Mokslo ir technologijų populiarinimas

Spausdinti

Naujienos

Ar partizano kasdienybė gali būti kasdieniška?

Vis dažniau viešumoje pasigirsta raginimai į partizanus žvelgti kaip į eilinius žmones, „nuleisti“ juos ant žemės ir suprasti, kad jie nebuvo šventieji. Su tuo sutikti galima tik iš dalies. Savo pasiryžimu kovoti dėl laisvės iki mirties, jie tikrai išsiskiria iš daugelio kitų to meto Lietuvos gyventojų, tačiau savo jausmais, norais ir siekiais jie buvo tokie pat kaip jų bendramoksliai ar kaimynai likę gyventi legaliai. Laisvės kovotojai taip pat mylėjo, taip pat linksminosi, taip pat norėjo mokytis ar dirbti savo ūkyje.

Susitikimo metu pasikalbėsime apie nekasdienišką laisvės kovotojų kasdienybę. Pažvelgsime į juos eilinių ir šventinių dienų kontekste, gimtų namų ir šaltų bunkerių aplinkoje. Priartėsime prie jų tiek, kiek mums leidžia išlikę dienoraščiai, laiškai, prisiminimai.

Renginio pranešėja: dr. Aistė Petrauskienė, Lietuvos nacionalinis muziejus

Renginio laikas: 2018 m. lapkričio 8 d., 18:00 val.

Renginio vieta: Theobromine chocolatier, Vokiečių g. 18A, Vilnius

Renginys nemokamas.


----
Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.

Grįžti į naujienų sąrašą