Mokslo ir technologijų populiarinimas

Spausdinti

Naujienos

Klimato kaita (ne)egzistuoja

Klimato kaita yra globali problema, kurios poveikis stebimas visose šalyse visuose žemynuose. Atmosferos tarša CO2 ir kitomis šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis kasmet vis didėja. Tokios aukštos CO2 koncentracijos Žemėje nėra buvę pastaruosius 800 tūkstančių metų. Keičiantis klimatui daugėja ekstremalių orų reiškinių, kyla vandenynų lygis, keičiasi ekosistemų ribos. Ekstremalūs meteorologiniai reiškiniai kasmet nusineša tūkstančius gyvybių, padaro didelės ekonominės žalos. Ateityje, ir toliau keičiantis klimatui, poveikis ekonomikai ir žmonėms bus dar didesnis, tačiau jo mastas priklausys nuo žmonijos prioritetų.

Ateities klimato prognozės priklauso nuo žmonių pasirinkimo: jei atmosfera ir toliau bus teršiama tokiu pat greičiu, šimtmečio pabaigoje vidutinė planetos temperatūra pakils apie 5 °C, tačiau jei bus pereita prie švarios ir tvarios ekonomikos, temperatūros kilimas gali sustoti ties 2 °C. Šie pasirinkimai yra priklausomi nuo nacionalinės ir tarptautinės politikos prioritetų bei visuomenės požiūrio. Dalis klimato pokyčių yra neišvengiami, todėl prie jų reikės prisitaikyti.

Susitikimo metu Justinas Kilpys papasakos apie klimato kaitos ženklus pasaulyje ir Lietuvoje, kokios yra klimato kaitos keliamos grėsmės, ar tikrai dėl visų stichinių nelaimių kalta klimato kaita, kokie yra galimi atmosferos taršos mažinimo būdai ir kvies padiskutuoti kodėl klimato kaitos neįmanoma išspręsti be globalaus bendradarbiavimo bei kodėl klimato kaita yra ne mokslinė, o politinė ir socialinė problema?

Renginio pranešėjas: Justinas Kilpys, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto, Geomokslų instituto doktorantas.

Renginio laikas: 2019 m. sausio 31 d., 18:00 val.
Renginio vieta: Theobromine chocolatier, Vokiečių g. 18A, Vilnius
Renginys nemokamas.

----
Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.

Grįžti į naujienų sąrašą