. 48A-337, Kaunas)

 

PROGRAMA

Rugsėjo 13 d. 15:00 val.

„Robotika“ (2 akad. val.)

Temos:

 • robotikos technologijų pristatymas;
 • supažindinimas su robotais bei jų panaudojimo galimybėmis;
 • nesudėtingų robotų, kuriuos vaikai gali pasigaminti patys, demonstravimas;
 • mikrovaldiklių įvairovės pristatymas;
 • robotų valdymas: jėga, greitis, pagreitis, adaptyvūs ir sensoriniai valdymo principai.

Rugsėjo 20 d. 15:00 val.

„Mobilių technologijų naudojimas mokyme(si)“ (2 akad. val.)

Temos:

 • išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių naujovės bei jų taikymas mokyme(si);
 • papildytos realybės bei kitų inovatyvių, mobiliomis technologijomis grįstų, paslaugų teikimas.

Spalio 12 d. 15:00 val.

„Naujų technologijų taikymas vaizduojamajame mene. Piešimas ir fotografija“ (4 akad. val.)

Temos:

 • technologijų taikymas vaizduojamame mene;
 • tradicinės piešimo ir fotografijos technologijos;
 • planšetinių kompiuterių ir skaitmeninės fotografijos galimybės;
 • planšetinių    kompiuterių    kūrybinio    proceso    specifikos    demonstravimas    skaitmeninio    piešimo, fotografavimo ir fotografijų redagavimo srityse.

Informacija kontaktams: tel. (8 37) 300 615, jkm@jkm.lt

 

Renginys finansuojamas pagal Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V "Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

 

Renginio „Išmanūs  mokiniai  skaitmeninėje  visuomenėje“ programa >>

„Mobiliosios technologijos. Ateik, pamatyk ir išbandyk“

Nuo 2012 m. 20 d. 12:00 val. iki 2012 m. 31 d. 18:00 val.

Asociacija Viešieji interneto prieigos taškai organizuoja mokslo ir technologijų populiarinimo renginių ciklą „Mobiliosios technologijos. Ateik, pamatyk ir išbandyk“. Renginių ciklas finansuojamas pagal Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą "Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2-ŠMM-02-V "Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas".

Renginių tikslas: Ugdyti vaikų gebėjimą naudoti ir kūrybiškai taikyti naujausias informacines technologijas.

Renginio metu bus pristatytos mobiliosios technologijos ir jų galimybės įvairioje kasdieninėje veikloje bei mokymosi procese. 10 – 16 m. kaimiškųjų vietovių moksleiviai bus supažindinti ir galės praktiškai išbandyti mobiliųjų įrenginių galimybes kuriant, apdorojant ir publikuojant grafinę informaciją.

Renginių ciklą sudaro 2 etapai:

 • Rugpjūčio 20-21 d. – paruošiamasis etapas;
 • Rugpjūčio 22-31 d – renginiai Klaipėdos rajono (rugpjūčio 22 – 24 d.) ir Panevėžio rajono (rugpjūčio 25, 30, 31 d.) viešuosiuose interneto prieigos taškuose:
 • Rugpjūčio 22 d. 10:00 – 13:00 – Agluonėnų bibliotekoje, Priekulės g. 4, Agluonėnai, Klaipėdos r.
 • Rugpjūčio 22 d. 14:00 – 17:00 – Priekulės bibliotekoje, Naujoji g. 3, Priekulė, Klaipėdos r.
 • Rugpjūčio 23 d. 10:00 – 13:00 – Endriejavo bibliotekoje, Mokyklos g. 1a, Endriejavas, Klaipėdos r.
 • Rugpjūčio 23 d. 14:00 – 17:00 – Veiviržėnų bibliotekoje, Šermukšnių g. 3, Veiviržėnai, Klaipėdos r.
 • Rugpjūčio 24 d. 10:00 – 13:00 – Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka, Vaikų literatūros skyrius, Klaipėdos g. 15, Gargždai
 • Rugpjūčio 24 d.  14:00 – 17:00 – Vėžaičių bibliotekoje, Liepų g. 16, Vėžaičiai, Klaipėdos r.
 • Rugpjūčio 25 d. 10:00 – 13:00 – Velžio bibliotekoje, Nevėžio g. 54, Velžys, Panevėžio r.
 • Rugpjūčio 25 d. 14:00 – 17:00 – Raguvos bibliotekoje, Laisvės a. 10, Raguva, Panevėžio r.
 • Rugpjūčio 30 d. 12:00 – 15:00 – Upytės bibliotekoje, Nevėžio g. 54, Upytė, Panevėžio r.
 • Rugpjūčio 30 d. 16:00 – 19:00 – Krekenavos bibliotekoje, Birutės a. 1, Krekenava, Panevėžio r.
 • Rugpjūčio 31 d. 11:00 – 14:00 – Naujamiesčio bibliotekoje, S.Neries g. 14, Naujamiestis, Panevėžio r.
 • Rugpjūčio 31 d. 15:00 – 18:00 – Ramygalos bibliotekoje, Dariaus ir Girėno g. 27, Ramygala, Panevėžio r

„LJMS vasara 2012“

Nuo 2012 m. 19 d. 11:00 val. iki 2012 m. 26 d. 11:00 val.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos organizuojama vasaros mokykla moksleiviams vyks rugpjūčio 19‑26 dienomis Molėtų astronomijos observatorijoje. Šios mokyklos tikslas – plėtoti akademinius ryšius bei sukurti jaunųjų mokslininkų bendradarbiavimo tinklą, vienijantį moksleivius, besidominčius moksline veikla, jaunuosius mokslininkus (doktorantus) bei Lietuvoje žinomus ir užsienyje pripažintus mokslininkus, aktyviai dirbančius mokslinį darbą. Šiuo bendradarbiavimu siekiama užmegzti bei išlaikyti konstruktyvų trijų kartų mokslininkų dialogą, kuriuo profesionalūs mokslininkai pasidalytų sukaupta moksline patirtimi su moksleiviais, besidominčiais įvairiomis mokslo sritimis.

Renginio programa >>