Mokslo ir technologijų populiarinimas

Spausdinti

Naujienos

Vertimas ir cenzūra sovietinės ideologijos sąlygomis

Norint įvertinti ideologijos, o kartu ir ideologinės cenzūros poveikį lietuvių kultūrai ir jos raidai per 50 okupacijos metų, būtina jį tirti įvairiais pjūviais.
Cenzūra yra kompleksiškas, nematomas, sunkiai fiksuojamas reiškinys, ypač kai kalbama apie verstinę literatūrą, nes čia susiduria ir verčiamų autorių atrankos kriterijų nustatymas, t. y. ideologinis verčiamų autorių ir jų kūrinių pasirinkimo kriterijus, ir atskiri politinės, religinės, moralinės cenzūros faktai, ir vertėjo kaip cenzoriaus vaidmuo perteikiant originalo tekstą vertimo (šiuo atveju lietuvių) kalba.
Daugiau apie vertimą ir cenzūrą sovietinės ideologijos sąlygomis kviečiame sužinoti susitikime su prof. Nijole Maskaliūniene.

Renginio pranešėja: prof. Nijolė Maskaliūnienė, VU Filologijos fakulteto Literatūros ir kultūros tyrimų institutas, Vertimo studijų katedra

Renginio laikas: 2019 m. sausio 17 d., 18:00 val.

Renginio vieta: Theobromine chocolatier, Vokiečių g. 18A, Vilnius

Renginys nemokamas.

----
Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.

Grįžti į naujienų sąrašą