Mokslo ir technologijų populiarinimas

Spausdinti

Naujienos

Ką žinome apie Boną Sforcą LDK istorijoje?

Nuo Valakų iki šakutės: ką žinome apie Boną Sforcą LDK istorijoje?

Italė kunigaikštytė į Lenkijos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostus atsisėdo prieš 500 metų. Nuo tada tiek jos asmenybė, tiek veikla susilaukė įvairiausių vertinimų: amžininkai sakė, kad ji buvo kiek isteriška manipuliatorė, XIX a. istorikai romantikai priskyrė jai atsakomybę už Barboros Radvilaitės mirtį, o pastaruoju metu vis dažniau stengiamasi į ją pažvelgti objektyviai, atsikračius bet kokių išankstinių nuostatų. Tuomet suprantame, kad apie Boną Sforcą iš tiesų žinome visai nedaug.

Paskaitoje pasakosime istorijas apie Renesanso epochą ir jos žmogų: pakalbėsime apie tai, kaip ir kiek iš tiesų galime pažinti ir suprasti šią istorinę asmenybę, aptarsime svarbiausius Bonos Sforcos veiklos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje aspektus ir dar greičiausiai mažai kam žinomus jos veiklos sluoksnius.

Renginio pranešėja: Rasa Leonavičiūtė, Lietuvos istorijos institutas

Renginio laikas: 2018 m. gruodžio 6 d., 18:00 val.

Renginio vieta: Theobromine chocolatier, Vokiečių g. 18A, Vilnius

Renginys nemokamas.

----
Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.

Grįžti į naujienų sąrašą